Skocz do zawartości

KV-1S Heavy Tank Trumpeter 1:35


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny temat którego szybko nie pomaluje. Model dość niezły, jakieś tam niewielkie niedopasowanie ścian kadłuba, ale ogólnie fajnie. Blaszek mało, za to lufa metalowa.

 

Chcę go na zimowo więc wybrałem pomiędzy Moskiewskim Kołchoznikiem, a 6 Gwardyjskim Pułkiem.

 

RIAN_archive_87961_Collective_farmers_from_the_Moscow_suburbs_handing_over_tanks_to_Soviet_servicemen.jpg

 

39886-700x626.jpg

 

Ktoś gdzieś zebrał sporo zdjęć wozu nr 24, kalka to co prawda nr23, ale to ten sam pułk. Instrukcja pokazuje go w malowaniu zimowym choć na zdjęciach jest raczej bez białego. Większym problemem jest to że model ma co drugie ogniwo gąsienicy bez zęba. A pojazd rzeczywisty jest w pełni uzębiony. Skąpstwo i wzrok żony mówią żadnych Friuli, ale chyba dokupię wersję uzębioną, choć gąski trąbki takie złe nie są.

 

Kilka zdjęć.

 

DSCF3483.JPG

 

DSCF3484.JPG

 

DSCF3485.JPG

 

DSCF3486.JPG

 

Lufa się rusza.

 

DSCF3487.JPG

 

DSCF3488.JPG

 

Środkowe drążki zrobiłem ruchome, nieruchomy jest pierwszy i ostatni drążek.

 

DSCF3489.JPG

 

DSCF3490.JPG

 

Nie wiem czy zostawić błotniki, kanty są cienkie, dobrze to wygląda. Myślę o Eduardach, tyle że do zestawu Eastern Express. Mają to co trzeba, a są 3 razy tańsze od blaszek do Trumpka. Kombinuję, bo blaszki na ogół mają wspólne części i nie chcę ich dublować.

 

DSCF3491.JPG

 

DSCF3492.JPG

 

DSCF3493.JPG

 

Gąski tak jak mówiłem fajne, ale nie zgadzają się merytorycznie, a po drugie jak mają mi się rozlecieć tak jak przy Tiranie. To mnie coś trafi.

 

DSCF3494.JPG

 

Te siatki ewidentnie do wymiany, wiem już który zestaw blaszek edurda zakupię.

 

DSCF3495.JPG

 

Przy wieży trzeba się pogimnastykować, żeby ukryć łączenie połówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, może ktoś kto zna się na KV mi pomoże. Szukając gąsienic znalazłem w dobrej cenie Bronco.

 

ab3560_13.jpg

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/bronco/ab3560.html

 

Problem taki z tego co piszą o tym produkcie, że rozmiar 650 nigdy nie był stosowany w KV/SU, a do takich modeli Bronco je poleca. Stosowane były w IS.

 

Tu zdjęcie gąsek zestawowych. Te odpadają ze względu na brak zęba w co drugim ogniwie.

 

DSCF3497.JPG

 

i Friule

 

IMG_1221.jpg

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=161095&ord=&page=2

 

Optycznie różnica pomiędzy 650 a 700 jest widoczna na samym brzegu, piny w 700 są osadzone głębiej, a w 650 kończą się razem z brzegiem gąsienicy. No niby friule są poprawne, ale patrząc na zdjęcia oryginalnych pojazdów, już to tak oczywiste nie jest.

 

6 Gwardyjska

 

39886-700x626.jpg

 

56420.jpg

 

Dla mnie ewidentnie piny są na równo z brzegiem, co oznacza 650mm. Więc Bronco, podoba mi się cena, ale jakość, sam nie wiem wydają się mieć nieostre brzegi.

 

No i Moskiewski

 

n-QyWjxH1i8fBKTWqzl8WXmpaoDogWS5YKy5NIXu09E=w741-h544-no

 

Tu jeszcze inne gąski, brzegi wydają się w jodełkę. Tu na innym KV lepiej widać, chyba że mi się zdaje.

 

38852.jpg

 

Trumpek nie, bo zęby nie takie jak trzeba.

Bronko nie, bo za wąskie? i chyba najgorsza jakość.

Friul, co z tym rozmiarem.

Są jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Spade Ace odrzuciłem nie mają pinów tylko drucik, do tego ryzyko oclenia z Chin. Ciężko mi ocenić Friule na zdjęciach. Piny są integralną częścią ogniw, będzie tu trochę pracy, ale mają odpowiednią szerokość i nienaganną opinię. MasterClub są na pewno węższe od friuli, za to z pinami i wyglądają dobrze. Ale są chyba za wąskie i jakieś takie zaokrąglone na bokach . Z tą szerokością to już się pogubiłem, a że cena wszystkich tych ogniwek jest mniej więcej taka sama, to wybiorę raczej Friule.

Co do wieży, wydaje mi się że faktura jest odpowiednia. Ciężko coś powiedzieć na podstawie zdjęć. Pokażę powiększenie wieży modelu, może lepiej będzie widać fakturę, mi ona wystarcza. Myślę, że washe ją jeszcze podkreślą.

