Skocz do zawartości

Łukasz "Stojkovic" Bąk - dotychczasowe dokonania modelarskie


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu niosłem się z zamiarem pokazania dotychczasowego dorobku (krótkiego i skormnego) kolegom - forumowiczom i naskrobania kilku słów o sobie.

 

Pasją do modelarstwa tak naprawdę zaraził mnie kuzyn, który będąc nieco starszym ode mnie kleił pojazdy w różnych skalach (głównie 1:72). Militaria i historia to dwa główne tematy, którymi zainteresował mnie natomiast ojciec. Nie trzeba było długo czekać aż ten mix przerodzi się w hobby związane z wykonywaniem małych miniatur.

 

Pierwsze modele w wykonałem w wieku ok. 10 - 12 lat klejąc na cyjanoakryl wypusty firmy plastyk (łoś, mig-21, kilka okrętów i chyba wilgę). Modeli nie pomalowałem a kalki poszły na goły plastik. Kolajna styczność z modelarstwem to seria wyudawana przez wydawnictwo DeAgostini pt. "samoloty" którą można było nabyć w kiosku. Początkowo z częściami F-117 i Me-109. Później wydawca wsiąkł wraz z serią.

 

Na kolejny etap czekałem gdzieś do 15 - 16 roku życia gdy zakupiłem Panterę firmy Tamiya w 1:35. Model składałem z pomocą taty który miał smykałkę do tego i po raz pierwszy model po złożeniu pomalowałem zgodnie z pudełkowym obrazkiem. Mam ją do dzisiaj i to chyba najcenniejszy model w całej kolekcji.

 

Temat ucichł. Dopiero gdy zamieszkałem na własnym mieszkaniu wówczas z dziewczyną (obecnie żoną) jakieś 4 lata temu kupiłem Panzer IV ausf. H od Academy ze względu na brak komputera, internetu i telewizji. Dla zabicia nudy. Pojazd skleiłem do kupy i pomalowałem inwestując w międzyczasie w M113 od Tamiy'i. Zbiegło się to w czasie z podpięciem internetu i dostępem do forum gdzie przejrzałem na oczy czym tak naprawdę jest modelarstwo.

 

Przygoda zaczęła się na dobre.

Ambicją moją było sklejenie większości pojazdów dostępnych w grach komputerowych typu Operation Flashpoint i odwiecznie uwielbianych konstrukcji niemieckich. Wiedzę nieustannie poszerzam po dziś dzień.

 

Głównymi tematami moich prac są:

- operacja "Merkury" na Krecie w 1941

- Front wschodni i Ardeny

- Wojna w Wietnamie

- Rosyjska pancerka po 1946 roku.

 

Co do modeli które wykonałem to znajdują się poniżej w ułożeniu chronologicznym.

Słynna Pantera Ausf G - Tamiya 1:35

DSC01926_zps034cc174.jpg

Puma Italeri 1:35

DSC02225_zpsd1cd51c4.jpg

DSC02226_zpsea643a7e.jpg

M113 Tamyia - 1:35

DSC02229_zps0204a477.jpg

Sd. Kfz. 250/9 Tamyia 1:35

DSC02227_zps20d48741.jpg

Sd.kfz 222

DSC02233_zpsee0e5049.jpg

DSC02232_zps8ed4d77f.jpg

 

M151 "Mutt" Academy 1:35

DSC02216_zpsc5d1c29d.jpg

DSC02217_zps681db619.jpg

BTR-80A - Zvezda - 1:35

DSC02218_zps778a66e8.jpg

DSC02219_zpsc8d42ebe.jpg

BRDM-2 Dragon 1:35

DSC00948.jpg

BMP-2 Dragon 1:35

DSC00839-1.jpg

Sd. Kfz. 2 "Kettenkraftrad" Tamiya 1:35

DSC01745_zps86f664a0.jpg

old1_zpsc2461b90.jpg

AH-64D "Apache" - Academy 1:48

DSC01792_zps45ba7adc.jpg

M4A3E8 "Easy Eight" Dragon 1:35

DSC02197_zps6134e97f.jpg

Sd. Kfz. 232 (8-rad) Tamiya 1:35

DSC03349_zps51387e3c.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mała aktualizacja kolekcji.

 

Merkava Mk. III - Academy 1:35

Galeria: viewtopic.php?f=68&t=41808

 

DSC03498_zps52dc0fb2.jpg

 

Sd. Kfz 250/10 w/3,7 cm PAK - Dragon 1:35

Galeria: viewtopic.php?f=68&t=42926

 

DSC03774_zps99017f73.jpg

 

A tutaj winietka

 

galeria2_zpsc0bf2785.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolejne pozycje w modelarskiej karierze...

 

Autoblinda - Italeri - debiut w skali 1:72

DSC03872_zps4c9b605d.jpg

 

 

Sd. Kfz 250/1 Neu - Dragon

DSC04043_zpsd1c5feb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

W zależności od tego czy do modelu dodaję jakieś elementy fototrawione, żywiczne itp. Oraz czy trzeba dorabiać pewne rzeczy wynikające ze zgodności z orginałem.

 

Czas to od 1 miesiąca do 4, a nawet 5 miesięcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Super! Piekna robota! Masz tylko blad w podpisie zdjecia (bodaj) 6 i 7. To jest 223, nie 222.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Silniczek bez glowic i klawiatura obok mnie rozwalila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim komentarzu chodziło o to co się dzieje w scence.

Tłumacząc na poważnie: rozebrany silnik ze zdjętymi głowicami i leżący obok mechanizm popychaczy zaworowych wprowadził go w wesołe zdumienie

 

Mała aktualizacja kolekcji.

A tutaj winietka

 

galeria2_zpsc0bf2785.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy że mam to często w pracy... I dziękuje za przetłumaczenie z Polskiego na nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy,

 

Mechanicznie jestem nie w temacie, więc kompletnie nie widziałem w tym nic... niestosownego.

W zamyśle miała być lekka kupa szmelcu z demontażu z kolejnych pojazdów.

 

Szkoda, że tak mało u mnie podstawek i winietek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mechanicznie jestem nie w temacie, więc kompletnie nie widziałem w tym nic... niestosownego.

...

 

Ależ to było stosowne, i to bardzo. Może czasem moje zwroty nie nadążają za epoką a może są środowiskowe... To naprawdę mi się podobało i jest wymyślone tak że lepiej nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.