Skocz do zawartości

IJN AOBA 1/700 Hasegawa +dodatki


luklen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z racji że to mój pierwszy post na tym forum pozwolę się przedstawić nazywam się Łukasz mieszkam w Krakowie. Miałem sporą przerwę w modelarstwie i jest to pierwszy model od wielu lat w dodatku w skali 1/700 mam nadzieję że przy waszej pomocy dojadę z tym projektem do końca...

 

Model to AOBA z Hasegawy nr 347 z tego co wyczytałem to jedno z nowszych wydań poprawionych w stosunku do poprzednich. Dodatkami jakie wykorzystam to dedykowany zestaw fototrawionek firmy Rainbow zestaw podstawowy + pokład + inne

 

Na sam początek zabrałem się za przednią "wierze dowodzenia" tak chyba się to zwie

 

t7c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaiste, nieźle klubik się rozwija

Luklen, takie pytanko, nie ma może w blaszce kratownicy z przedniej ściany pomostu? Ew. nie myślałeś, żeby wyciąć dziadostwo i wykonać samemu? trochę szkoda zostawiać taki bubelek, blaszkując całą resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli do przodu

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie

 

Forest zapewne chodziło ci o tą kratownicę, oczywiście jest w zestawie, powinienem ja zamontować na samym początku, przez co miałem trochę gimnastyki przy wycinaniu.

 

a8r7.jpg

9v09.jpg

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża skończona i obklejona, cudów nie ma w realu mało co widać i wygląda ok, makro niestety rozwiewa moje złudzenia co do wyglądu :(( blaszki są dramatycznie delikatne i miękkie troszkę więcej siły i wszystko się wichruje

 

q3ni.jpg

 

Przeszlifuj sobie powierzchnie papierem sciernym. Min 1600. Bedzie ladnie wygladac po malowaniu.

 

Na szlifowanie za późno ale na pewno delikatnie pozmywam debonderem nalot po CA

 

Hmm, chyba musisz troszkę popracować nad precyzją montażu blaszek

Coś mi się widzi, że ten komentarz niedługo wróci do mnie

 

Precyzja przyjdzie z czasem jak się nie zniechęcę ale wcześniej muszę się zaopatrzyć w jakieś precyzyjne narzędzia bo te które posiadam nadają się dla kowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się z ciekawością, choć sam zarzuciłem budowę Aoby z blaszkami Raibowa ze względu na ich denną jakość. Nie widziałem nigdy tak badziewnych jeśli idzie o materiał blach. Nerwowo nie dałem rady. I tak zminimalizowałeś uszkodzenia żaluzji na kominie, bo mi się powyginały konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, albo się trzeba będzie z nimi pogodzić, albo znaleźć kogoś, kto je przerysuje i wysłać do parta... Jacyś chętni? (Tak, Aoba również mi chodzi po głowie )

 

Nie jest tak źle przy bliższym poznaniu zyskują

Jak ci chodzi Aoba po głowie to może zmierzysz się z Kinugasą

 

Przyglądam się z ciekawością, choć sam zarzuciłem budowę Aoby z blaszkami Raibowa ze względu na ich denną jakość. Nie widziałem nigdy tak badziewnych jeśli idzie o materiał blach. Nerwowo nie dałem rady. I tak zminimalizowałeś uszkodzenia żaluzji na kominie, bo mi się powyginały konkretnie.

 

Widziałem twoją relacje z tego co pamiętam ogołociłeś komin do zera z tych plastikowych obejm, a ja do nich przyklejałem blaszki i pasują prawie idealnie delikatnie wystarczy je docisnąć na załamaniach. Odnośnie żaluzji kominowych też nie było większego problemu przykleiłem element do komina a następnie od spodu igła powypychałem do góry żaluzje ( nie wiem czemu ale kolejność wypychania jest ważna od dziobu ku rufie wówczas jakoś to idzie nie zahaczają o siebie)

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszkami Raibowa ze względu na ich denną jakość. Nie widziałem nigdy tak badziewnych jeśli idzie o materiał blach
Fakt - zdaje się, że wykonane są z bibuły

 

Jestem wręcz przeciwnego zdania...

fakt to są bardzo delikatne blaszki ale barrrdzo dobrze zaprojektowane i wytrawione. Wymagają "bliższego zapoznania"

ja składam je po prostu w powietrzu - bez żadnych przyrządów - wystarczy precyzyjna pęseta i nożyk z małym ostrzem...

 

 

Aoba idzie super. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
blaszkami Raibowa ze względu na ich denną jakość. Nie widziałem nigdy tak badziewnych jeśli idzie o materiał blach
Fakt - zdaje się, że wykonane są z bibuły

fakt to są bardzo delikatne blaszki ale barrrdzo dobrze zaprojektowane i wytrawione.

To się zgadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.