Skocz do zawartości

Blohm & Voss Bv 138 i Bv-222


M.A.V.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten post ale zaryzykuje...

 

Czy ktokolwiek wie czy te latające Luftwaffe wyszły kiedykolwiek jako modele?

Nie udało mi się nic na ten temat nigdzie znaleźć.

Co do Bv-222 - może dlatego że tak mało egzemplarzy zostało wyprodukowanych, poza tym różniących się od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wpiszesz w google nazwę samolotu(wystarczy samo bv ileśtam) i dopiszesz słowo "model" to w magiczny sposób powinny ukazać ci się odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Sam to sprawdziłem i ręczę, że ten sposób działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jedynym modelem tej maszyny na jaki trafiłem to wypuszczona lata temu przez firmę Revell wersja V-2 (drugi prototyp) w skali 1:72. Problem jest taki, że nigdzie już nie można go kupić. Pisałem nawet do Revella w tej sprawie ale odpisali że nie planują na razie jego wznowień.

Nie słyszałem natomiast o żadnych innych modelach tej maszyny - stąd ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bv-138 produkował revell oraz supermodel -niestety obydwa ciężko już znaleźć.Czasem tez pojawia się HPM

Szybciej revella bo czasem na allegro się pojawia.

 

http://www.ebay.com/itm/1-48-MPM-HML-Models-BLOHM-und-VOSS-Bv-138-C-1-German-WWII-Flying-Boat-/130889653542

 

Ja nawet kiedyś kupiłem złoma BV-138 supermodel.Niestety w takiej postaci leży do dziś.

 

Bv-222 to chyba tylko Revell choc nie wiem czy kiedyś Testors czegoś nie wypuścił...

 

ps

kilka sekund poszukiwań-chyba ,że skala nie taka

 

http://1.bp.blogspot.com/-tlDQpj3j6JM/T-Av374NrtI/AAAAAAAADHc/T6dJm3JaPKA/s1600/okladka+22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szybciej revella bo czasem na allegro się pojawia...

No tak, raz już nawet licytowałem Bv-222 ale przy 300zł wymiękłem, a model chyba poszedł za prawie 400...

 

A ten stojaczek z Latających Fortec to mam, tylko że to maleństwo i nie ma co składać (1:1200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 gotowce w skali 1:144

Altaya BV 222 bardzo ładny ale nierozbieralny, sprawia wrażenie wykonanego z plastiku

Alanger BV 138C też całkiem zgrabny, wykonany w całości z plastiku, można go rozebrać, zmyć farbę i wykonać na nowo. Kalka jest dołączona osobno. Do wymiany są przede wszystkim drobne elementy, np. karabiny.

 

Oba są bez problemu dostępne na aukcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell zapowiedział wznowienie BV-222 na pierwszy kwartał przyszłego roku, do kwietnia powinien być :-)

Jeśli to prawda to chyba strzelę sobie setkę z radości

A jak jeszcze się okaże że pójdą za ciosem i wypuszczą w drugiej połowie roku Bv-138 to już w ogóle osiągnę nirvanę

Chociaż jestem trochę zaskoczony bo pisałem do nich w tej sprawie jakoś przed wakacjami i odpisali że "w najbliższym czasie nie planują wznowień obu łodzi latających"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Revell zapowiedział wznowienie BV-222 na pierwszy kwartał przyszłego roku, do kwietnia powinien być :-)

a w tej chwili są na allegro mini repliki z relacją z budowy tego modelu i wózka do niego ( nie ma w fabrycznym zestawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.