Jump to content

Heinkel He 111-H6 Revell 1:72


bahamut24
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym przedstawić mój ostatni ulepek. Bardzo dobry model Revella bo przepak Hasegawy, jednak nie pozbawiony wad. Prezentowany samolot w malowaniu

etk0.jpg

Użyte materiały to:

-szpachla revell

-podkład surfacer 1200

-farby Gunze serii H

-płyn do kalek Mr Mark Softer

-Sidolux

-lakier matowy Vallejo 520 ( porażka totalna )

-blaszki fototrawione wzbogacające kokpit Eduard

-klej Tamiya Extra Thin, Humbrol Clearfix oraz Revell z igłą

-suche pastele

-farba olejna dla plastykow Van Gogh

-taśma Tamiya

-maski Montex

Model polecam każdemu z blaszkami Eduarda aby wzbogacić wnętrze kokpitu, który dzięki dużemu oszkleniu jest widoczny po zamknięciu. Budowa przebiegła bez większych problemów , trudności sprawiło wstawienie podwozia w komory ( elementy konstrukcyjne podwozia są bardzo delikatne) i spasowanie gondoli silników. Miałem kontakt z maskami na oszklenie wykonane z taśmy Tamiya ( chyba produkt Eduarda) i Montex ( w tym modelu) i stwierdzam , że Montex to tragedia . Przy ściąganiu schodziły razem z farbą, musiałem nacinać skalpelem, przy maskach z taśmy nie miałem takiego problemu . Model malowany aerografem pierwszy raz farbami Gunze H z których jestem bardzo zadowolony, zrobiłem preshading i rozjaśniłem niektóre panele białą farbką , nie wiem czy coś jest widoczne

Miałem problemy z lakierem matowym , który po wyschnięciu siwiał , planuję go zmienić na coś lepszego tylko nie wiem na co ( nie może być agresywny na Gunze H i C)

Kalkomanie bardzo bogate i nie miałem z nimi większych problemów . Okopcenia wykonane suchymi pastelami powinny być trochę bardziej czarne , a obicia delikatniejsze ( srebrna farbka nakładana gąbką). Dorobiłem zasłonkę przeciw słoneczną z taśmy. Nie wszystko wyszło tak jak bym chciał jednak mimo kilku problemów na finiszu jestem zadowolony z tej gabloty.

 

zDSdCft.jpg

 

HKXwcSm.jpg

 

sjYD0rF.jpg

 

nWqgnPm.jpg

 

WTZB1iM.jpg

 

urQgCVR.jpg

 

wOaju6z.jpg

 

IQauKWC.jpg

 

U8eg19M.jpg

 

3u5AC2a.jpg

 

aqdYLjj.jpg

 

XiI1X3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

To nie jest przypadkiem stary dobry MATCHBOX?

To przepak Hasegawy.

Model wyszedł bardzo dobrze z jednym małym zastrzeżeniem - wash, najbardziej wali po oczach na stateczniku pionowym.

No i gratuluję ukończenia, czekałem aż go w końcu tu pokażesz

 

Dziękuję za pozytywne oceny i krytykę. Co do washa zapomniałem o nim na 3 dni i ciężko było zetrzeć . chciałem jeszcze do niego zrobić podstawkę , fragment lotniska i obsługa ale na razie chęci brak

Link to comment
Share on other sites

Sporo błędów montażowych widać niestety. No i jeśli malowałeś gunze, które bardzo ładnie się kładą, to powierzchnia wyszła wyjątkowo chropowato. Preshadingu nie mogę się jakoś dopatrzeć, przypuszczam że malujesz zbyt grubo albo za słabo rozcieńczasz farbę.

Link to comment
Share on other sites

Super pysio Heńka się do mnie uśmiecha jak patrzę na fotki. Ale mam inne pytanko (sorry, że u Ciebie). Mam He 111 Italleri, na sucho wszystko pasi. Oczywiście bez dodatków się nie obejdzie. Jak ktoś to lepił to niech zapoda proszę wrażenia.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Sporo błędów montażowych widać niestety. No i jeśli malowałeś gunze, które bardzo ładnie się kładą, to powierzchnia wyszła wyjątkowo chropowato. Preshadingu nie mogę się jakoś dopatrzeć, przypuszczam że malujesz zbyt grubo albo za słabo rozcieńczasz farbę.

Nie przeleciałem papierem po podkładzie i może stąd ta chropowata powierzchnia . Nie mam jeszcze do końca opanowanych prostych cienkich linii i za gruba warstwa idzie a potem chce to przykryć i daje mało transparentna warstwę bazy. Dziękuję za krytykę przy następnym modelu zwrócę uwagę na to. Mimo to model mi sie podoba ale do perfekcji jeszcze daleko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.