Jump to content

Santos Dumont Demoiselle 1/48 skrecz


xmald
 Share

Recommended Posts

Czołem!

Zdjęcia wrzucam jedynie z kronikarskiego obowiązku i żeby nie było, że się obijam... W sumie to się zastanawiałem czy robić sobie obciach pokazywaniem tego ulepka.

Kiedyś tam wymyśliłem sobie, że spróbuję swoich sił w budowie od podstaw, a że ta konstrukcja wydawała mi się dobra na początek przeskalowałem plany i zacząłem. No i cóż szału nie ma jak to mówią dłubię sobie to latadło od czasu do czasu i już wiem iż wiele rzeczy trzeba było zrobić inaczej... Brakuje mi precyzji i dokładności. Wyszedł z tego glut jakiś taki ale wiem, że i tak go dokończę. Użyłem tu wszystkiego co miałem pod ręką. Żeberka drewniane kryłem papierem japońskim i cellonem, następnie to pomalowałem białym z kroplą beżu. Pewnie duuużo czasu minie zanim porwę się na budowę od podstaw. Tym większy podziw mnie ogarnia jak patrzę na modele tych forumowych kolegów, którzy potrafią samemu zrobić świetne modele.

Jutro zabieram się za naciągi.

A teraz zdjęcia tego gluta (ich jakość jest podobna do mojego wyrobu) :( :(

demoiselle4_zpsbfe7c166.jpg

demoiselle2_zpsfd560230.jpg

demoiselle1_zpscec8b135.jpg

demoiselle3_zpsd508b62b.jpg

Link to comment
Share on other sites

hmm. Niby proste (jeśli chodzi o prace w tym modelu) ale nie całkiem. To nie jest takie proste. Niestety o tym trzeba przekonać się samemu. Satysfakcja gwarantowana.

Fajnie by było aby to nie był ostatni model scratch.

Link to comment
Share on other sites

Temat wart odświeżenia, a model pochwały. Xmald, proszę cię, nie nazywaj swojej pracy glutem! Jedyne, co można by ewentualnie poprawić, to koła które wyglądają na nieco zwichrowane. Może wykorzystać jakieś gotowce? Liczę na galerię po uzupełnieniu detali.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Panowie za motywujące komentarze. Naciągi się robią choć dość powoli - jakoś ciężko mi się zabrać ostatnio.

Co do kół to szprychy są gotowcami ale oponki musiałem sam zrobić - miało to miejsce jakiś czas temu, kiedy nie miałem jeszcze patentu na takie mniejsze opony. Teraz już chyba nic z nimi nie zrobię...

Może kiedyś w innym modelu wyjdzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.