Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Lifecolor wprowadził do sprzedaży zestaw kolorów do malowania okrętów włoskich "Regina Marina Italiana", Italian Navy WWII Colors set

 

zestaw zawiera kolory:

1.) Grigio Cenerino Chiaro (Light Gray)

2.) Grigio Scuro (Dark Gray)

3.) Grigio Piombo Ponte (Deck Gray)

4.) Rosso Mattone (Brick Red)

5.) Verde Scuro Antivegetativo (Dark Green)

6.) Legno Chiaro Teack (Wood)

 

wśród zapowiedzi Tamiya znalazła się pozycja:

1:700 IJN Aircraft Carrier Premium Set

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek

w zapowiedziach GMM pojawiła się blaszka do San Francisco 1:350

Super, na to czekalem, potrzebne jeszcze aluminiowe lufy i mozna zamawiac model Trumpka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czekałem na tą blaszkę

 

Fajny ten Akizuki ale troszke mu brakuje urody do Yukikaze.

może z urody mniej atrakcyjny, ale pierwsze recenzje ma dobre

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager wypuścił blaszkę do I-400 Tamiya

VND0801 IJN Submarine I-400

może przyspieszy to ukazanie się zapowiadanej blaszki WEM

 

dla miłośników okrętów japońskich przygotował też coś Osprey, w lipcu ma się ukazać w serii New Vanguard: Imperial Japanese Navy Battleships 1941-45

a w czerwcu z tej samej serii dwie ciekawie tematycznie pozycje British Submarines of World War I i US Cruisers 1883–1904

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

podczas Shizuoka Model Show zapowiedziano kolejne modele Fujimi w 1:350 - będzie to Ise i Haruna, pokazano także m.in. w tej samej skali Kongo Aoshima oraz Takao i Atago z końca wojny

 

Veteran Models wypuścił kolejne dodatki żywiczne w 1:350 tym razem do okrętów japońskich

VTW35032 IJN 6cm, 8cm and 12cm Binocular Set,

VTW35033 IJN Type 96 25mm Triple AA Guns,

VTW35034 IJN Type 96 25mm Twin AA Guns,

VTW35035 IJN Type 96 25mm Single AA Gun,

VTW35036 IJN Regular Search Light Set

(już lecą więc pewnie za jakiś czas zaprezentuję)

 

Osprey zapowiedział na siepień kolejne pozycje związane z tematyką morską, w serii New Vanguard - American Light and Medium Frigates 1794–1836 a w serii General Military - Piracy: the complete history

 

z racji iż mam ostatnio mniej czasu na pisanie na forum zachęcam innych do kontynuowania tego wątku a tym samym do dzielenia się wiadomościami o nowościach i zapowiedziach

główne źródła z jakich korzystałem do tej pory to:

The Ship Model Forum z działem głównym Main Forum w którym dyskutuje się m.in. o nowościach i zapowiedziach oraz działem Manufacturers and Suppliers w którym producenci sami informują o swoich produktach, ponadto strony modelshipwrights.com, cybermodeler.com i Future Release Ships Items sklepu HLJ

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny duży model Soar Art Workshop 1/144 Yamato KLIK

 

nowa blaszka WEM 1:700 PE 756 WWII Iowa Class Battleships KLIK

 

TU już można obejrzeć Czabanienkę Trumpeter 1:350

 

z krajowych nowości pokazały się lufy i blaszki Aber, głównie do okrętów japońskich (ale nie tylko) KLIK

 

informacje o braku perspektyw na kolejne modele okrętów Mirage KLIK

 

i zapowiedzi literaturowe KLIK

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nowości z Abera aż tyle japonskich to nie będzie, polityka wprowadzania produktu ma wyglądac tak, iz co miesiąc będzie wypuszczany "komplet" luf dla dwóch okrętów oraz blaszki.

Od przyszłego miesiąca będą i 700tki i 350tki powoli może się to rozrkęci. W planach nawet mk45 czy AK-130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HobbyBoss wypuscil pare nowych modeli op w skali 1:700 - m.in. Oscara i Typhoona. Ciekawe kiedy sie importer zlituje i je sprowadzi. http://www.hobbyboss.com/s700.htm

 

Oscara jeszcze nie ma ale Typhoona juz mozna dostac na zachodzie i to za fajna cene. Maly in-box tego drugiego.

