Skocz do zawartości

Su-27 Academy/Eduard


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Albo kupić snapkita, z 6 elementami na krzyż, i już pomalowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja po wklejeniu stateczników zdałem sobie sprawę, że bez nich lepiej i dużo łatwiej jest pomalować i popracować nad dyszami silników (jest tam co robić). Wiec odkleiłem jeden z nich żeby mieć łatwiejszy dostęp do dysz i dopiero później go zamocowałem, już pod koniec. Mi tak była łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pomalowałem silniki metalizerami.

Na tak wczesnym etapie budowy, bo mam wtedy łatwiejszy dostęp.

Muszę poprawić te najjasniejsze wstawki.po za tym trochę dłubie przy wnękach podwozia.

Wiem że są pomalowane nie równo, ale w tym miejscu wystaje tylko 1 warstwa.

 

1946.JPG

h4tc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego czarnego użyłeś (mat, półmat, czy błysk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może powinieneś przepolerować surfacera przed położeniem czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi po jakiego diabła dawałeś surtfacer pod to? Wystarczył sam czarny połysk pod Alclada bądź go nie dawać wcale. Wygląda to dziwnie. Zerknij sobie tutaj jak ja to robiłem: viewtopic.php?f=104&t=36285 Nie będę ukrywał ale wygląda to dziwnie w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska poddizałała i powierzchnia jest taka jak powinna być czyli błyszcząca.

Co do tego czemu dawałem surfarcer, czytałem kiedyś na forum żeby dawać pod czarny to dałem.

Lewa dysza była polerowana.chyba tak na zdjęciu nie widać, ale jest róznica między tym co było.

h8jx.jpg

k3os.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak jest lepiej po polerce, czego niestety zdjęcia nie uchwiciły

Zastanawia mnie czemu alcad na ten czarny ładnie się nie nałożył i nie zaczoł błyszczeć, bo nakładałem go już na czarny błysk i zawsze ładnie błyszczał, nawet na samych dyszach, są zresztą zdjęcia w temacie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad II

 

Lakiery metaliczne ALCLAD II

 

ALCLAD II Lacquers produkuje szeroką gamę realistycznych i trwałych lakierów metalicznych do stosowania w modelach lotniczych, broni pancernej, samochodów i figurek. Dodatkowo, lakiery pryzmatyczne pozwalają na osiąganie unikalnych powłok lakierniczych na modelach pojazdów, których karoserie wykonano z włókien węglowych. Nie są to wbrew obiegowej opinii metalizery. Po pomalowaniu nie wymagają polerowania w celu nadania pożądanego wyglądu oprócz przypadków wymienionych w dalszej części niniejszego opisu.

 

Aplikacja na modele wtryskowe (z polistyrenu):

 

Do malowania modeli wtryskowych niezbędny jest podkład, ponieważ lakiery Alclad są produkowane na bazie rozcieńczalników zawierających związki nitrowe i celulozowe. Związki te wchodzą w reakcję chemiczną z większością tworzyw sztucznych powodując odkształcenia powierzchni. Z tego względu zaleca się staranne pokrycie elementów przewidzianych do malowania Alcladem warstwą lakierów podkładowych Alclad Primer. Można też użyć: - Tamiya Plastic Primer - biały lub szary - Podkłady GYNZE

 

- lakier akrylowy, najlepiej bezbarwny (może być Sidolux), półmatowy lub błyszczący

 

Powłoki podkładowe matowe powinny być po zaschnięciu wypolerowane papierami o gradacji 1000/1200 w celu uzyskania mniej chłonnej powierzchni.

 

SZCZEGÓŁOWE ZASADY STOSOWANIA

 

ALCLAD II – Seria Regular

 

Brak szczególnych zasad aplikowania, oprócz nakładania na półmatowy lub błyszczący podkład.

 

- Sugerowane ciśnienie pracy – 1-1,5atm.

 

- Końcówka dyszy powinna się znajdować w odległości 4-6 cm od malowanej powierzchni.

 

- Malując, wykonywać ruchy podobne do malowania pędzlem, a nie typowym natryskiem.

 

- Polerowanie pomalowanej powierzchni zasadniczo nie jest niezbędne, jednak efekt łagodnego przechodzenia kolorów można pogłębić poprzez polerowanie miękką tkaniną.

 

- Farba nie wymaga stosowania żadnych nośników.

 

- Można używać płynów ułatwiających nakładanie kalkomanii wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.