Skocz do zawartości

T-90


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dokładnie tak jest. Zależało mi na odpowiedzi, który jest najlepszy. Nie ma pytania o cenę, jakość/cena, a nawet o sklejalność. Oczywiście takie informacje są również przydatne i mogą się w tym wątku pojawić.

Znalazłem wyczerpujące wyjaśnienie. Za wszystkie wpisy bardzo dziękuję. Wiem, że jeśli chcę nabyć ten najlepszy to powinien to być Meng.

Pozdrawiam

 

Tank 90 w skali 1/35, to tylko Meng, żaden Trębacz, a broń Boziu Gwiazdka !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a broń Boziu Gwiazdka !

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Oj, nie odsądzajmy już tak tej Zvezdy od czci i wiary. Wystarczy przejrzeć nasze forum i przekonać się ile było warsztatów i galerii z ich 90-ką, znaczy się że chyba nie było tak źle? Poza tym, byli pierwsi którzy wydali model tego czołgu z plastiku i w 1/35. A co by było gdyby Meng i Trumpeter nie wydały swoich 90-ek?? Mielibyśmy tylko Gwiazdę, lub ewentualnie drogie żywiczne konwersje. Zostawmy już Zvezdę w spokoju i podziękujmy za to że stworzyła podwaliny pod dzisiejszego Menga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Zostawmy już Zvezdę w spokoju i podziękujmy za to że stworzyła podwaliny pod dzisiejszego Menga "

 

Zgadzam się ze stwierdzeniem Kolegi, choć mam do Gwiazdki pretensje, bo czekałem na ich model, a tu "kiszka", ale racja byli pierwsi i tak jak z konstrukcjami mechanicznymi - pierwsze egzemplarze nigdy nie pozbawione są błędów ( tylko czemu takich - cały czołg jest za niski ). Dobrze, że Meng miał się na czym uczyć, choć Trębacza nie rozumiem - ich model miał dwóch poprzedników ( Meng i Gwiazdka ), więc mogli wydać najlepszy, a wydali średni ? ! ? !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya jako pierwsza puscila StuGa IV - mamy sie nim zachwycac bo byl pierwszy i stworzyl podwaliny pod Smart Kita Dragona? Jakiekolwiek proby wepchniecia Zvezdy jako protoplasty Trampka czy Menga sa wziete z sufitu (wersja ocenzurowana bo swieta ida) - obaj producenci i tak musieli pomierzyc pojazd czy skorzystac z planow fabrycznych, a nie bazowac na Zviezdzie.

 

Co do trampka - kazdy ogarniety modelarz powinien przewidziec ze stworza model miedzy mengiem a zvezda, nawet bez ogladania ktoregokolwiek zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Zvezda króluje w sprzedaży. Nie powiem, Meng również, ale miejsce 2. Trumpek bez szaleństwa.

Oczywiście jeżeli chodzi o jakość wykonania i ilość dodatków, to pozostaje "miszczem" Meng. Mnie powalił hełmofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie (być może najlepsza) sprzedaż modeli Zvezdy wiąże się z tym, że to był pierwszy model 90-tki w plastiku, po tym jak pojawiły się nieśmiałe prace z konwersjami Miniarmu. Ale gdyby to Meng był prekursorem T-90, to czy ktokolwiek patrzył by na Zvezdę? Cena to nie wszystko, ale może przez wzgląd na swoja pracę patrzysz w ten sposób.

Poza tym chcąc się czepiać, to może i Zvezda pnie się w górę, ale ich jeden z nowszych modeli, czy Tygrys I to nadal gniot i Tamka z lat 90-tych jest od niego lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w zasadzie o czym mówić otrzymujemy odpowiedni stosunek jakości do ceny.Jeśli ktoś będzie chciał liczyć nity,to i Meng wyjdzie że kicha(bo za mało ,bo za dużo).Gwiazda to dobra propozycja dla tych co wstawiają modele na półkę ale ci co lubią bawić się w zegarmistrza zawiedzeni nie będą.Nie wspominam tych co kupią T-72 z Tamki + kilka konwersji(nie wiem jak z jakością tychże) może uzyskają poprawnego T-90 za kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powalił hełmofon.

 

Szkoda tylko że nie dali figurantów do tych hełmofonów, ale kto wie?? Skoro zrobili załogę do Merkavy to może i do T-90 też dadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia załogi Merkavy podsunął im Michael Mass. Nie kojarzę, żeby ktoś z ramienia rosyjskich sił zbrojnych z nimi współpracował. Niby wymieniają jakiegoś chłopa na stronie internetowej, ale ni słychać by miała to być dłuższa współpraca. Za to Mass obiecuje kolejne hity ze stajni IDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej można kupic to cacko, bo mam coraz wieksza ochote na niego

 

Hobby Easy!!! ( Z przesyłką, niecałe 200 zł ) Dziś wreszcie dostałem go oficjalnie i stwierdzam z całą odpowiedzialnością. Wart jest każdego, wydanego na niego grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów post pod postem za co serdecznie przepraszam, ale Panowie, jest już po świętach i pora wyjmować to Mengowskie cudo z pudła i zaczynamy kleić :) Raz, raz :):). A może jakiś projekcik grupowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalem i zamówilem

 

Dobra decyzja.

 

madeira - "....... a potem w kolejce jest kanadyjski Leo 2".

Skąd Kolega posiada modelik tego ślicznego Lepoardzika ? Takom wypuszcza taki model w 1:35 :

 

LeoC2Kanadyjski_zpsa3bdaba5.jpg

 

Czy to to samo co Ich A6M, tylko bez listewkowego pancerzyka ? Oglądałem zdjęcia kanadyjskich Leo A6 i różnią się one od siebie ważnymi szczegółami np. jarzmo armaty.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kanadyjski Leo C2 z pancerzem Mexas, to nie Leopard 2, a Leopard 1.

 

No, tak tak, zapomniałem, że C2 to jedynka nie dwójka. Ten odpada. Dziękuję za przypomnienie. To znaczy, ze masz konwersje do tej kanadyjskiej dwójki, bo modelu chyba nie ma ? Choć kanadyjczyk, to chyba niemiecka A6 ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzimy od tematu, ale co tam.

 

Będę budował takiego Leo:

 

341232-alexfas01.jpg

 

Modelem bazowym jest jeden z Leopardów Hobby Bossa, ale stamtąd biorę tylko spód kadłuba + zawieszenie i podstawę wieży. Na to idzie konwersja Perfect Scale Modelbau (35071), Slat Armor Eduarda i gąsienice Bronco. Wzbogacę to wszystko pewnie jakimś zestawem podstawowych blach Voyagera.

Budowę zacznę zaraz po skończeniu Merkavy, a tej aktualne fotki będą na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.