Skocz do zawartości

T-90


imt

Rekomendowane odpowiedzi

który najlepszy? (1/35)

Zvezda, Meng. Trumpeter. Pomińmy kategorię zgodność z planami, bo nie mam do czego przymierzyć. Ale proporcje i przypominanie oryginału to już tak.

 

Pytanie dlatego, że wprawdzie pancerka to nie temat wiodący w zainteresowaniach, lecz kilka modeli z tej tematyki chciałbym mieć i T-90 to jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Menga i powala na kolana ale jeszcze jest w pudle i czeka na swą kolej. Co do Zvezdy coś tam trzeba poprawić w pokrywie silnika (gdzieś widziałem warsztat). A w necie jest porównanie trampka do oryginału i też tam są jakieś nie doróbki przy wieży i czymś tam. No i oczywiście cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter robi 2 wersje ,rożnią się wieża właśnie.

Trampek daje dwie wersje wieży jedna to wieża stosowana w wersji A a druga to już wersja S: %C3%BClkelere-g%C3%B6re-g%C3%BCncel-ana-muharebe-tanklar%C4%B1_265794.jpg

I co do jej poprawności do modelu to nie mam zielonego pojęcia. Zresztą dziwny wypust zamiast zrobić 2w1 to poszli na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam T-90 Meng, yyy tzn jeszcze nie oficjalnie mam . Żona włoży go pod choinkę a ja będę udawał zaskoczonego :D. Ok do rzeczy.

 

 

Zvezda: Nie jest droga, zrobiona z fajnego plastiku, dość dużo elementów ( niektóre naprawdę fajnie zrobione jak np. gąsienice ) i z daleka przypomina T-90 . W rzeczywistości dużo błędów merytorycznych jak choćby wyżej wymieniona płyta nadsilnikowa. Skopane proporcje, model jest za wysoki, trzeba nieco podnieść wieżę by nie szorowała po kadłubie, zbyt szerokie fartuchy przeciwkumulacyjne, które trzeba troszkę zeszlifować. Ogólnie jest to model przeznaczony dla modelarzy takich, którzy nie czepiają się szczegółów, albo lubią przerabiać modele

 

Trumpeter: Fajnie, bo są dwie wersje. Wieża spawana i odlewana. Jak ktoś słusznie zauważył można było zrobić 2w1 i było by dobrze. Cenowo, na pewno obydwa modele Trumpka są dużo droższe od Zvezdy. Ja kupuję modele w Anglii, i z tego co patrzyłem to Zvezda kosztuje 25 funtów a modele Trumpka to koszt 40 funtów każdy ( przeliczanie na złotówki zostawiam Wam ) Zdjęć T-90 Trumpka ze spawaną wieżą nie widziałem ale tego z odlewaną już kilka w necie jest i trzeba przyznać, że źle nie wygląda. Dużo blaszek i detal też w sumie nie zły. Co rzuca się w oczy w modelu T-90 z odlewaną wieżą?? Producent włożył do pudełka gąsienice i końcówkę wydechu od wersji z wieżą spawaną. Wystarczy jednak posiadać w domowym magazynku stary dobry T-72 M1 od Tamiyi aby te niedoskonałości nadrobić

 

Meng Model: No tutaj to czapki z głów. Podobno przy jego projektowaniu pomagał jakiś ekspert od T-90 ale dokładnie nie wiem. Wiem za to że za cenę 46 funtów, w pudełku dostajemy, według mnie i tylko mnie, plastikową, prawie doskonałość . Dokładnie odwzorowany kadłub z dwoma rodzajami płyt nadsilnikowych ( można przedział silnika zamknąć na stałe, lub też zrobić otwierany przedział transmisyjny, wkładając do niego uprzednio silnik, który też znajdziemy w pudełku ). Oprócz tego świetne, składane bez klejowo i w pełni pracujące gąsienice, które można zrobić w wersji bojowej, lub defiladowej ( producent dał imitacje gumowych nakładek na gąsienice ). Jak by tego było mało, model posiada ruchome zawieszenie w standardzie, tak tak, ruchome. Działa to na zasadzie prawdziwych drążków skrętnych. Po odpowiednim dociążeniu wanny modelu, uzyskujemy efekt ugięcia się układu jezdnego. W zestawie jest też kilka blaszek ( grille i elementy silnika, oraz maska do malowania kół ). Nie wymieniam tu już takich pierdółek jak przewody paliwowe itp. Jest jednak kilka rzeczy w tym modelu, które można było zrobić lepiej, dlatego, gdy będę sklejał swojego, użyję kilku elementów z zestawu, uwaga!! Zvezdy.

