Skocz do zawartości

"Czas wspomnień..." 1/35


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziękuje za wszystkie komentarze

 

Figurka skończona w 90%... jak widzę co pokazujecie na forach, to wiem, że jeszcze daleka droga przede mną... Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

 

dres.jpg

dres10.jpg

dres9.jpg

dres8.jpg

dres7.jpg

dres6.jpg

dres5.jpg

dres4.jpg

dres3.jpg

dres2.jpg

dres1.jpg

 

Czekają mnie jeszcze retusze, logo na bluzie oraz rekwizyt do wyciągniętej ręki

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Ja maluję akrylami Vallejo - skompletowane 6 kolorków do twarzy. Na początku całą twarz wymalowałem i wycieniowałem aerografem i było bardzo dobrze, ale zachciało mi się nieco poprawić pędzlem kilka miejsc... i efekt sami widzicie

Jeszcze wieeeele figurek przede mną, także wierzę, że postęp będzie widoczny

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest biały, a szary - to raz. Dwa - nigdy nie było założenia, że ma on coś naprawiać, tylko że siedzi sobie na swoim przydomowym stole warsztatowym i wspomina

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ciekawe co będzie miał w ręce... hmmmm intryguje mnie ta scenka - będziesz wizualizował o czym gość mysli? (to by dopiero był odpał!)

 

pozdrawiam kreatywnie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Reflect - z wizualizować może być ciężko - ale chodzi mi coś po głowie

 

Diorama małymi kroczkami zmierza do końca. Zabrałem się za bantama. Dodałem trochę świeżej rdzy, doszły rdzawe plamy po deszczu, wash. Opony ugięte " na ciepło". Czeka mnie jeszcze scalenie wew części błotników z całością. Na tyle dojdzie kawałek brezentu opadającego na podjazd.

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

IMG_1230.jpg

IMG_1228.jpg

IMG_1227.jpg

IMG_1226.jpg

IMG_1225.jpg

IMG_1222.jpg

IMG_1221.jpg

IMG_1220.jpg

IMG_1219.jpg

IMG_1218.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za komentarze

makinen - koła już mają spuszczone powietrze z oponek, ale są pod kątami, więc widać to bardziej po wew stronie opony.

Marcin1970 - pod brezentem nic nie dam, bo z założenia wszystkie elementy do bantama są na stole warsztatowym

 

Tymczasem doszedł wspomniany brezent. Aby go pomalować musiałem chwilowo usunąć płot. Malowany mieszanką far Vallejo, tak samo cieniowanie. Pomalowałem też trochę syfu i zacieków rdzy z przedniego zderzaka ( do poprawki ) pod samochodem.

 

IMG_1304.jpg

IMG_1305.jpg

IMG_1307.jpg

IMG_1312.jpg

IMG_1310.jpg

IMG_1309.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda bardzo fajnie. Widać dużo pracy i serca jakie włożyłeś w wykonanie wszystkich elementów.

Nie wiem czemu zrezygnowałeś z podpór i belkowania nad samochodem. Moim zdaniem wyglądało to o wiele lepiej niż bez nich.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Warto by było skończyć tą dioramę, jeszcze w tym roku... Także zabrałem się do pracy. Figurka otrzymała butelkę z wodą oraz została już docelowo przyklejona na swoje miejsce.

Doszedł element spajający i dopełniający wzrok figurki - masz z powiewającą na wietrze flagą.

Masz to profile polistyrenowe, docięte, wytoczone ( końcówka masztu ) + drucik. Sama flaga została wydrukowana, pomięta, utrwalona i wycieniowana aerografem.

Doszła też klamka w drzwiach.

 

Tak to się prezentuje:

 

prawie.jpg

prawie2.jpg

prawie3.jpg

prawie4.jpg

prawie5.jpg

prawie6.jpg

prawie7.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne politycznie itd, itp, ale jakieś takie smutne w przekazie. Jakos tak pusto - dużo miejsca i nic się nie dzieje. Dowal jakichs ze 2 dzieciaków , albo innych ludków to scenka będzie miała sens. Na tym etapie dal bym dziadkowi flaszkę whiski ( tez bym sie napil )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz

Jeżeli jest smutna - to osiągnąłem cel "Czas wspomnień" zwłaszcza wojennych nie jest czymś radosnym i z takim założeniem budowana była ta winietka.

Butelka alkoholu była jako opcja, ale dziadek jest w dresie, sportowych butach, więc kłóciło by się to ze " zdrowym stylem życia" jaki reprezentuje swoim ubiorem

 

Ps - całość jest "smutna" bo tło jest szare. Poczekam na ładniejszy, bezwietrzny ( bo teraz głowę urywa ) dzień i zrobię fotki na tle nieba

 

Figurkę małego chłopczyka chciałem dodać, ale jak narazie nie znalazłem nic pasującego - chyba że polecasz jakiś konkretny zestaw?

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.