Skocz do zawartości

Chevrolet 157 "AK"


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

AK_zps4d918d5f.jpg

 

W projekcie jubileuszowym chciałbym się zmierzyć na początek z modelem półpancernego Chevroleta 157.

W ramach dyskusji nad projektem poszperałem z zasobach internetowych i sporo materiałów znalazłem.

Na początek tempo nie będzie duże, bo muszę rozrysować ramę samochodu w skali 1:35. Rama pójdzie do druku 3D.

Później będzie już z górki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bede potpatrywal.Tez planuje go stworzyc ale troche przeraza mnie wykonanie oblych elementow,tloczenie maski i nadkoli;reszta to jak napisales z gorki.Niestety nikt nie robi tego dosc popularnego w przedwojennej Polsce pojazdu.Szkoda.

Szykuje sie ciekawy pojazd z rownie ciekawa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zacny. Prawdę mówiąc to też myślałem o tym pojeździe jednak nie znalazłem tej ciężarówki w 1/72, tak że puki co pozostaje w jakiś dalszych planach, bo od podstaw to się jakoś nie widzę Pilnie śledzę Twój projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półparlamentarnego Chevroleta 157.

Półpancernego...

Ramę gdzieś, kiedyś mieliśmy rozrysowaną - popytać? poszukać?

Zresztą, rama to pikuś... ( no powiedzmy, Pan Pikuś ) - gorsze jest wyprofilowanie błotników.

Masz jakieś materiały dotyczące tyłu auta?

 

Robiłem go ... 8 lat temu, dla MPW

chev11.jpg

Foto z 23/06/2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półparlamentarnego Chevroleta 157.

Półpancernego...

Ramę gdzieś, kiedyś mieliśmy rozrysowaną - popytać? poszukać?

Zresztą, rama to pikuś... ( no powiedzmy, Pan Pikuś ) - gorsze jest wyprofilowanie błotników.

Masz jakieś materiały dotyczące tyłu auta?

 

Robiłem go ... 8 lat temu, dla MPW

chev11.jpg

Foto z 23/06/2008

 

Już wtedy spodobał mi się.

Ramę mam rozrysowaną w szczegółach. Tydzień szukania w Internecie. Zobaczymy jak wyjdzie w 3D.

Co do tyłu, nic nowego po za starymi dywagacjami nie mam. Stawiam na podobne rozwiązanie, może drzwi trochę węższe.

Co do błotników, jeśli nie znajdzie się nic podobnego, trzeba będzie piłować kopyto.

 

Rama Chevroleta wygląda tak:

 

DSC01210_zps6beb0e0b.jpg

 

 

półparlamentarnego nawet nie zauważyłem jak komputer zmienił wyraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Projekt ramy już poszedł do drukarni 3D.

 

ForumRysunek_zps28fe551f.jpg

Jarku czy dla drukarza 3D wystarczy taki rysunek w 2 rzutach jak pokazałeś? Pytam z ciekawości może się przyda ta wiedza kiedyś.

Ciekawe jak wyjdzie drukowanie?

 

Rozeznania ikonograficznego tego pojazdu pewnie już dokonałeś.

Jedną fotkę jednak wrzucę.

chevyak1.jpg

Zdjęcie z portalu odkrywca.pl z tematu Powstancza broń pancerna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarku czy dla drukarza 3D wystarczy taki rysunek w 2 rzutach jak pokazałeś? Pytam z ciekawości może się przyda ta wiedza kiedyś.

Ciekawe jak wyjdzie drukowanie?

 

Nie. Wszystko musi być jeszcze zwymiarowane, wraz z przekrojami.

Myślę, że bez płynnej szpachlówki i papieru ściernego nie obejdzie się. Dlatego detali ramy nie drukowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Chevroleta wygląda tak:

 

DSC01210_zps6beb0e0b.jpg

 

Jeśli mogę coś zasugerować to raczej nie może być rama od Chevroleta 157 bo takowy miał silnik rzędowy a tu jest widoczna Vka. To raczej rama od Forda F60L o 158 calowym rozstawie osi (raptem 1 cal więcej więc łatwo pomylić), który miał zbiorniki paliwa w tym samym miejscu i właśnie silnik V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie mówię tak, nie mówię nie. Nie wiem. Pisałem tylko o ramie bo jestem na tym etapie obecnie.

Rama ma dokładnie takie sam kształt i poprzecznice jak w Chevrolecie 157.

Silnik wygląda na wpasowywany na siłę. Przód silnika ma się opierać na przedniej poprzecznicy. Widać nawet otwory do mocowania silnika na niej a silnikowi daleko do nich. Drugiej poprzecznicy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pomysł z drukowaną ramą w 3D nie wypalił, więc poszukiwany był dawca elementów. Znalazł się więc warsztat przyśpiesza!

 

Rama wymagała tylko drobnych uzupełnień. Silnik jednak musi być nowy.

 

ch1_zpsb2951fb6.jpg

 

Maska silnika jest cała do przebudowy i to będzie chyba najtrudniejszy element modelu do zrobienia.

 

ch2_zpsfe3896f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Nie obeszło się bez wulgaryzmów, kilka razy pręty z żaluzji pękły.

To już taki chyba modelarski standard przy przeróbkach modelu. Ale koniec końców wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nadrabiam małe opóźnienie w budowie modelu i potrzebuję konsultacji. Kwestia malowania.

Jak był malowany ten bankowóz?

Poczta Polska za okupacji została zlikwidowano i na jej miejsce w GG powołano Niemiecką Pocztę Wschód -Deutsche Post Osten.

Ja były malowane samochody tej poczty? Przejęte pozostawiono w pocztowej zieleni polskiej czy zmieniono na niemiecki, jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.