Skocz do zawartości

Od jakiej firmy modeli zacząć?


Orionus

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, nie mówię, że mało, po prostu myślałem, że ceny będą wyższe, dużo wyższe (obstawiałem minimum 200zł).

I teraz stoję przed wyborem pierwszego modelu, Airfix, czy Tamiya. Tamiya jest dwa, czy trzy razy droższa, ale wiadomo... lepiej wykonana, za Airfixem przemawia cena. Nie wiem, muszę pomyśleć, czy jako pierwszy model kupić Tamiy'ę, czy Airfix'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że kilka pierwszych modeli skiepścisz... szkoda popsuć model na którym Ci mocno zależy. Zacznij od Airfixa z nowych wypustów. Cena cca 20 zł. Ewentualnie Hobbyboss seria easy. Tych modeli używamy na warsztatach z dziećmi i dają radę skleić. Użycie zbyt drogiego modelu mija się z celem.

Z Airfixów z czystym sumieniem mogę polecić P51, Hawka, Bf109, Zero czy Spita Ia lub V. Miałem te modele w rękach i widziałem co z nimi robią absolutni nowicjusze.

http://www.ztslublin.pl/wystawy/i-warsztaty-modelarskie-w-zalesiu-zalesie-14-kwiecien-2012-r/i-warsztaty-modelarskie-w-zalesiu-9362.html

http://www.galeriaolimp.com.pl/wp-content/uploads/2013/11/IMG_04161.jpg

Z narzędzi na początek: nożyk, pilniczek iglak (może być do paznokci), drobny papier ścierny o różnej gradacji (myślę że od 150 w górę nawet do 2000). Papier można przykleić na pasek tektury lub plastiku i używać jak pilniczek. Klej osobiście używam ten. I nie zapominaj o szpachli. Rozejrzyj się może gdzieś w okolicy ktoś prowadzi modelarnię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie, nie pomyślałem o tym tak. To logiczne, ze jako, że to moje początki, to raczej go popsuję, niż zrobię idealnie.

Corsair, dzięki za wymienienie modeli i narzędzi potrzebnych na początek. Tak też zrobię, kupię na początek któryś z tych przez Ciebie wymienionych, raczej P51. No, a co do modelarni, chyba nie. Wiem, że kiedyś był klub modelarski w Drezdenku, ale to było jakieś sześć lat temu, teraz już czegoś takiego nie ma, poza tym tam chyba robili modele RC. Wielkie dzięki za pomoc, jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania, to będę pisał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie to poleciłbym na początek bardziej farby olejne humbrola lub akrylowe gunze zamiast pactry.

 

Z moich doświadczeń wynika że Pactry wybaczają znacznie mniej błędów niż humbrole albo gunze, a to kluczowe przy pierwszych próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadło do mnie 65zł, czas zrobić listę zakupów.

http://www.mojehobby.pl/products/North-American-P-51D-Mustang-2379559.html - model (P-51D od Airfix)

http://www.mojehobby.pl/products/Klej-20-ml..html - klej (Tamiya 87012 Klej 20 ml)

http://www.mojehobby.pl/products/Szpachla.html - szpachla

Pęsety, pilniki - z tym nie będzie problemu.

Farby też nie wiem jakie. Skąd mogę wziąć informacje jakie kolory potrzebuję do danego modelu?

Pędzle kupię w sklepie plastycznym.

Co do papierów ściernych, to ja ich nie ogarniam, Corsair napisał, żebym wziął od 150 do 2000, a tutaj chyba takich nie ma: http://www.mojehobby.pl/catalog/Pilniki-papiery-scierne-pasty-polerskie-itp..html Jakie mam brać? Pomożecie z tą listą? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, dlatego kupię tyle te, które znajdę, resztę kupię gdzie indziej. Jak jednak z farbami? Skąd wziąć informacje na temat kolorów potrzebnych do modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji, wybierasz malowanie które chcesz zrobić, każdy kolor jest oznaczony literką, na stronie pierwszej lub drugiej zwykle są podane wszystkie kolory z przypisanymi im literkami, czasem też pod schematem kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że żeby wiedzieć jakie farby kupić będę musiał, musiałbym już mieć model, więc najpierw musiałbym zamówić model, potem dopiero farby, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier kupisz w dowolnym sklepie "metalowym" a najlepiej z akcesoriami dla lakierników. Farbki możesz zamówić wysyłając maila by dołożono potrzebne kolory, ew. pozostaje telefon.

Ok, więc będę pisał.

150 nie kupuj bo to strata czas.

 

Polecam przy wstępnej obróbce 400, pózniej 600 wodny i na końcu 800 albo wyżej.

Dobra, akurat 400, 600 i 800 są na Mojehobby, wiec tam kupię.

Na mojehobby.pl często są in-boxy i wgląd w instrukcję z malowaniem.

Tak, widziałem, aczkolwiek właśnie w tym Mustangu nie było zdjęcia tej strony. :/

No, ale poradzę sobie.

 

 

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecają Airfixa i Academy na początek, a ja myślę, że taki Fw 190 A-8/ R11 by Revell czy Spitfire Mk v również nie jest złym pomysłem .

Bardzo dobrym wyborem jest tez F4U Corsair Revella czy P-51 Mustang tego producenta .

Ja zaczynałem od Zumbachowego Kaczora Donalda Airfixa, i to także jest świetny model dla początkującego.

Farby polecałbym model Mastery akrylowe, bardzo dobre, Pactry są bardzo przyjazne, Gunze akrylowe tez, choć troszkę śmierdzą .

Tamiya jest dobra pod pędzel jak każda inna farba, tyle że trzeba ja zwyczajnie rozcieńczyć wodą, wtedy maluje się jak marzenie .

Revelle są również dobre, trzeba tylko zaopatrzyć się w rozcieńczalnik Wamodu albo Mr. Hobby Levelling Thinner.

 

Pozdrawiam i czekamy na pierwszy warsztat

=====

Bf 110 E Eduard 1:72 (ProfiPack)

Junkers Ju 88 A-4 Revell 1:72

P-51 D Mustang Tamiya 1:72 (Korean War)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.