Skocz do zawartości

Tiger I late wersion


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

No czołg fajny tylko twarzyczki takie blade :( i na lufie widać że robiłeś to mokrym pędzlem, nie wytarłeś go i gąsienić nie skończyłeś :( . I czemu je przykleiłeś do podwozia one miały się stykać z tymi kułeczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace tego typu to dowód że nie korzystacie z forów i ich nie czytacie!

Tak ciężko po obserwować doświadczonych modelarzy?

Gdzie widziałeś takie błoto?

Gdzie widziałeś czarne gąsienice?

Te twoje wyglądają jak gumowe ale z pudełka.

Na łączeniu górnej płyty i czołowej ze ściankami kadłuba jest szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace tego typu to dowód że nie korzystacie z forów i ich nie czytacie!

Tak ciężko po obserwować doświadczonych modelarzy?

Gdzie widziałeś takie błoto?

Gdzie widziałeś czarne gąsienice?

Te twoje wyglądają jak gumowe ale z pudełka.

Na łączeniu górnej płyty i czołowej ze ściankami kadłuba jest szpara.

 

ej to forum to nie miejsce na spory mam 12 lat i mi się ten model podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dwanaście lat to tym bardziej powinieneś posłuchać starszych kolegów, to forum właśnie po to jest. Zakładaj następny warsztat, koledzy poprowadzą cie na pewno, a na koniec porównasz nowy model z obecnym i zrozumiesz co mam na myśli. Nie ma się co unosic, każdy z nas zaczynał w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dwanaście lat to tym bardziej powinieneś posłuchać starszych kolegów..........

To samo chciałem napisać.Powinieneś poczytać forum,przejrzeć prace i techniki doświadczonych kolegów,poszukać technik w internecie nawet na yt są.

Wy macie wszystko podane na tacy!My w waszym wieku nie mieliśmy takiego dostępu do internetu,albo w ogóle go nie było a wszelkie koła modelarskie upadały jedno za drugim.Zanim coś zrobisz przy modelu zapytaj tu na forum,zamieść relację a dużo osób ci pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem Ostach i też kiedyś miałem 12 lat. Sklejaj modele i ciesz się tym. Hobby jest po to by dobrze przy nim spędzać czas. Buduj, sklejaj, maluj - każdy kolejny będzie lepszy od poprzedniego! Powodzenia i nie zrażaj się komentarzami na forach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no ja uważam że jak na 12 lat to nie jest źle ale panowie może by tak ktoś rad udzielił? będzie lepiej Kamo wygląda nawet nawet chociaż momentami widać niedoróbki a jako że nikt sie do radzenia nie pali to może ja coś tam spróbuje

 

- Tak jak przedmówcy mówili nie spiesz się, ja wiem że korci żeby zobaczyć jak to na koniec będzie wyglądało itd. ale im więcej czasu poświęcisz tym lepiej będzie to wyglądało, jak już Ci sie nie chce i czujesz że robisz na szybko to lepiej odłóż czołg i wróć do niego później

- Podglądaj warsztaty innych co budują ten sam czołg, nawet te już skończone, warto popatrzeć bo możesz sobie zobaczyć co i jak poprawnie zrobić albo w niektórych przypadkach w co się nie pakować

- Koła jezdne w tej wersji miały bandaże, pędzelek w ręke i malujesz te obręcze na kołach na początek na czarno

- Masz nie pomalowane liny holownicze, zanim przykleiłeś mogłeś je oddzielnie pociągnąć sprejem, poczekać niech wyschną, pomalować liny matowym czarnym. Potem wziąć zamoczyć pędzel w stalowej farbie i wytrzeć go dobrze w papier, tak żeby przy ocieraniu się o coś zostawiał takie suche srebrne drobinki, i wtedy bierzesz line i zamiatasz po niej tym suchym pędzlem, wszystkie wypukłości łapią srebrny kolor i wygląda to całkiem miło ->możesz podejrzeć jak to w moim tygrysie wygląda

- Maluj wyposażenie do końca, rączki nożyc są nie pomalowane ;)

- 'szybki' od wizjerów, naprzykład na włazie kierowcy i tym obok możesz pomalować na czarno, będzie większe wrażenie głębi

- Mundury niemieckich czołgistów były czarne

- Przykładaj się szczególnie do obróbki części które rzucają się w oczy, na hamulcu wylotowym masz pipsztoka od łączenia z ramką, weź nożyk, skalpel i spróbuj to następnym razem krawędzią powoli i delikatnie zeskrobać, wygodniejsze niż szlifowanie a i model będzie ładniejszy

- Metalowe elementy narzędzi możesz fajnie pomalować stosując najpierw ciemny metaliczny kolor (gunmetal czy burnt iron) a potem na krawędziach przecierając suchym pędzlem np. kolorem Steel - ja tak robie i wychodzi całkiem miło

- Kup sobie pigment, na początek wystarczy jeden, ja wiem 17 zł ale starczy na dłuuugo zrobić można z niego ładne błoto piach i kurz - prawdziwe a nie z puszki żółtego spreja

- Gąsienice - czarne średnio wyglądają, warto je chociaż popigmentować, ja swoje malowałem teraz tak: Najpierw na czarno, potem sido, na to dość gęstawy brązowy wash tak żeby nabrały brązowawego koloru, na to sido i odrazu pigment (MIG European Dust) wychodzi coś fajnego w stylu lekko pordzewiałych i ubabranych piachem i jakby błotem gęsi, potem wystające elementy przecieram suchym pędzlem metaliczną farbą (steel) i gotowe, wychodzą fajne gąski

- Pokombinuj z washem, poczytaj jak go robić i spróbuj na jakimś kawałki plastiku, potrafi czynić cuda

 

 

No to tyle od mało doświadczonego starszego kolegi, powodzenia i cierpliwości w następnych modelach mam nadzieję ze coś z tego się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o Tigerze ale Sever napisał:

- Pokombinuj z washem, poczytaj jak go robić i spróbuj na jakimś kawałki plastiku, potrafi czynić cuda

Wash już raz robiłem i efekt jest chyba nawet nawet... - oceńcie sami

 

zrobiłem z pomocą rodzinki taką prowizoryczną dioramę:

1.jpg?screen

widoczny tamiyowski czołg Panther z zerwaną gąską

2.jpg?screen

 

3.jpg?screen

 

4.jpg?screen

wash humbrolem czarnym rorcięczony bęzyną lakową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.