Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Napisałem e-maila do firmy Barwa, poprosiłem o kolory w RAL, …
I mam RAL 6031, RAL 9021 i RAL 8027, …
Brawo!

 

Co masz? Jakie brawo? Cofnijcie się do mojego postu, ilustrowanego zresztą, przecież piszę wyraźnie - jest różnica w stosunku do tych RAL-i i to widoczna nawet z zamkniętymi oczami. Dlatego prosiłem o identyfikację z konkretnymi farbami. Niestety, nie mogę jechać do Wawy, mam remont mieszkania . Liczę na kogoś "łebskiego" - jest tu ktoś taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego trzeba sobie łyknąć walerianę i podpełznąć do Leosia gdzieś na Myśliwieckiej - Szwoleżerów z malowanym wzornikiem barw lub z workiem puszeczek farb o zbliżonych odcieniach - sądząc po fotach - jakiś "brudny piasek". Bohater tego dnia (15 sierpnia) jest nominowany do medalu "Za Ofiarność i Odwagę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e-mailu dostałem informacje że kolory są ustalone w Polskiej Normie Wojskowej a ta mówi o tych RAL-ach co podałem.

 

To i z tym wpuścili Cię w kanał. Nie ma Polskich Norm Wojskowych!

 

 

Były, teraz z tego co wiem chyba nazwało to bardziej finezyjną nazwe Wojskowe Centrum Normalizacji, jakosci i kodyfikacji.

 

wisa - wpisywalem w google to nie wyskakiwalo mi nic o tym ze to standardowe Nato wiec zmylilo mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Były, teraz z tego co wiem chyba nazwało to bardziej finezyjną nazwe Wojskowe Centrum Normalizacji, jakosci i kodyfikacji.

 

Totalnie błądzisz.

Jak Polska Norma Wojskowa może się teraz nazywać Wojskowe Centrum Normalizacji Kodyfikacji i Jakości?

Jedno do nazwa dokumentu a drugie to instytucja!

WCNiK publikuje i nadzoruje Normy Obronne.

W najnowszym wykazie obowiązujących Norm Obronnych z lipca tego roku jest tylko norma wprowadzająca kamuflaż NATO z 2007 r. Najnowszy nasz kamuflaż nie jest wiec wprowadzona żadnymi normami tylko innym dokumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na dotarcie do RALi kolorów... Dość specyficzny ale jest Trzeba mieć jednak próbki konkretnych kolorów i udać się z nimi do mieszalni lakierów. Tam mają zazwyczaj katalogi z namalowanymi próbkami. Już tak kiedyś robiłem, bo mam kolegę co miesza lakiery dla różnych firm. Jest jeszcze jeden warunek: najlepiej żeby barwy porównała osoba mająca duże doświadczenie w pracy z kolorem. Ideałem jest mieć dwóch takich niezależnych fachowców. Ale, jak pisałem na początku, podstawą są próbki oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.