Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gajowy muszę pochwalić Wasze kalki. Super cienkie i ładnie się kładą. Lubią się zawijać przy ściąganiu z papieru ale jakoś dałem radę. Poleciało parę ku..... ale efekt końcowy bajka i dlatego chwalę. Tylna rejestracja minimalnie za duża ale reszta OK. Mam propozycje co do części drugiej. Przy takim bałaganie z numeracją i malowaniami zróbcie coś na wzór waszych zestawów z tablicami rejestracyjnymi tak aby każdy mógł sam poskładać sobie numer wozu i numer rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak poza modelarsko-możliwe, że to nie koniec "leopardyzacji" WP. Aczkolwiek to chyba tylko plotki, biorąc pod uwagę plany BW odnośnie posiadanych A6/A6M (bo A5 zostawili sobie chyba między 20 a 40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste. Inna sprawa, że szkoda. Mogliśmy mieć Leopardów i z 500 sztuk...

I niekoniecznie chodzi o wozy niemieckie-gen. Skrzypczak twierdził, że w sumie "kilka krajów" oferowało nam czołgi. Mogliby to być, poza Niemcami i Holendrami, także Hiszpanie (54 lub 108 szt. 2A4), Austriacy (o ile oni sprzedają, a nie magazynują 25 Leo 2A4) i Szwajcarzy (do sprzedaży mogą mieć nieco ponad 100 sztuk). Nam potrzeba pojazdów dla 8 batalionów-gdyby zejść z jednej kompanii (tj. bcz po 44 wozy), czyli 352 wozy bez szkolenia i rezerwy. Mamy mieć 247 sztuk wozów "bojowych".

 

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/14111?t=POSPIECH-NIE-JEST-WSKAZANY

 

Wygląda, że już za rok producenci żywicznych zestawów waloryzacyjnych będą mogli się szykować na nową wersję Leo. Oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej polskie firmy będą maczać palce w modernizacji tym lepiej dla czołgów. A co do cięcia batalionów o kompanię to można zrobić 250 batalionów po jednym czołgu i będzie na papierze bardzo strasznie dla ewentualnych wrogów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... Mniejsze bataliony, niż obecne 53/58 czołgów (bo chyba nie wszystkie bataliony na czołgach T/PT przeszły na nową strukturę) były raczej częstsze, niż większe... Wszystko ma wady i zalety

A co do samej modernizacji, to się zgadzam-już w Level A potrzeba sporej ingerencji LeoBen. Faktem jest jednak, że Level D wygląda nad wyraz fantastycznie i zawiera w sumie jeden kosztowny element, który byłby produkowany w kraju-ZSMU. Taka zabawka mogłaby z powodzeniem służyć jako zapasowa głowica SKO, kamera cofania, przyrząd obserwacyjny itp.

Swoją drogą, podobno nie jest tak, że Niemcy nie chcieli się zgodzić na szerokie maczanie naszych paluszków w projekcie. Zrobili coś "gorszego" dla zakutych łbów-zgodzili się pod warunkiem, o zgrozo, przeprowadzenia pełnych testów, z Arktyką i pustynią (tradycyjnie chyba w Arabii Saudyjskiej) włącznie... A to kosztuje krocie, do tego jeździć trzeba, i w ogóle... Najwyraźniej jednak nasi wybrali (raczej słusznie) wariant bardziej zachowawczy, czerpiący zapewne z równolegle prowadzonego dla Niemiec, Danii i Kanady programu A7. Co najwyżej większa ilość drobiazgów (łączność, BMS itd) będzie krajowa, coś może licencyjne. Dobrze czy niedobrze-cóż, nawet, jeśli produkujemy odpowiednie klocki, problemem mogłoby być zgranie wszystkiego w spójny system, a do tego wygodny w użytkowaniu, żeby np. na pierwszym zakręcie ktoś sobie głowy nie rozbił przez fantastyczny, ale kretyńsko zamontowany monitor (kto widział foty najnowszych czołgów chińskich, ten wie, o czym piszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kadłubami Kraba bym się nie zakładał, że to do końca jest tak, jak oficjalnie... Między HSW i Łabędami jest bardzo ostra walka. Może Bumar chciał zaszkodzić HSW, a nie wyszło i zaszkodzili sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeden zestaw byłbym chętny-chyba, że jakość marna, to dwa. Proponuję zwrot za przesyłkę i stosowną część ceny (nie pamiętam, ile tam jest zestawów na arkusików-cena podzielona przez ilość da cenę jednego). Może być?

Aha-o ile to 1:72.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w skali 1:35. 8 szt jest na arkuszu. Dałem 30 zł z wysyłką. Proponuje 6 zł - zwykły list, za 1 zestaw ( na jeden czołg).

Wybiorę jakieś dwa dla siebie i dam znać jakie numery wolne zostały. Mój mail pblakala@poczta.onet.pl. Swoją droga w jakim celu robią zestaw na 8 czołgów na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w takim, w jakim było 8 Leo 2A4 z "10" naraz Podejrzewam, że doszli do wniosku, że mniej nie opłaca im się wrzucać na arkusz.

Inna sprawa, że zrobiłem jednego 2A4, więcej raczej nie zamierzam (docelowo chcę mieć 2A4, 2A5 i 2PL-wszystko w "72"). MOŻE jeden zestawik przyda mi się dla 2PL.

Ale 8? Szczęśliwie, jeden zdobi model kuzyna, dostał zresztą kilka kalek (3 lub 4?).

Dobrą opcją byłoby kilka kalek z 10 i kilka z 34 na jednym arkusiku, tak po 2-4. Choć są tacy, co np. robią sobie stadko Abramsów-też im wolno

 

Tylko w takim razie mojemu 2A5 przyjdzie jeszcze trochę poczekać na ukończenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.