Skocz do zawartości

Wiatrochrony i owiewki - barwienie


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Szukałem podobnego tematu na forum ale nie znalazłem.

Temat wydaje się prosty, ale dla wielu z nas jest ciężki i załazi za skórę.

Prosiłbym o podanie waszych patentów, jeżeli możecie się nimi podzielić jak barwić owiewki i wiatrochrony w różnych kolorach, takich jakie występują w samolotach.

Sam mam mały problem, a mianowicie pracuję nad modelem F-14 i jedna szyba w wiatrochronie jest zabarwiona w odcieniu zielonym. Kombinuję z markerem, pomagam sobie spirytusem i efekt nie jest zadawalający po wyschnięciu. Bardzo proszę was o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba clear naturalnie. Dla lepszego efektu można zielony clear wymieszać lekko z niebieskim clear i wyjdzie taki kolor jak trzeba.

Do aerografu należy użyć dość mocno rozcieńczonej farby, tak aby łatwiej było ją kłaść delikatnie i barwienie plastiku było powolne ale delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest to takie trudne:

Trzeba wymieszać Lakier bezbarwny typu gloss, z farbą i rozcieńczalnikiem Mr. Hobby Levelling Thinner. Za duże lub za małe stężenie któregoś spowoduje zniszczenie owiewki (pofalowana/matowa/rozlewająca się/grudkowata itp. farba)

 

Zanim ją natrysnąłem, pomalowałem wszystkie zastępcze/zapasowe owiewki jakie miałem i wszystkie pudełka przeźroczyste w zasięgu wzroku. Po każdej próbie czekałem parę minut, po czym jak mi się nie podobało, zmieniałem ilość farby/rozcieńczalnika/lakieru. Co przy braku przeźroczystych buteleczek i zakraplacza było dość niedokładaną robotą.

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=464&t=36931&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie można kombinować jak koń pod górę, ale skoro wynaleziono farby clear, które każdy modelarz powinien mieć, to po co...

A ja się z tym nie zgadzam. Jeśli mam dawać dychę za farbkę której użyję pewnie kilka razy w życiu to wolę poświęcić chwilę i popróbować z clearem i normalną farbką a nie wydawać kasę i czekać tydzień aż mi przyślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak w moim X wingu można zobaczyć w galerii. Mianowicie Lakieru z połyskiem, dozuj farbę z serii Clear, revell ma dobre. zależy jaki chcesz kolor. Wymieszaj i wlej to do aero, i psiknij szybkę od środka. efekt jest ZARĄBISTY. Polecam kilka prób, przed siknięciem. Owiewka w moim modelu była zupełnie przeźroczysta, a wyszła świetnie przyciemniona.

 

viewtopic.php?f=116&t=40363

 

do uzyskania tego koloru wymieszałem Niebieski.

Samej Farby z tej serii nie używaj, bo jeśli chodzi o malowanie owiewki to będzie dziwny kolor miała, mieszając ją z Lakierem Połyskowym, sam ustalasz jak bardzo ma być przyciemniony kokpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mianowicie Lakieru z połyskiem, dozuj farbę z serii Clear, revell ma dobre. zależy jaki chcesz kolor. Wymieszaj i wlej to do aero, i psiknij szybkę od środka. efekt jest ZARĄBISTY.

 

Niczym tego nie rozcieńczasz? Bo jak wiadomo, to lakiery na ogół są gęste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gęste, ale jakoś przeszło przez aero, użyłem farby Revella i lakieru model master. Wydaje mi się żeby lepiej tego nie rozcieńczać, nie wiadomo jak to zareaguje na taki plastik wtedy, no chyba że zrobisz jakąś próbę. Ja nie rozcieńczałem, podkręciłem tylko ciśnienie w aero , cofnąłem igłę żeby przeszło i było git Prawda jest taka, że musisz popróbować mi się udało za pierwszym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moją metodą.

Wymieszałem clear green Tamiya X-25 oraz clear blue Gunze C50 w stosunku 4:3.

Tak otrzymany kolor rozcieńczyłem leveling thinnerem w stosunku 1:3.

Efekt jest taki (na zdjęciu widać dwa natężenia zabarwienia):

 

034_zps7613f580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.