Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/3 Ausf.D - AFV 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Wszystko bardzo fajne, jedynie wykałaczka chyba poza skalą (zbyt duża średnica), może by udało się ją zamienić na drucik?

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Super! Ale Tobie zrobiłem zadanie... sory za tę wykałaczkę.... mistrz normalnie... wyszlifował ją - hihihihi :-) Hi5 m8!!!!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia to ta poprzednia mi się nie podobała a twoja opinia utwierdziła mnie tylko w zamiarze jej wymiany. Najpierw montowałem ją w dremelku, drugi koniec w dziurze zrobionej w desce do krojenia i na tak przygotowanej tokarce szlifowałem ją papierem ściernym. Wykończenie już w rękach bo przy odrobinie nacisku pękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O twoją "Starówkę" jestem spokojny - będzie super. Tylko weź się za nią.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wizytę.

 

Wczoraj po czterogodzinnej walce z malowaniem i przeciwnościami losu udało mi się go pomalować, położyć filtr i zabezpieczyć sido. W trakcie malowania wyszło że zapomniałem poszpachlować płyty z wizjerami i górnej nad nią. Teraz już trochę za późno, ale za to idealnie udało mi się zlikwidować straszny zaciek z kleju (na połowie płyty) który wżarł się w plastik. Nic nie widać i nie powiem gdzie było. A teraz możecie sobie używać:

 

DSCF5739.JPG

 

DSCF5740.JPG

 

DSCF5741.JPG

 

DSCF5742.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym krokiem mam większego cykora że coś spartolę. Plan przewiduje kalki, sido, wash, lakier mat, oleje jeszcze raz mat i kurzenie. Może jakieś delikatne obicia, jednak wolałbym bez przesady (zawsze tak mówię a potem jest obtłuczony jakby że schodów spadł).

To jest plan, a co wyjdzie - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na drugim forum jest dyskusja na temat kamo czy je posiadał i czy to były plamki. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje to chętnie posłucham, ale pamiętajcie że termin goni. Mnie się wydaje że on kamo je miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie zmalowany. Szkoda Krzychu, że zapomniałeś o ważnym szczególe :(

 

sdkfz%2520Jas1.jpg

 

Dodatkowo, co do kamo to powyższe zdjęcie potwierdza moim zdaniem w 100% jego istnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiem, z tym uszkodzeniem to jest potężny babol. Najgorsze jest to że gapiłem się na tę fotę chyba z tysiąc razy a zauważyłem jak już miałem pomalowany. Co do kamo to mimo wszystko jest to sprawa dyskusyjna. Na innych ujęciach nie jest już ono tak oczywiste. Jako że i tak nie bardzo bym je umiał wykonać postanowiłem zostawić go jak jest - szczególnie w świetle powyższego babola. Mam nadzieję że mi jakoś wybaczycie.

 

Jako że termin goni a czasu mało zrobiłem mu kalki, wash i spadł ze schodów (czytaj został omłotkowany). W dalszej kolejności lakier matowy i oleje. Chyba powinno być z górki.

 

DSCF5744.JPG

 

DSCF5745.JPG

 

DSCF5746.JPG

 

DSCF5747.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki pędzelek - 3x0. Kolor bazowy rozjaśnioną białą i delikatnie po kantach i powierzchniach gdzie chcę je mieć. Potem wypełnianie środków Vallejo Brown Black German Camo. I tak wydaje mi się że znowu przesadziłem z ich ilością choć się powstrzymywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Przemku. Te posty to wina smarfonów. Byle gdzie siedzisz i forum przeglądasz. To i coś się napisze.

Radio dalej czeka na swoją kolej. Jak wyciągnę aero to sobie troszkę drutu pomaluję i kilka kabelków dorobię.

Christian też myślę że po olejach one trochę znikną. Ale muszę zrobić kiedyś model bez młotkowania i zobaczyć jak takie coś wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.