Skocz do zawartości

T-34/85 Dragon 1:35


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na warsztat trafił kolejny model serii T, tym razem 85. (Ten produkt http://www.mojehobby.pl/products/T-34-85-Mod.1944-3349040.html)

Może niektórych urażę, ale tutaj dragon zrobił duże ślady po wypychaczach, a to następnym razem wstawię zdjęcia. Również mogli dodać swoje magic tracki, znacznie by ułatwiło życie, ale model nie jest zły.

Wanna i układ jezdny prawie skończony.

700d7dc0cd1d9aebmed.jpg

Friule to tylko dla ustalenia ile ogniw jest mi potrzebnych (dodam je przy kolejnej osiemdziesiątce piątce, ale zvezdy)

e95fd823348486acmed.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Serio, nie szkoda Ci friuli do Zvezdy?. Z inboxa widać, że te ogniwka Dragona są lepsze niż przykładowo Bilki. Może rozważyć i te zestawowe dać do Zvezdy, a friulki jednak zostawić na Dragonie?...

Chyba, że masz jakiś powód, którego nie znamy .

Model fajny, na pewno będę zaglądał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zapełnienie miejsc na widowni. A no w takim razie dam friule do dragona, a z niego do zvezdy.

Chciałem co prawda zrobić ruchome zawieszenie, lecz byłoby dużo roboty w zvezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zapełnienie miejsc na widowni. A no w takim razie dam friule do dragona, a z niego do zvezdy.

Chciałem co prawda zrobić ruchome zawieszenie, lecz byłoby dużo roboty w zvezdzie.

Ruchome zawieszenie w modelu Zvezdy

Zvezdowy T-34/85 ma wahacze odlane razem z kadłubem a sam model jest mówiąc oględnie słabo spasowany. Więc dłubać jeszcze przy nim ruchome zawszenie to masochizm moim zdaniem.

Myślę, że dragon ma do tego większy potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zapełnienie miejsc na widowni. A no w takim razie dam friule do dragona, a z niego do zvezdy.

Chciałem co prawda zrobić ruchome zawieszenie, lecz byłoby dużo roboty w zvezdzie.

Ruchome zawieszenie w modelu Zvezdy

Zvezdowy T-34/85 ma wahacze odlane razem z kadłubem a sam model jest mówiąc oględnie słabo spasowany. Więc dłubać jeszcze przy nim ruchome zawszenie to masochizm moim zdaniem.

Myślę, że dragon ma do tego większy potencjał.

Markuz, masochizm w modelarstwie zawsze w modzie . A tak na poważnie to tylko o tym myślałem, więc raczej niczego takiego nie będzie. Kolejna odsłona może być nawet za kilka tygodni, bo codziennie mam rehabilitację, a w ten weekend mam wystawę, ale może jakoś się znajdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie. Jakby to powiedziała dzisiejsza młodzież, YEAH BICZYS!!! Czy jakoś tak. Przy dłuższym dłubaniu znajduję więcej przeszkód, np. tylna płyta odstaje od wanny, mimo że jak się przeciągnie to wtedy z przodu, parę niedoróbek. Myślę, że szpachla i papier ścierny załatwi sprawę, w obecnej chwili wygląda tak:

ee555bef5f1b0126med.jpg

1173f7dcdae0ea8fmed.jpg

I o to ten problem:

e36f511a75ba0717med.jpg

Nie postarali się za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że zaglądasz hypnos. Tamka jest nieco słabsza, bo jej gąski są od razu na śmietnik. Dziury w wannie, bo tamiya wymyśliła silniczki do takich modeli. Stawiałbym na dragon-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się pewnie jeszcze trochę baboli w modelu, ale jeszcze przecież nie koniec. Jak na razie spróbowałem połączyć płytę nad/za silnikową i wannę, wyszło nie najgorzej:

22904c7e57279b91med.jpg

Wieżyczka złożona i tu kolejna niespodzianka, mianowicie dwie części, które są między górną częścią wieżyczki jak i dolną przy jarzmie działa, jest kilka szczelinek, szpachla, papierek i do roboty :

7c05e24cca361dc9med.jpg

0101b2dfb78a0d77med.jpg

Reszta zdjęć...

31903ce10bb8775dmed.jpg

aa163846af6268e6med.jpg

1c5b07d2ded8e697med.jpg

I na ten tydzień koniec, do zobaczenia w kolejny weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki. Jakoś tak od niedawna zacząłem czysto sklejać, wcześniej nawet na to nie patrzyłem, no prawie nie patrzyłem, bo jednak zawsze w pogotowiu był wacik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracam po długiej przerwie. Modelu już nie zdążyłem dzisiaj wyszlifować, ale jutro powinienem to zrobić. Dużo roboty i to bardzo. Friule złożone w całość.

c687364e3315b16emed.jpg

17618c73a402e690med.jpg

a8be9cc968c37420med.jpg

dbda48c8c47ee95fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudrowanie trupa ciąg dalszy. Podkład położony, gąski zdjęte, ale kilka babolów wyszyło na wierzch.

3e1ecbbeaaf5596fmed.jpg

dde025c677ba1eb2med.jpg

64bcd6bde43d6811med.jpg

0e27ed518d79d124med.jpg

PS. Przy okazji znalazłem ordery świętej pamięci mojego dziadka.

969ae1bf1b0ca93bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja, sorry za zdjęcia ale znowu mi się aparat sypie. Całość została poprawiona, położony podkład. Teraz nie ma raczej żadnych niedociągnięć, a przynajmniej mi się tak zdaje. Teraz malowanie.

39cefa841cf0fc1bmed.jpg

ce491d4b30156279med.jpg

6679cb825beb9177med.jpg

27811a948b18a010med.jpg

befedf3942f9575cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.