Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam!!

 

Za niedługo zabieram się za budowę T-90 w wersji z 1992. Konwersje z Miniarmu już mam, a za podstawę będzie służył oczywiście T-72 z Tamiyi wsparty kołami ze Zvezdy (nowszy typ). Na kołach będą Friule -czyli w przypadku T-90 również starszy typ. I właśnie -oprócz tych różnic w stosunku do modelu z 2004 na zdjęciach zauważyłem jeszcze, że wersja z 1992 posiada taki sam typ wydechu co T-72. Czy oprócz tego są jeszcze jakieś różnice? I ostatnie pytanie -czy posiada ktoś zdjęcia T-90 w jakimś ciekawym malowaniu? Najbardziej podoba mi się to z parady Moskiewskiej z 2008 roku, ale ono niestety w moim przypadku odpada... :(

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam konkretnych kolorów, ale: "czarno-żółte/piaskowe" tj. na t-80 można spotkać... Tylko takie gdzieś widziałem (chyba, bo jakoś tego w tej chwili nie umiem potwierdzić więc nic nie dam sobie uciąć za istnienie takiego malowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Informuje Kolegów,że magazyn MODELARZ(nr1-3 /2010) wydał plany modelarskie WZT-3 w skali 1:35 . Autor zapowiada jeszcze plany następujących wozów WP:

-PZA Loara,

-MID,

-WZT-4,oraz innych pojazdów WP.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O ile pamiętam Yatagan to próba modernizacji wozu T-84 z Ukrainy, wykonana w ilości 1szt. Na nie których forach nazywana również Oplot. Wóz T-72-120 nosi inne oznaczenie, zapomniałem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze, że ja tez się zainteresowałem postawionym, przez Ciebie Szwabu pytaniem, bo Yatagan mi się cholernie podoba. Oplot (tylko z węższą wersją bocznych fartuchów) też wymiata. I w sumie podstawową różnica miedzy T-72 120, a Yataganem jest to, że ten drugi jeździ na podwoziu T-80, a nie 72-ki. ;) Ale nie o tym chciałem. Cy wie ktoś jak nazywa się ta modernizacja T-72 z dwoma działkami plot po bokach wieży? Widziałem go kiedyś na filmiku z youtube'a, ale nie mogę go teraz znaleźć..

 

Pozdrawiam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Szukam zdjęć polskiego T-54 z orłem niezmodernizowanego, szczególnie chodzi mi o tył kadłuba. .

Niezmodernizowany, to znaczy jaki? Nie przypominam sobie jakichś szczególnych/zewnętrznych modyfikacji T-54.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam książkę Magnuskiego.Ten na zdjęciu ma już zamontoway uchwyt na beczkę z paliwem pomiędzy świecami BDSz. Ja chcę wykonać ten z książki Magnuskiego z numerem 1273. Mam już wycięte maski na pomalowanie numeru i kalkomanie Eastern Coctail dla orła i napisów. Jestem w trakcie przeróbek modelu Trupmetera. Nie wiem jak wyglądały mocowania tych świec i belki do wyciagania z błota. Znalazłem w sieci zdjęcia wczesnych T-54 rosyjskich i jednego z Armii NRD. Polska eksportowała T-54 do NRD ale niemam zdjęć polskiego T-54 z tyłu. W ogóle trudno o zdjęcia z tego okresu pokazujące szczegóły. Np. polskie T-54 i T55 miały w inny sposób montowną brezentową osłonę jarzma armaty.

Druga sprawa to odcień farby do malowania. Mam TBiU Magnuskiego gdzie jest zdjęcie kolorowe polskiego T_54 odcień zieleni na zdjęciu to wg mnie Pactra Russian Green albo Tamiya XF-58 Olive Green ale jaskoś nie mam zaufania do jakości reprodukcji zdjęć kolorowych w tego okresu. Poza tym ten na zdjęciu z TBiU ma już namalowaną szachownicę którą wprowadzono podobno pod koniec lat -60 a ten który ja chcę wykonać wg Magnuskiego jest z końca lat 50- tych.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.