Skocz do zawartości

Su-27 Academy/Eduard


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

W ostatnim czasie nie zrobiłem wiele.

Zabrałem się za wnęki podwozia.

.Kable przynajmniej starałem się zrobić wg zdjęć, po zamknięciu na sucho wydaje się być wszystko dobrze.Pomalowałem turbiny silników.

I zabrałem się też za dysze.

 

Posklejałem też wloty powietrza.

Może wie ktoś jak to jest z kolorami tych wnęk na pdowozie?

Bo w instrukcji pisze że intertior green, a na zdjęcdiach jest albo na czerwono albo na szaro.

 

2nus.jpg

q3gs.jpg

e87y.jpg

tw6e.jpg

rcz3.jpg

35le.jpg

cbmb.jpg

mgre.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone to podkład antykorozyjny szwedzkiej firmy bodajże. Niestety nie pamiętam nazwy specyfiku. Ponoć potem sie skonczyły zasoby w Rasiji :-)

osłony prawie zawsze były czerwone wnęki najczēsciej szare. Całość czerwone widywałem chyba na Su-35 prototypach tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone były owszem lecz na prototypach Su-27,na35 się niespotkałem. Jeśli o kolor chodzi to szary,niema tutaj jakiegoś konkretnegokoloru. Pomaluj LGG 36375 i będziegicio. Osłony tylko naczerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na zdjęciach nie znalazłem całych czerwonych wnęk w Su-35.

Za to mam kilka zdjęć Su-33 z czerwonymi wnękami i osłonami.Pamiętałem ,że coś innego niż Su-27

 

Oczywiście to nic nie wnosi do tematu.Tak woli ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skończyłem pracę nad wnękami podwozia i skleiłem 2 połowki kadłuba.

Było trochę miejsc wymagających szpachlowania, jest to przedewszsytkim miejsce na wysokości kabiny pilota i statecznika poziomego.

Po za tym to spasowalność całkiem niezła.

 

Kokpit wygląda tak:

nxzi.jpg

 

A tak reszta spasowanie połówek kadłuba.Oczywiście jest to świeżo po sklejeniu beż żadnej osbróbki.Te paprochy w niektórych miejscach to klej od taśmy, który gdzie nie gdzie został.

chmr.jpg

b5nf.jpg

bwe.JPG

yx85.jpg

fwq5.jpg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden się nadaje i to ten który jest praktycznie na całym samolocie, chodzi o ten jasno niebieski. Ciemniejszy niebieski mieszałem to samo z szarym. Szary mieszałem z FS36375 dodając w dużych ilościach białej. Po czym szlif złamał te kolory. Nie wiem jak to się ma do Gunze. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Przykleiłem wloty powietrza i na wstępie muszę napisać, że chyba będę musiał poprawiać, ponieważ między początkiem wlotu a kadłubem jest spora szczelina.

Witam jeszcze bolec który podniósł się podczas schnięcia kleju.

Po za tym to wkleiłem całe blaszki do wlotów.

I 2 pary szczegółow do wnęk podwozia.Coś nad tymi wnękami będe musiał jeszcze zrobić, żeby ładniej wyglądały.

W najbliższych planach mam poprawne przymocowanie wlótów.

Oszlifowanie jeszcze całego kadłuba w miejscach szpachlowanych.

Potem przednie wnęka i postaram się dosyć zwaloryzować mechaniz do wyciągania goleni podwozia.

mo8w.jpg

02rx.jpg

a1j2.jpg

t15a.jpg

7229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać, że powinno być inaczej hmm

powiem tak, zrobię co mogę by te wloty jak najlepiej wyszły.

Pasowało by te wloty oo

odkleić i włożyć głębiej siatkę.

To biorę ostry nóż i odkleję je.

Potem też ostrym nożykiem odkleje z 1 strony siatke, martwi mnie tylko tak druga bo tam trochę trzyma się tej 2 blaszki.

Jeżeli ją przy tym uszkodze to dotnę takie prostokąty z najcieńszego hipsu i uzupełnię.

 

Taki przynajmniej mam plan.

Zdjęcia to jednak uwydatniają szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.