 

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=3397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy sie importer zlituje

Typhoona to mam wrażenie, że już widziałem... ale w którym sklepie to nie pamiętam, niektóre sklepiki nie czekają na importera - same sprowadzają

 

EDIT: wczoraj napisałem

kolejny duży model Soar Art Workshop 1/144 Yamato
a dziś kolejne wieści z tej samej firmy, kolejne dwa modele w 1:144 - Akagi i Shinano KLIK

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Został w końcu wydany TAKAO Aoshimy 1:350 w wersji z 1944 roku, czy ktoś ma informacje czym się sam model różni od wersji 1942?

 

Datę wydania MUTSU Hasegawy 1:350 ustalono na 12 czerwca

 

Na forach obcojęzycznych krążą niepotwierdzone plotki o HIRYU Hasegawy oraz o FUSO Aoshimy w 350-ce. Czy ktoś coś więcej o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jędrek: a do Maya'i w 350-tce nic nie wyszło? Np. jakieś magiczne pudełko pełne łakoci z LionRoar...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z zestawami dedykowanymi konkretnie do pozostałych okrętów (poza ubogimi blaszkami Aoshima), każdy z producentów podaje iż z jego zestawu można korzystać przy budowie pozostałych okrętów (nie tylko Takao) a użytkownik sam się zorientuje co należy wykorzystać a co nie przy montażu

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do Maya'i po modernizacji z 1944 niewiele da się wykorzystać - dlatego pytałem, ale dzięki za odpowiedź. Zawsze można uzbroić się w cierpliwość...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej go analizowałem: Maya ma zupełnie inny pokład lotniczy, inną nadbudówkę dziobową, inne maszty, artylerie średnią zamiast trzeciej wieży 203 mm na dziobie i wiele, wiele innych różnic...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został w końcu wydany TAKAO Aoshimy 1:350 w wersji z 1944 roku, czy ktoś ma informacje czym się sam model różni od wersji 1942?

 

Raczej niczym się nie różnią poza dodatkami - te same wypraski. Z wersji 1944 można zbudować 1942 i na odwrót

 

Co do Maya: dedykowanego zestawu do niego na razie nie ma :( Niemniej z zestawów dla Takao sporo części da się wykorzystać. Akurat pokład lotniczy po przebudowie w początku 1944 r był identyczny do tego z Takao. Główny problem to dwa dodatkowe podwójne działa działa 127 mm, i duża liczba potrójnych działek 25 mm - tego żaden zestaw do Takao nie będzie miał w odpowiedniej liczbie, a kupowanie kliku mija się z celem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokład lotniczy po przebudowie w początku 1944 r był identyczny do tego z Takao...

No coś Ty, zupełnie inny - chociażby umiejscowienie masztu głównego!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokład lotniczy po przebudowie w początku 1944 r był identyczny do tego z Takao...

No coś Ty, zupełnie inny - chociażby umiejscowienie masztu głównego!

 

Ale maszt nie jest raczej częścią pokładu lotniczego. Maya zachował oryginalne położenie masztu tylnego, Takao miał go przesunięty podczas przebudowy do tyłu. Pokład lotniczy znajdował się między tymi oboma położeniami, więc maszty nie wpływały na jego kształt. Takao i Atago otrzymały taką jego formę w 1939 r, Maya dopiero na początku 1944.

 

Mówiąc o modelach Aoshimy 1/350 można spojrzeć na fotki wyprasek:

 

Maya

 

mayaew7.th.jpg

 

Takao

 

takaofq1.th.jpg

 

To te same części.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podobno Aoshima ma nas w ciągu najbliższych lat uraczyć w skali 1/350 lekkimi krążownikami Nagara i Kuma oraz ciężkimi typu Myoko.

Co jeszcze ciekawsze, pojawiły się plotki jakoby Fujimi szykowało ( po zapowiadanym już pancerniku Ise) lotniskowiec Shokaku Innymi słowy dla miłośników japońszczyzny złote czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Aoshima ma nas w ciągu najbliższych lat uraczyć w skali 1/350 lekkimi krążownikami Nagara i Kuma oraz ciężkimi typu Myoko.

 

A do tego ma w planach SMS Konig :

http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4171

 

Ja chce go w 1/700 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego ma w planach SMS Konig

gdzieś mi się obiło, że to mają być wypraski ICM z dodatkami (blaszkami) Aoshima, ale nie wiem czy ta informacja się potwierdziła

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.