Skocz do zawartości

Su-27 Academy/Eduard


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam kolejny model, wiem, że warsztat spita stoi ale gdzieś podczas wspomnianej w tamtym wątku przeprowadzki, model zawieruszył się.

 

Na pierwszy ogień poszedł kokpit.

Przykleiłem blaszkowe zegary.

y2lk.jpg

gbm4.jpg

 

pomalowałem:

euj8.jpg

 

Potem zabrałem się za szlifowanie szwu na owiewce.

zdrapałem nożykiem, papier 1500, 2500, kartka papieru, ręcznik papierowy, polerka filcem.Musze jeszcze dokupić paste polerską tamiya finish, bo zostały mikro ryski.Aparat (który niedawno zakupiłem i moje warsztaty będą miały lepsze zdjęcia) się rozładował więc zdjęcia na razie nie będzie.

 

 

I bardzo wstępna przymiarka

hebn.jpg

jot3.jpg

 

Po przymiarce zestaw nie wydaje się by miał sprawiać problemy.

Ja zakupiłem go w pudełku eduarda z dodatkami.Dostaje wtedy academy + żywice i blachy i maski oraz nowe kalki eduarda.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Dziób mam dostać od Karambolisa za co bardzo dziękuje.

 

Co do malowania to na 100 procent odpowiem jutro, bo mam farby do uzbek air force ale po poszukiwaniach w internecie nie znalazłem żadnego takiego egzemplarza więć chyba przejade się jutro i spróbuje wymienić farby na efektywne ukraińskie malowanie, ewentualnie ruskie, takie jest na opakowaniu.

Muszę jeszcze przemyśleć sprawę tego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprawiałem się ze Su-27 z Kitecha i pomimo niewielkich różnic technologicznych można stwierdzić ,że to baaardzo podobne zestawy. Najbardziej wkurzała mnie za mała osłona kabiny i owiewka względem wykroju w kadłubie i skompikowana przednia goleń choć trzeba przyznać ,ze jest efektowna po sklejeniu. Oczywiście Kitech i Academy to przepaść jakościowa w detalach i samym plastiku. Sama obróbka detali zajmowała połowę czasu.Jako że moja suka miała trafić w ręce dewastatora -5-letniego syna już nie skupiałem się na poprawnym odwzorowaniu rakiet.

 

Tak przy okazji. Jak wnęki kół pasują w Academy? też jest ogromna szpara jak w kitechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja własnie jestem na ukończeniu tego Su-27 z dodatkami eduarda. Pomalowałem go w te barwy http://www.primeportal.net/hangar/mario_krijan/su-27_blue_30/index.php?Page=2 i wygląda to całkiem fajnie. A co do malowania Uzbekistanu, to tutaj http://wp.scn.ru/en/ww4/f/652/218/0#1 masz troche jak to wygląda, o ile tak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja własnie jestem na ukończeniu tego Su-27 z dodatkami eduarda. Pomalowałem go w te barwy http://www.primeportal.net/hangar/mario_krijan/su-27_blue_30/index.php?Page=2 i wygląda to całkiem fajnie. W tym roku w Radomiu były dwie ukraińskie "suki", wiec jest gdzie szukać materiałów A co do malowania Uzbekistanu, to tutaj http://wp.scn.ru/en/ww4/f/652/218/0#1 masz troche jak to wygląda, o ile tak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace idą dalej.

Jak na razie to chyba skończyłem kokpit. jednak pewnie będą konieczne jakieś poprawki.

Robiłem przymiarkę z będę musiał trochę popracować nad dobrym kotęm zegarów i cała ich pokrywą, bo po prostu trzeba się z tym pobawić i to dobrze poustawiać.

 

Kokpit zestawowy i zywiczny:

b8i1.jpg

 

żywiczny fotel:

xqmc.jpg

 

 

kokpit gotowy (oprócz fotela)

xm6f.jpg

5br1.jpg

1kz9.jpg

wpgo.jpg

 

 

owiewka po i przed szlifowaniem, jak widać ma małe mikro ryski:

x7vz.jpg

 

Musiałem też przeryć linie podziału bo miejscami były bardzo płytkie:

w8hv.jpg

i42w.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj troszkę większe zdjęcia (1024) i lepiej je kadruj albo przycinaj w programie graficznym a potem zmieniaj rozmiar do 1024. Bo na zdjęciach z kokpitem jest więcej tła niż modelu. A wszystkich najbardziej interesują detale ;)

 

Blaszki edka mają kolor od czapy, ale trzeba się do nich dostosować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj na priwa adres poczty to Ci podeślę kilka zdjęć kobry nie jest ona tak zajechana jak samolot z linku powyżej przynajmniej wtedy nie była. Co do techniki to przejrzyj warsztat kolegi smialusa tam jest wszystko opisane. A Co do kolegi smialusa to czekam na efekt finalny jego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się zabieram za niego, w sumie już delikatnie na finiszu jest, same wnęki zostały. O jakie przepłowienia Ci chodzi?? A i pokaż jakiego będziesz robił bo coś nie kojarzę kobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.