DSCF3487-001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są chyba za wąskie i jakieś takie zaokrąglone na bokach

 

MasterCluby mają dokładnie 20 mm szerokości a więc w skali dają równe 700 mm, choć faktycznie wydają się nieco za bardzo zaokrąglone na bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś umknął mi ten temat.

Zasiadam i kibicuję.

Fabryczne KW1S miały montowane gąsienice w wersji lekkiej tzn. bez jednego grzebienia i o szerokości 608 mm.

Sama idea KW1S polegała na maksymalnym odchudzeniu w celu zwiększenia prędkości i manewrowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Markuz, tak jak pisałem na niektórych zdjęciach widać brzegi gąsienic ukośnie ścięte. To by były te 608mm, tyle że takich w sprzedaży nie znalazłem. Tu ciekawy link ze zdjęciami, wśród nich Moscovski Kolchosnik.

New Information on KV-1S Tracks from Alexandr Gladchenkov

O ile dobrze zrozumiałem, 608 miały być jedynie eksperymentem, trafiły jednak do produkcji i takie były w Moskievskim. Koleś pisze, że zdawało mu się, że standardem dla kv-1s były 650mm. A więc Bronko, takie są prawie na 100% w 6 Gwardyjskiej, wóz nr 23- taką kalkę mam w zestawie. Niepotrzebnie wcześniej odrzuciłem bronco.

Posiedziałem nad kablami lampy i klaksonu. Trumpeter dał kabel zasilający nie w tym miejscu co trzeba. Klakson też jest nie taki co trzeba, wg. zdjęć jakie znalazłem powinien być inny, bywały też i takie.

DSCF3578.JPG

 

DSCF3581.JPG

 

DSCF3582.JPG

 

Trochę zdjęć oryginału na którym się wzorowałem.

 

kv-1_016_of_130.jpg

 

kv-1_057_of_130.jpg

 

Jak widać klakson jest odwrotnie zrobiony. Ale i tak powinien być jak na zdjęciu poniżej.

 

kv_1s_6e5c69cboug0kkcw0cgs48o4cgejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4th.jpg

 

Przed chwilą też zauważyłem, że Mosckovski ma i też inne koła.

 

0_78e7b_e64509fb_XL.jpg

 

DSCF3490.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że takich w sprzedaży nie znalazłem

 

Masterclub MC135030W

 

tfwh.jpg

 

Co do kół to do Moskiewskiego akurat nie dawno wypuścił PanzerArt, tylko kiepsko z ich dostępnością. Sam będę robił moskiewskiego i nie zdążyłem ich kupić gdy jeszcze były.

 

b00az.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Garlock trzymaj się swojego wyboru bo chyba jest optymalny. Ja no cóż przy okazji kolejnej wystawy w pobliżu zrobiłem takie zakupy.

 

DSCF0002.JPG

 

DSCF0003.JPG

 

DSCF0004.JPG

 

Tu porównanie do Trumpetera, mają swoje plusy i minusy, co widać. Największy minus o którym wiedziałem to te paskudne przerwy.

 

DSCF0005.JPG

 

Jedna strona zrobiona, wg instrukcji trumpetera ma być 88 ogniw, a mi pasuje 85, przy 84 prawie nie ma zwisu. Teraz zwis może trochę za duży, ale wygląda lepiej niż bez niego.

 

DSCF3586.JPG

 

DSCF3587.JPG

 

DSCF0007.JPG

 

DSCF0008.JPG

 

DSCF0009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszka zostawiona z zestawu, szkoda mi jej ruszać.

DSCF3585.JPG

 

Zabrałem się za zbiorniki.

DSCF3584.JPG

 

Model poklejony. Teraz muszę trochę widocznych na oryginale prześcieradeł dostrugać.

DSCF3589.JPG

 

DSCF3590.JPG

 

DSCF3591.JPG

 

DSCF3592.JPG

 

DSCF3594.JPG

 

DSCF3595.JPG

 

Zapasowe ogniwko jeszcze do przyklejenia i muszę dorobić motylki.

DSCF3596.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Czy użycie tego zestawu Miniartu jest bardzo faux-pas:

https://miniart-models.com/products/35309-soviet-tank-riders-set-1/

35309_art1.jpg

 

kv_1s_6e5c69cboug0kkcw0cgs48o4cgejcuplo1

Pomijając to że na zdjęciu mają czapki, a nie hełmy.

Edytowane przez copycat
nie zawssze wyswietla poprawnie grafikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata mi zajęła decyzja o zrobieniu faktury odlewu od nowa, ale chyba było warto. Zwłaszcza, że ni jak nie mogłem załatać łączenia połówek wieży z tyłu. Do tego poprawiłem, a może zepsułem szwy po spawaniu. I wtedy zauważyłem że mój czołg ma je trochę inne, poprawka w trakcie. A poza tym odcinek nosi nazwę "Jeźdźcy bez głowy".

kv1s_01.jpg.0f819cc765a9c5ed463243bc067a05c6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.