Jump to content
Jędrek

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie

Recommended Posts

Rzeczywiście - mój bład;) chodziło oczywiście o większy model:) czyli mniejszą skalę;) Widziałem na allegro tą osę ale moim zdaniem to zabawka a nie model - można by było co prawda ją "przerobić" ale szkoda wtedy tyle kasy na nią wyrzucać - pamiętam że stała coś około 80 zł.

Kochani...

Im mniejsza cyfra w mianowniku tym WIĘKSZA skala!

Czyli skala 1:200 jest większa od 1:700 - większa skala to większy model.

Ty Jędrek powinieneś to wiedzieć a gulusowi kiedyś już to tłumaczyłem ale na innym forum...

Pozdrawiam,

Maciej

Kochani...

Im mniejsza cyfra w mianowniku tym WIĘKSZA skala!

właśnie zdarłem się z rana by zerknąć co wczoraj napisałem... faktycznie głupoty, Maciej ma całkowitą rację (dzięki za czujność ), mój błąd, już się poprawiłem

Widziałem na allegro tą osę ale moim zdaniem to zabawka a nie model - można by było co prawda ją "przerobić" ale szkoda wtedy tyle kasy na nią wyrzucać - pamiętam że stała coś około 80 zł.

całkiem dobry materiał wyjściowy, innego po prostu nie ma (modele Poseidona są bardzo rzadkie) a i cena nie wydaje się taka straszna przy tej wielkości modelu, więcej mógłby okonek napisać - przymierza się do budowy

Jędrek

Edited by Guest

Nanuchka i Osa w skali 1/150 rozpoczynają wątek o radzieckich i rosyjskich modelach okrętów.. ale myślę, że raczej są nie do dostania, natomiast przy odrobinie woli można ściągnąć 33cm Osę Modelista, której okonkowy in-box jest na forum

Jędrek

ps. większa skala to mniejszy model...

Może mam lekko wypaczone zpojrzenie na sprawe z powodu mojej miłości do okrętów byłego ZSRR, i dlatego nowości mnie nie zadawalają. A propos OSY starałem sie znależć stary zestaw Dragona z Osą I w 1:700 - bezskutecznie

A propos OSY starałem sie znależć stary zestaw Dragona z Osą I w 1:700 - bezskutecznie

może przy obecnej polityce Dragona wznawiania starych zestawów po małym liftingu pojawi się jako Premium Edition?

Jędrek

można zerknąć sobie na wypraski U-boota VIIC w 350-ce (Flagman)

KLIK

Jędrek

do obejrzenia nowe tankowce Fujumi (1/700) Toho Maru i Kyotuto Maru KLIK

oraz kolejna blaszka do Takao 1/350 tym razem GMM KLIK

Jędrek

pojawiła się nowa zapowiedź Dragona:

3 in 1 Premium Edition 1/700 Russian Navy Pyotr Veliky

zestaw ma pozwalać (dzięki zawartym częściom i elementom fotrawionym) na zbudowanie do wyboru jednego z 3 krążowników tej klasy

Jędrek

Jedrku a powiedz w masz jakieś info w jakiej może cenie by chodził ten Piotr Wielki??? nie wspominam ze napalony jestem na takiego Kirowka w 1:350 - niestety nigdize nie slyszalem nim:((( buu

pewnie koło stówki, zobaczymy, co do Kirova w 350-ce to info masz w sąsiednim wątku

Jędrek

wieści na temat Akagi Hasegawy w 350-ce (premiera pod koniec 2008) i 700-ce (połowa 2008)

Jędrek

Guest

Akagi tez trzeba bedzie miec... Dobrze, ze nie wydaja tych modeli co tydzien to jest czas na odlozenie srodkow na te cele. Oj dzieje sie w mojej ulubionej skali, oj dzieje...

wieści na temat Akagi Hasegawy w 350-ce (premiera pod koniec 2008) i 700-ce (połowa 2008)

Jędrek

Przyjemniejszej informacji na początek dnia nie mogłem otrzymać (oczywiście mam na myśli 1:700)

No to teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać...

Guest

Nie wiem czy to dobre miejsce na te informacje ale ... w Eduard Polska Nagato Hasegawy jest po 419 zlotych !

Czy nowe modele Aoshimy: Takao, Maya, Atago, Chokai (1/350) różnią się bardzo między sobą?

To zależy co masz na myśli mówiąc: "bardzo"...?

Modele przedstawiają okręty w różnych latach i po różnych modernizacjach - na początku ( po zwodowaniu ) były prawie identyczne. To jednostki bliźniacze ale z czasem się zmieniały.

Pozdrawiamm,

Maciej

Ludzie, ludzie chyba zwariowałem,,,... Nagato zamówiony, Yukikaze zamówiony, Maya jutro zamówiona (będzie)...., a żona mnie zabije - zakupy na rok z głowy

Taaaaaa, a jak pomyśle o tych wszystkich blaszkach ( kolejne 700 - 800 stów), farbkach i itp. to dopiero załamka...

chwilkę mnie nie było, trzeba by choć nowości nadgonić

blaszki WEM:

1/350 Mikasa (PE 35107) KLIK

Kriegsmarine Cable Reels w skali 1/700 (PE 786) 1/400 (PE 4013) i 1/350 (PE 35107)

blaszki Flyhawk Models:

1/700 Aoshima IJN Fuso blaszka 1 blaszka 2 blaszka 3

zestawy Lion Roar:

1/700 WWII IJN Navy Vessel Nameplates

1/700 WWII IJN Portholes

1/700 WWII Royal Navy Pom-Pom Gun

1/700 WWII German Navy Portholes

1/700 WWII U.S. Navy Portholes

1/700 WWII U.S. Navy Radar

1/700 WWII IJN Shellproof Sand Bags

1/700 WWII U.S. Navy 5" Gun Turret, Twin Mount for BB/CV/CA/CL Type

1/700 WWII U.S. Navy 5" Gun Turret Twin Mount for DD Type

1/700 North Carolina Detail Set

drewniany pokład do Nagato firmy Shinsengumi do obejrzenia m.in. TU

oraz z tego samego miejsca wstępne informacje o Akagi Hasegawy (1/700) KLIK

Jędrek

Ale gdzie można kupić blaszki do Fuso :(

np. w Pacific Front Hobbies - dość popularny sklep choć sam w nim jeszcze nie kupowałem

Jędrek