Skocz do zawartości

B-17 G Matchbox - vintage


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Za namową syna wyciągnąłem z szafy stary model, mam go od ................. nie pamiętam

Jako, że jest to stareńki model, planuję zrobić go prosto z pudła (którego w oryginale nawet nie posiadam).

Myślałem nawet o tym aby zrobić go w locie ze schowanym podwoziem, ale jakoś jeszcze nie podjąłem decyzji.

Na razie zbieram dokumentację i się zastanawiam. Malowania też jeszcze nie wybrałem, bo kalki pudełkowe jakieś nie teges.

Na razie in-box i zabieram się do roboty, w sensie pasowanie i szlifowanie.

SAM_1492_zps0e9bf71c.jpg

SAM_1497_zpsa3646133.jpg

Może Szanowni coś poradzą, albo wskażą jakiś sensowny plan działania.

Miałbym tylko pytanie odnośnie malowania wnętrza bombowca i luków podwozia, wnęki zinc chromate, środek interior green - czy tak poprawnie??

Z racji ograniczonego budżetu, muszę bazować na tym co posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki w Matchboxach to loteria. Jedne pomimo wieku kładą się świetnie, inne rozpadają się w drobny mak i nawet chemia mająca je reaktywować nie dają rady. ;)

 

Co do malowania wnętrza, przedział bombardiera pilota i rto - IG. Przedział bombowy - srebrny, reszta kadluba srebrny. Widziałem też fotki gdzie całość była w IG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio sklejałem Matchboxa, też w konwencji vintage (Hs-126 http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=29972 ), to kalki były bardzo dobre, cienkie i łatwo się kładły. Ale sugeruję przed wyborem malowania sprawdzić ich jakość kładąc do wody jakiś nie używany symbol, tym bardziej że arkusik ma znaczek Revella, a nie oryginalnego Matchboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram dokumentację i się zastanawiam

PO CO?

 

Jeśli

planuję zrobić go prosto z pudła
i
vintage

 

W takim razie "Kwinto' robię to co mi do łba wpadnie, bez względu na późniejsze ale...

Mam jakąś tam koncepcję, tylko na razie " ucho od śledzia"........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A więc dobrze

Ostatnio na forum pojawiło się kilka modeli w locie - więc i ja takiego zrobię.

Zainspirowało mnie takie zdjęcie (tapeta):

179303_niebo-chmury-bombowiec-b-17_zpsdadebb95.jpg

Powstała zatem, bez szaleństw, na miarę modelu komora bombowa:

1_zps35c0e7d9.jpg

Dołożyłem jeszcze cośtam w środku, coby przez te "grube szybki" było widać;

DSC00142_zpsab4ba9cd.jpg

Wiem, że fotki marne, ale to tak na szybko.

Może coś z tego wyjdzie.

Acha, proszę moderację o zmianę tytułu, tzn. vintage na półvintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, a bawiłem się z tym modelem jakieś 20 lat temu, to ma on spore problemy z usterzeniem poziomym, z kształtem gondol silnikowych ( wewnętrzne są istotnie za długie) i z oszkleniem, które ma dość ekstrawagancki podział i typową dla Matchboxa pancerną grubość.

Niestety jest to jeden ze słabszych ich modeli. Na dodatek trafiły Ci się kalki niemieckiej produkcji, co źle rokuje. Te oryginalne angielskie kładą się po 40 latach składowania, te niemieckie są gorsze.

 

Skrytykuję komorę bombową: Nie wygląda jak vintage:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to działamy dalej - podwozie schowane:

DSC00142_zpsd5fff336.jpg

DSC00143_zpsf23b64e5.jpg

DSC00145_zps5119a4c4.jpg

Kadłub zamknięty i próby oklejania ogona folią, na skrzydle też już niektóre panele wypełnione.

Zaznaczam, że nie planuję oklejać modelu całego. Reszta będzie malowana.

DSC00151_zpsdb0da6e8.jpg

DSC00149_zpsd130aba2.jpg

DSC00150_zps22fd94df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.