Skocz do zawartości

SdKfz 10/4 with 2cm Flak 30- DRAGON


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie, tym razem tytułowy esdek z kampanii wrześniowej, mianowicie Węgrów 12 września trzecia dyw. panc. Z dodatków lufka JordiRubio, oraz magazynki Abera. Docelowo dojdą łuski 2cm od Voyagera. Miały być figurki ale chyba odpuszczę, w zamian będzie otwarta i kompletna komora silnika, oraz działo w pozycji bojowej.

Zapraszam do oglądactwa i komentactwa

 

SAM_3123_zps2593fc12.jpg

 

SAM_3125_zpsaaf664e8.jpg

 

SAM_3126_zpsf4a345b8.jpg

 

SAM_3127_zps5c3b3313.jpg

 

SAM_3128_zps330bbc53.jpg

 

SAM_3129_zps28be42f8.jpg

 

SAM_3130_zpse2626f6d.jpg

 

SAM_3130_zps1b819277.jpg

 

SAM_3131_zpsa2c63600.jpg

 

SAM_3137_zps96ae935d.jpg

 

SAM_3138_zpscd182dc5.jpg

 

SAM_3140_zpsbb36f30d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka nie będzie pasowała jeśli chodzi o Węgrów

A kolejna sprawa to taka, czy rzeczywiście w kompanii przeciwlotniczej w 3. Dywizji Pancernej już we wrześniu były SdKfz 10/4, czy jednak nadal (jak w większości przypadków) były to armaty holowane...

Ale co tam. I tak kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka nie będzie pasowała jeśli chodzi o Węgrów, raczej bruk http://fotopolska.eu/316363,foto.html

Zgadza się ja jednak myślę o czymś z rodzaju przedmieścia lub okolicy nieopodal miasta, z jakimś parkiem ewentualnie cmentarzem.

Podstawka nie będzie pasowała jeśli chodzi o Węgrów

A kolejna sprawa to taka, czy rzeczywiście w kompanii przeciwlotniczej w 3. Dywizji Pancernej już we wrześniu były SdKfz 10/4, czy jednak nadal (jak w większości przypadków) były to armaty holowane...

Ale co tam. I tak kibicuję!

Tak trzecia miała niewiele ale jednak. Część należała właśnie do trzeciej, część wcielona została z dywizji Luftwaffe.

Nowyobrazmapybitowej_zps9db5186a.png

 

Dla jasności fotka jest tylko w celu ukazania danego pojazdu z danej dywizji w danym miejscu. Nie będę odtwarzał ani tego pojazdu ani miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część należała właśnie do trzeciej, część wcielona została z dywizji Luftwaffe.

 

Pewnie nie powinienem być zdziwiony, że w Wydawnictwie Militaria coś takiego napisali...

 

W każdym razie podpis pod zdjęciem jest nieprawidłowy, o tyle że nie było czegoś takiego jak "39. lekki samobieżny dywizjon przeciwlotniczy Heer (Wojsk Lądowych) 3. Dywizji Pancernej".

3. Dywizja Pancerna miała tylko jedną kompanię (6./59 Fla), która właściwie to była do sierpnia 1939 samodzielna, ale włączono ją do jej 39. batalionu przeciwpancernego.

O ile miała komplet pojazdów, to powinno ich być 12.

 

To tak dla porządku, gdybyś chciał Darth robić jakąś winietkę z podpisem czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem że militaria mają tony byków, ot akurat fotka była pod ręką. Większość flaków jak pisałeś to były wersje ciągane, a większość 10/4 pierwotnie należały do Luftwaffe i były wcielone do DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość 10/4 pierwotnie należały do Luftwaffe i były wcielone do DP

No, ale nie w tym przypadku.

Ta kompania w 3. DPanc, to jednak była z Wojsk Lądowych, a nie Luftwaffe. Inaczej zresztą nie można by jej było wpisać w struktury dywizji.

A więc rejestracje na pojazdach WH, a nie WL.

 

Oczywiście wojska lądowe wspierała Luftwaffe swoimi oddziałami, ale jak pisałem, nie dotyczyło to 3 DPanc (po dywizjonie Flak miała 1., 2. i 4. DPanc i 4. DLek).

 

No, ale my tu gadu-gadu, a model leży.

A sam mam zamiar go kiedyś skleić, więc... Kiedy pierwsza relacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w moim przypadku WH Co do modelu to trochę rozgrzebałem, może jutro dam fotki. Trochę roboty przy silniku bo Dragon poszedł na łatwiznę i zapomniał o czymś tak istotnym jak wentylator ze o kompletnym wydechu nie wspomnę . Na szczęście jest coś takiego jak "SdKfz 10 in detail"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe postępy. Mała ciekawostka jest taka że Dragon powinien dostać Nobla za instrukcję. Pomijając fakt że w instrukcji numeracja nie zgadza się z ramkami, to w tej samej instrukcji znajdują się części w ogóle nie istniejące na ramkach. Dla przykładu elementy PE są na trzech arkuszach Ma, Mb i Md, a instrukcja miewa elementy Mc,( model nowy całkowicie zafoliowany więc raczej kompletny). Tak więc brakujące części dorabiam, jednak idzie to dość mozolnie. Śmieszy mnie dość dokładne odwzorowanie silnika, bez tak istotnych elementów jak wentylator czy klakson czy rura z kolektora do tłumika, te elementy oczywiście będę dorabiał. puki co większość złożona na sucho, model będzie składany w całośc po malowaniu na sam koniec.

 

SAM_3143_zpsfc70e7b3.jpg

 

Do silnika doszedł wentylator oraz śruby na kolektorze, paski klinowe są ale dojdą później.

 

SAM_3156_zps5a77a370.jpg

 

Skrzynia biegów, tu doszło kilka drobiazgów będących w instrukcji i tylko w niej

 

SAM_3167_zpsc88bfcd1.jpg

 

Komora silnika dopiero kilka elementów śrubki i nieistniejący klakson

 

SAM_3171_zpscd6f2f49.jpg

 

I to co złożyłem do tej pory oczywiście na sucho.

 

SAM_3176_zps353470cf.jpg

 

SAM_3177_zps40c50293.jpg

 

SAM_3179_zps110f85d2.jpg

 

Na bieżąco postaram się pokazywać to co dorabiałem w komorze silnikowej i kabinie bo trochę tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura łącząca kolektor z tłumikiem.

 

SAM_3196_zps1c2ce08e.jpg

 

Kolumna kierownicy.

 

SAM_3198_zps0b32fc3b.jpg

 

SAM_3206_zps6afc490d.jpg

 

I gotowy element oddzielający komorę silnika od kabiny. Teraz czas na ten sam element ale od strony właśnie kabiny.

 

SAM_3212_zps33af0123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam z ciekawości, bo to zawsze pojazd kołowy, a w tych zabawa z podwoziem jest ambitniejsza, niż w gąsienicowych ( czekam teraz na kontrę od pancerniaków ). Środek też dość szczegółowy- jest czym się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.