Skocz do zawartości

Su-27 Academy 1/48


TomekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wreszcie, po ponad roku ( półroczna przerwą na remont domu) udało się skończyć składanie tego modelu. Niestety w czasie przerwy kilka części zaginęło w akcji i trzeba było je dorabiać. Chyba ostatni raz zostawiam rozbabrany w połowie model na kilka miesięcy, mam nauczkę. Potem jakoś brakuje i czasu i natchnienia na zakończenie pracy:)

Do modelu dokupiłem zestaw BigEd, jednak nie wszystko z niego zostało użyte. Część elementów kokpitu przyda się przy kolejnym modelu, nie było sensu ich tutaj dawać, skoro kabina i tak wybrałem zamkniętą - otwarta moim zdaniem psuje piękną bryłę tego samolotu. Podobnie zresztą było z uzbrojeniem, skleiłem je z Eduarda, po czym stwierdziłem, że same pylony wyglądają o wiele lepiej.

 

Wybrałem malowanie Ukraińskich Sił Powietrznych - w 2012 roku byłem na pokazach lotniczych w Kecskemet i to malowanie niesamowicie mi się spodobało. Kalki natomiast to dokupiony zestaw Hi-Decal. Kalki ładnie ale strasznie łatwa się rwą - masakra. Model malowany Humbrolami i (co na tym forum, przy tej skali pewnie uchodzi za herezje) malowany pędzelkiem Wiem, wiem , aerograf jak nic potrzebny, ale przy mojej wydajności ok 2 modeli rocznie nie planuje jego zakupu. Brudzenie to akwarele i kredki wodne oraz pastele. Pewnie tez trochę przesadziłem z brudzeniem, ale co tam, lubię takie samoloty

Z góry przepraszam za jakość zdjęć,ale aparat mam w tej chwili pożyczony, a czas na fotki jest tylko wieczorem, wiec może wrzucę parę dokładniejszych, jak będzie chwilka czasu

 

 

9dyd.jpg

 

nr0v.jpg

 

tqhi.jpg

 

29cb.jpg

 

847i.jpg

 

e743.jpg

 

qpew.jpg

 

h8gv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, co prawda nie moje klimaty, ale technika i użyte specyfiki utwierdzają mnie w świadomości, że nie tylko ja korzystam z zasobów piórnika mojego syna

Jeszcze raz gratulejszyn - super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na malowanie pędzlem to bardzo ładnie.Kolory wydają się być trochę inne niż w rzeczywistości ale to może przez zdjęcia.

Masz trochę nie równo łączenie wlotów powietrza z silnikami.Wiem, że w tym modelu tam jest to dosyć nierówno.

Blacha koło działka powinna trochę inaczej wyglądać.

ode mnie tyle, wiekszość to na prawdę szczegóły, bo jest to naprawdę wspaniały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu, jak na pędzel pojechałeś. Nie powiedziałbym, że to malowałeś pędzlem. Koledzy zwrócili uwagę na delikatne błędy i ja ich nie będę powtarzał. Podoba się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, itp,

 

Co do blachy przy działku, to podglądałem to zdjęcie, ale chyba nie w każdym egzemplarzu wygląda to tak samo: http://data4.primeportal.net/hangar/mario_krijan/su-27_blue_30/images/su-27_blue_30_058_of_139.jpg

 

Malowanie pędzelkiem robię w ten sposób, że najpierw pryskam podkładem - używam sparyu do lakierowania samochodów, bardzo drobny jest, puszka starcza na 3-4 modele. Pózniej lekko przecieram papierem wodnym 1500-2500.

Pędzelkiem to maluje 1 warstwę i papier 2500, potem druga warstwę, ew. poprawiam gdzie trzeba i delikatnie papier 2500. Po tym papierze powierzchnie staje się śliska i wygląda jak blacha. Nie robię żadnego preshaidingu itp, wszysto cieniowanie, brudzenie robię po malowaniu. Sido 2 razy na koniec i pod kalki, żeby się nie błyszczały, i na końcu wszystko matem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozik - co do kabiny to próbowałem pozbyć się tego szwa, ale jakoś średnio mi to wyszło. I przez to kabina jest jaka jest.Muszie kiedys na jakims złomie modelarskim popróbować jak się go pozbyć

 

Apache - pisałem ogólnie jak to maluje. Ten model się błyszczy ponieważ nie jest pomalowany matem, bo mam chwilowy brak farbki, która idzie już chyba do mnie z kolejnym modelem. Jak dotrze to będzie i mat, wiec masz 100 % racji.

 

M.A.V. - nie jest papierowy, hehe

Czy technika oryginalna - nie wiem. Tak sobie radze nie posiadając aerografu. Wróciłem do modelarstwa po chyba 15 latach przerwy - malowanie pierwszego wyglądało tak, że szkoda gadać, wiec coś trzeba było wymyślić i tak metoda prób i błędów robię tak jak opisałem. Reszta pewnie maluje 1/48 przy pomocy aero :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, itp,

 

Co do blachy przy działku, to podglądałem to zdjęcie, ale chyba nie w każdym egzemplarzu wygląda to tak samo: http://data4.primeportal.net/hangar/mario_krijan/su-27_blue_30/images/su-27_blue_30_058_of_139.jpg

 

W każdym wygląda tak samo, po prostu na tym zdjęciu cień i metaliczna powierzchnia robią psikusa w taki sposób, że postrzegamy to jako odcień aluminium. Ta część jest zdecydowanie ciemna, masz taki kolor na dyszach.

 

http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Sukhoi-Su-27-%28Su-27S%29/1103584/L/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.