Skocz do zawartości

KV-1S Heavy Tank Trumpeter 1:35


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chciałeś rozjaśniać środki paneli to wyszło odwrotnie... Ten drugi kolor jest intensywniejszy i zarazem sprawia wrażenie ciemniejszego.  Ale kontrasty między tymi kolorami są tak małe, że raczej się to zróżnicowanie nie utrzyma do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już za późno, ale nie mając doświadczenia w mieszaniu odcieni tej samej barwy i nie chcąc kupować dedykowanego „setu” do modulacji, chyba najbezpieczniej jest pomalować wszystko na czarno, rozjaśnić szarym, może gdzieniegdzie białym i na to delikatnie, cienką warstwą położyć wybrany kolor. Wtedy unika się podobnych problemów z odcieniami różnych producentów. Gdy przesadzi się z efektem rozjaśnienia zawsze łatwiej potem przytłumić niż wyciągać kontrast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to chyba poprostu pomalować bazę i zmieszać ten kolor z bielą lub deck tanem czy czymś w podobie.

41 minut temu, Klapouch napisał:

chyba najbezpieczniej jest pomalować wszystko na czarno, rozjaśnić szarym, może gdzieniegdzie białym i na to delikatnie, cienką warstwą położyć wybrany kolor.

Ta metoda mi się ostatnio spodobała. Daje dobrą kontrolę nad rozjaśnieniami jednak ostateczny kolor może nas trochę zaskoczyć. Akurat w rosyjskiej pancerce może i pożądane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się też na ogół mieszam z białą, chociaż biała to nie zawsze dobry pomysł na rozjaśnianie. Ale daje jakiś tam efekt. Chyba poprawię właśnie rozjaśnioną Tamiya. Chociaż nie wygląda to tak źle. Zdjęcie jest zbyt mocno wyciągnięte też trochę przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

Najłatwiej to chyba poprostu pomalować bazę i zmieszać ten kolor z bielą lub deck tanem czy czymś w podobie.

Niby tak, ale u mnie w Africa korps, po mieszaniu piaskowych wyszło różowo :) Z białym mam wrażenie „mleczności” koloru - brak nawet nie wiem czego, soczystości? Niby się mówi - Panzer Grey rozjaśniaj błękitami, a 4BO żółtym, ale teoria teorią, a później niespodzianka. Poza tym to np dla mnie w miarę prosto jest uzyskać jeden odcień mieszając. A do cieniowania potrzebuje 3-4. 
 

Zgadzam się, że końcowy kolor zaskakuje. Ale ja nie z tych co dokładają wzornik RAL. Ważna jest dobra zabawa i cieszący oko efekt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ciemne, model ciemny, "sidolux efect". Może po błotku i macie zjaśnieje. Póki co zrobiłem pin wash na wieży i pobawiłem się olejami po całości, mieszanka czarnej i żółtej kadmowej. Trochę  go to rozjaśniło, kolejność nie ta, do tego zbiornik mi się rozleciał i musiałem go lutować, NIGDY więcej SUPER GLUE. Wiem co mówię, ojciec był jubilerem i kiedyś mi pomógł przy antenie do sdkfz 251 czy coś takiego, było to z 25 lat temu. Do tego sam lutuję w pracy, wiem co mówię i nikt mnie nie przekona, że klej jest wystarczający, czy łatwiejszy w użyciu.

IMG_0766a.jpg.c6eddb7a127993530c23ee5ec9f90d83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gąsienice się rwą, brudzenie niedokończone, podstawka nie siadła tak jak trzeba. Mat który użyłem jako fixer pigmentu, błyszczy się w paru miejscach, zbyt gruba warstwa.

IMG_0773.JPG.d77dc00d3bff38ceb98238f7fc1e63a6.JPG

IMG_0770.thumb.JPG.9088c1f3a43b629d7de5d13595699f45.JPG

Edytowane przez copycat
jeszcze jedno zdjecie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Figurki od pół roku, albo dłużej w trakcie. Kończę lub  mnie wykończają wykończenia. Paski i takie tam duperele.

Iwan:

IMG_1315.JPG.99818fb8320faca89f2a2e17d46bd80b.JPG

 

IMG_1320.JPG.fd3abb0ecf6e9f7cb35fd4d2a62ce4dd.JPG

 

Siergiej:

 

IMG_1321.JPG.c551c48b7a24691e14f1fcbae8eac338.JPG

 

Dimitryj:

 

IMG_1323.JPG.2e68c1f862491ff82871a90972394426.JPG

 

Starszyna Czernołusow, Podobieństwo przypadkowe.

 

IMG_1324.JPG.17d61dd7432a0157d912d5803f8b25bd.JPG

 

Zbliżenie ujawnia wszystkie moje niedociągnięcia, dopiero ze 100m wygląda to dobrze.

 

IMG_1325.JPG.0dbc49c2d3d6cfa42cf95b5f0ef30ac4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.