Skocz do zawartości

Aichi B7A2 Ryusei "Grace" 1/72 Fujimi


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

1. Z sama komora przesadziłem, i ją w miarę skromnych możliwości trochę wyczyściłem.Ale tak fajnie się brudziło ,-)))

2. Luk podwozia miał prawo być trochę brudny, bo wiadomo, było tam koło, które brudne bywało. A pilot mógł czasem jeszcze zapomnieć zablokować koła hamulcem przed wciągnięciem do luku i wtedy w środku robił się prawdziwy syf. A zdarzało się to nawet doświadczonym pilotom.

3. Bomby trzymano w ziemnych składach koło trawiastych tymczasowych lotnisk. Bomby są ciężkie. Nieźle przez to oblepiają się wszystkim. Widziałem gdzieś na ten temat dyskusje i mnóstwo zdjęć bomb montowanych pod samolotami w strasznym stanie. Nikt ich przecież specjalnie nie mył.Najwyżej oskrobali z większych grudek ziemi. Amerykanie składowali osobno korpusy(i one były bardziej uwalane, a osobno stateczniki (one były na ogół czystsze. Ale Japończycy składowali bomby całe. dla tego nie było różnicy pomiędzy stanem stateczników i korpusów.

tu amerykański składzik :

battle_marshall13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brudzenie mistrzowskie (w ogóle jak to zrobiłeś i czym??), ale ta komora nie mogła być aż tak brudna.

Wygląda jak komora samolotu z muzeum, do tego nie czyszczona od czterdziestego piątego.

Z deka przesadziłeś jak na mój gust, no chyba że masz foto na to.

Jak to mówią "Picts od it didn't happen".

 

Co do bomby: tu jest problem, bo ja się zgadzam z tym co napisałeś, że bomby brudne były i nikt ich nie mył.

No nie mył, ale ta Twoja wygląda nie jak brudna, tylko - bo ja wiem - jak pokryta patyną.

Jakby ja Japońce wyciągnęli z muzeum ziemi kieleckiej i wsadzili do samolotu.

Albo jakby ta bomba była trochę z drewna i otarła się na krawędziach.

Serio - w tym wypadku zrobiłbym normalną bombę i dołożył może jakieś plamy, może lekkie otarcia, może jakieś rysy, obicia, ale nie aż takie straszliwe postarzenie.

 

Ale poza tym - co ja będę mówił, klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak.

1. Bomba. z bomby jestem zadowolony.

2. Komora bombowa. Owszem przesadziłem ,-)) Nie mam usprawiedliwienia. Najwyżej takie, że to brudzenie było przyjemne ,-))) Pocieszam się tym, że jak przyjdą drzwi komory, to się robi cień i mało bedzie widać. Brudziłem startymi na papierze ściernym pastelami, kładzionymi na sucho i na white spirycie. No i oczywiście olejami na spirycie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo oglądam zdjęć z epoki. I mam w głowie pewne obrazy ,-)) Potem jak robię model, to staram się odtworzyć klimat z tych zdjęć. I moja bomba odpowiada moim wyobrażeniom o tym jak wygląda bomba.

A co do zdjęć. To masz link do fajnych zdjęć lotniczych, z 2 wojny

http://www.mission4today.com/index.php?name=ForumsPro&file=viewforum&f=92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie bomby jest OK, są na to kwity

 

xin_0302042807087485322115.jpg

 

Co do kolorystyki, to chyba jest trochę nie trafiona. Z informacji umieszczonych na wikipedii (czy wierygodnych nie oceniam) wynika, że czarne były korpusy bomb treningowych.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Japanese_World_War_II_navy_bombs

Działaj dalej - mi się podoba.

Pozdrawiam,

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałem ciała z kolorkiem bomby. No cóż, będę wiedział na przyszłość.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku wyjątkowo ;) ;) zgadzam się z PaRazo ładnie to uSpitonione - wielokrotnie to pisałem lubię twój styl! Komora i bomba zajechane jak na Japońców przystało. To nie święta żeby bomby czyste były. Dawaj dalej i mam nadzieję, że następny też będzie jakiś Japończyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę się wrąbałem w "dłubackę" Przy okolicach silnika i klapach, ale trudno, trzeba to jakoś dokończyć.

Oczywiście rury wydechowe nie trafiają do odpowiednich cylindrów, bo byłoby z tym za dużo roboty, a widać i tak niewiele i tylko pod odpowiednim katem. Tak, ze jest to taki półśrodek ,-))

457a1d22a015340c.jpg

 

7b276fd55b6ddc84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy.

"Porzeźbiłem" trochę powierzchnie sterowe i zlepiłem przód kadłuba .

Lotki przed i po :

 

48b87811aa381f7a.jpg

 

Ogon "Po" ,-))

 

b83ff5f552c6eb79.jpg

 

I zlepiony kadłub :

f5779626f8718a1c.jpg

 

049d4c6686d62949.jpg

 

1125348f497fba31.jpg

 

522e9d77f90b3f5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.