Skocz do zawartości

German Army B1 Bis Char 1:35 TAMIYA


Reez

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory Humbrola mi się bardzo podobają, a ostatnio wypuścili je w wersji akrylowej, trzeba będzie kiedyś spróbować.

Maluję w domu i czasam małżonka narzeka że akryle śmierdzą. Jak bym spróbował emialiami to jak strzał we własne kolane - 100% byłaby eksmisja do garażu. Trochę ześmy od tematu odbiegli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, widzę że temat powoli zaczyna żyć własnym życiem i bardzo dobrze. Wiem o niedomalowanych miejscach, sam o nich wspomniałem we wpisie ze zdjęciami ale do tego już doszliscie Dzięki za rady i dzisiaj w takim razie model dostaje jeszcze raz german graya - tym razem dokładnie cieniowaniem pewnie zajmę się jutro chyba, że jeszcze dzisiaj starczy czasu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Fajny B1 będzie, co do kolorów , każdy maluje jakim chce ,@KrzychuP , sęk w tym że ten niemiecki szary ma wpadać w niebieski... także humbrol jest bardzo kiepski...

Sam miałem w planach B1 ale dałem sobie spokój...

Podglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Fajny B1 będzie, co do kolorów , każdy maluje jakim chce ,@KrzychuP , sęk w tym że ten niemiecki szary ma wpadać w niebieski... także humbrol jest bardzo kiepski...

Sam miałem w planach B1 ale dałem sobie spokój...

Podglądam

A widzisz dla mnie jest to nowina ,owszem nie mam możliwości realnego porównania ale będę musiał jakoś zweryfikować ten pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie 'fajny' i będzie cieszył niejedno oko. Model polecam, na prawdę bardzo dobra robota ze strony Tamiyi. Dla mniej zamożnych ludzi (takich jak ja ) można dostać niemiecką wersję o ok. 50 zł taniej. Zawsze parę groszy w portfelu np na dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami, czołg dostał na nowo warstwę German Gray'a. Jest strasznie ciemny, zdjęcia nie oddają jego prawdziwej 'mroczności'. Doszły również różnie pierdołki, których brakowało wczoraj, (wydech jak widać jeszcze trochę niedokładnie na pierwszym zdjęciu) więc na chwile obecną wygląda to tak:

 

DSC0685jp_exhaenq.jpg

 

DSC0687jp_exhaexs.jpg

 

DSC0689jp_exhaenp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisem u mnie , przypomniałeś mi , żebym napisał u Ciebie , że już dziś wieczorową porą zacznę Cię gonić , tyle że będę robił któregoś francuskiego ciapka , bo mi się te kolorowe podobają .

 

Nie ma co gadać , ale te francuskie czołKi są urocze w swojej brzydocie i pokractwie , więc cieszę się , że jednego z nich budujesz . Jeszcze mam w kolejce równie przebrzydłego 2C od Menga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wpadles. Tak te kolorowe camo francuzów jest bajeranckie, jednak moje zdolności malarskie z pewnością by nie podolaly takiemu malowaniu, ponieważ to moje pierwsze malowanie aerografem. Więc mój będzie nudny szary.

Właśnie dzięki swojej brzydocie przykul moją uwagę ja z kolei w niedalekiej przyszłości chciałbym właśnie złożyć Twoją Renówke, też jest piękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Model przez weekend trochę się pokurzył, a dzisiaj dostał Sidoluxem i kalki na boczki. W dniu jutrzejszym czeka mnie zabawa z olejami, washem i innym brudzeniem Pozdrawiam

 

DSC0690jp_exxwrwq.jpg

 

DSC0691jp_exxwran.jpg

 

DSC0692jp_exxwras.jpg

 

DSC0693jp_exxwrqp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Ostatnio więcej oglądam i komentuje niż sklejam. No ale do tematu , ładnie sklejony model. Malowanie mnie jednak nie przekonuje . Szary jest za jednolity i za jasny ( jak dla mnie ) . Nie wiem czym są te czarne zacieki na bokach ( mieszane z rdzawym ) , wygląda to jakby olej ściekał po ścianach . Nie robiłeś washu ,a szkoda bo uwypukliło by wszystkie nity i wgłębienia . Spróbuj na spokojnie to poprawić , model ma duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze również nie wiem czym są te czarne zacieki ale jak widać na poniższych zdjęciach w zasadzie każdy z tych pojazdów posiadał swoje zalane boki:

 

zzzjpg_eneqawa.jpg

 

zzz1jpg_eneqasp.jpg

 

zzz2jpg_eneqash.jpg

 

zzz3jpg_eneqasr.jpg

 

zzz4jpg_eneqasn.jpg

 

Co do mojego modelu to wygląda on jak wygląda, babram się w modelarstwie dopiero od grudnia tamtego roku więc wiadomo, że trzeba trochę nauki i praktyki aby w końcu coś wychodziło jak powinno. Najważniejsze wedługm nie natomiast jest to, że ja jestem zadowolony z siebie i z tego jak to wygląda póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.