 

Na pytanie: Który model T-90 najlepszy?? Stanowczo odpowiadam MENG MODEL, po nim Trumpeter. Zvezda?? No cóż. Dziś chciałem zrobić porównanie z Mengiem, ale Zvieździe zrobiło sie wstyd i rozstrzasła się o ścianę . Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniam tu już takich pierdółek jak przewody paliwowe itp. Jest jednak kilka rzeczy w tym modelu, które można było zrobić lepiej, dlatego, gdy będę sklejał swojego, użyję kilku elementów z zestawu, uwaga!! Zvezdy.

A jeśli można podać te elementy Zvezdowe do wykorzystania to bym był bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapodam takie porównanie Menga, Trumpetera i Zvezdy

 

- T-90A - Meng TS-006: 215,00 zł

- T-90A - Trumpeter 05562: 188,00 zł

- T-90 - Zvezda 3573: 102,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z Twego skala72 porównania wynika?

Nie zadawaj głupiego pytania, bo do tej kategorii nalezy jest zakwalifikować.

A to, że spora cześć ludzi przeżyje te niedociągnięcia w Zveździe i wybierze ją - patrz cena. Jest wiele firm, które produkują rewelacyjne modele, wśród nich jest Meng, nie wiem czy nie obsadziłbym go na 1 miejscu.

Pytanie, ilu z was kupiło Menga, ponieważ jest rewelacyjny i budzi zachwyty, a krytykuje Zvezde? A ilu kupiło Zvezdę mimo tego, że jest (niestety) ciut gorsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór prowadzący do nie potrzebnej spinki. Mam Menga bo dostałem go od żony, pewnie jakbym stał przed półką i na niego patrzył to bym się ze 100 razy zastanowił, następnie bym pooglądał inne modele i znów następnie zastanowił się 100 razy nad tym modelem i w między czasie zacząłbym ćwiczyć tłumaczenie że jak ja to mogłem wydać jednorazowo taką kasę a żona nie ma nowej sukienki . I w rezultacie wyszedłbym z pustymi rękami ze sklepu lub właśnie ze Zvezdą, no chyba że byłbym pewny wygrania sporu lub miał odłożone zaskórniaki to w rękach byłby Meng

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Koledze, który założył ten wątek zależy na odpowiedzi na pytanie który w 1:35 T-90 jest najlepszy a nie który ile kosztuje. Ceny można sobie w prosty sposób sprawdzić w sklepach internetowych...

Edit: no i Mroko mnie minimalnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokładnie tak jest. Zależało mi na odpowiedzi, który jest najlepszy. Nie ma pytania o cenę, jakość/cena, a nawet o sklejalność. Oczywiście takie informacje są również przydatne i mogą się w tym wątku pojawić.

Znalazłem wyczerpujące wyjaśnienie. Za wszystkie wpisy bardzo dziękuję. Wiem, że jeśli chcę nabyć ten najlepszy to powinien to być Meng.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko jasne, powtórzę się, Meng qróluje jeżeli chodzi o jakość modeli (i zawartość pudła), ale Zvezda poprawia jakość modeli z modelu na model, no i qróluje ceną. Jak by ktoś nie widział na oczka obu modeli, zapraszam do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie tylko ja, ale i kilka osób nie będzie rozumiało twojego pytania. Masz dwa modele, internet z kupą zdjęć i rysunków technicznych i nie potrafisz odpowiedzieć sobie na zadane pytanie? Sorry, ja wymiękam. Twoje lenistwo nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.