Skocz do zawartości

[RS] Stug III B [Tamiya, Eduard, Friulmodel ][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, no tak "pacze i pacze", i się zastanawiam, odpuścić to swoje klejenie, czy walczyć dalej... .

Gratki, piękna robota .

Ehhh, a z drugiej strony, takie wykonanie bardzo mnie jednak motywuje i może kiedyś uda się coś na podobnym poziomie popełnić .

Niemniej daleka droga przede mną .

Brawo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę praktyki i wszystko jest możliwe

 

Malowanie skończone, na wykończenie nałożony lakier satynowy, czas na rdzewienie wydechu i brudzenie podwozia:

 

Stug-III-_epxsanq.jpg

Stug-III-_epxsaep.jpg

Stug-III-_epxsaer.jpg

Stug-III-_epxsaex.jpg

Stug-III-_epxsaee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% wypowiedzi dla gąsek zimowych na różnych forach, czyli można zamawiać friulki

 

Prawy napęd dalej w minii? . Prowokacja cd... .

 

Musi się wyróżniać, nie chcę zrobić standardowego modelu topiącego się z innymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rdzewienia użyłem:

-wash light rust effects MIG'a

-pigment medium rust AK

-pigment light rust AK

 

Na początek na całość uprzednio pokrytą ciemno czerwonym kolorem nałożyłem rdzawy wash mig'a. po wyschnięciu na całość nałożyłem medium rust i miejscami light rust. Po pokryciu i wyschnięciu white spiritu nałożyłem transparentny żółty filtr olejny Van Dyck'a.

 

Stug-III-_epeqrqa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kurde nie mogę wykorzystać winterkettenów do tej wersji, na froncie wschodnim w tym czasie w tej wersji niestety nie występowały.

 

Podstawencja mała będzie, winietką z przejazdem kolejowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty opowiadasz Rafał ?

 

winterkettenaa4.jpg

 

...

100% wypowiedzi na forach było aby zrobić wersję z winterkettenami i tak będzie...

 

Pozwolę sobie wobec powyższego na wypowiedź w kwestii tzw. realizmu batalistycznego, odmienną od zamieszczanych "na forach"...

 

W kwestii rodzaju gąsienic, to należy zaznaczyć, że Winterketten /nazywane także - Schneegleiskette/ były używane od zimy 1942/43 na Froncie Wschodnim.

Natomiast 192. Stug. Abteilung został wycofany w marcu 1942 roku, przeniesiony do Niemiec i przeorganizowany na Sturmgeschütz-Abteilung "Großdeutschland".

W trakcie walk na Froncie Wschodnim w zimie 1941/42 roku, działa szturmowe StuG III wyposażone były w gąsienice typu standardowego:

 

ba438c6f1e7ddb70b9ca31bea18382cd.jpg

 

 

Pozdrawiam - Gwardzista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej wersji, na froncie wschodnim w tym czasie w tej wersji niestety nie występowały.

Rafał pisz precyzyjniej do tej wersji czyli Ausf. B czy do stugów Ausf B z 192 Stug. Abt. to lekka różnica

Od kiedy tak się realizmem przejmujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Miałem chwilę czasu nareszcie skleciłem friulki, właśnie je pokryłem czarnym podkładem (do zdjęć nie chcący nałożyłem gąski odwrotnie):

 

Stug-III-_ehxahnx.JPG

 

Stug-III-_ehxahnn.JPG

 

Stug-III-_ehxahne.JPG

 

Stug-III-_ehxahnw.JPG

 

Stug-III-_ehxahwp.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz już nie będzie trzeba długo czekać na koniec.

 

Nikogo nie chciałem obrazić, inne terminy człowieka gonią i już mało czasu jest na to... jak dobrze pójdzie po weekendzie będzie skończony, jak wiadomo piątek odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.