Skocz do zawartości

"Czas wspomnień..." 1/35


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zachęcony pokazywanymi przez Was pracami postanowiłem na małą chwilę powrócić do militarnej skali. Tak się złożyło, że jakiś czas temu się przeprowadzałem, co nie skończyło się pomyślnie do jednego z moich modeli:

dio6.jpg

dio8.jpg

 

Zniszczenia nie były duże, ale zmotywowały mnie do przebudowania całości. Poszperałem po szufladkach modelarskich i jak się okazało, znalazło się tam jeszcze troszkę gratów w "trzypiątce":

dio.jpg

 

Tak więc, wróciwszy ze sklepu z ramką, zabrałem się za budowę nowej podstawki. Założenia podobne jak poprzedni - prosty betonowy podjazd przed/obok domu. Sama scenka ma przedstawiać dziadka z wnukiem, wspominającego czasy służby na froncie...

Zająłem się budową części domu. Z założenia ma to byś leciwy amerykański dom, lekko zniszczony, z zadaszonym miejscem na samochód - bantam z MiniArt'u. "Saiding" na domu już zrobiony, pierwsze prace nad drzwiami też już rozpoczęte. Tak to się na obecną chwilę prezentuje:

dio7.jpg

dio2.jpg

dio3.jpg

dio1.jpg

dio4.jpg

dio5.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powili sobie dłubię - dodałem konstrukcję zadaszenia i zabrałem się za malowanie. Chciałem by to był stary dom, z "sajdingiem" wołającym " odmaluj mnie!". Pomalowałem na biało Vallejo, potem płukanką piaskową, czarnym washem zrobiłem przebarwienia a następnie białą vallejo, rembranta i renesans nakładałem ciapki farby. Chciałem uzyskać efekt subtelnych przebarwień, złuszczeń na białej farbie. Efekt ten jest nieco lepiej widoczny w dziennym świetle, ale i tak pewnie wielu zrobiło by to lepiej :->

 

malowanie.jpg

malowanie2.jpg

malowanie3.jpg

malowanie8.jpg

malowanie4.jpg

malowanie5.jpg

malowanie6.jpg

malowanie7.jpg

 

Pierwszy z dodatków już wykonany - oświetlenie. Z racji tego, że będzie dach, a całość ma być utrzymana w odpowiednim klimacie ( o tym w dalszych aktualizacjach ) to zdecydowałem się na oświetlenie. Obudowa lampy wykonana z mosiężnej blaszki i polistyrenu + żaróweczka z RB model. Zawieszona będzie na łańcuszkach już przytwierdzonych do środkowej belki:

 

malowanie9.jpg

malowanie11.jpg

malowanie12.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki wielkie Reflect

 

Czasami w życiu bywa tak, że koncepcja się zmienia... Nie inaczej było w tym przypadku. Doszedłem do wniosku, że pod dachem - mimo oświetlenia - będzie mało co widać, więc odciąłem jego większość.

Zabrałem się też za budowę od podstaw pierwszych dodatków : stół warsztatowy i grill.

Stół wykonany z profili "L" evergreen + polistyren 1mm, malowany Vallejo. Drewienka to balsa 0,75mm.

Grill to profile okrągłe 1mm evergreen, wytłoczka po tabletce, polistyren 0,5mm i drucik 0,3-0,4mm miedziany. Tak jak stół - malowany Vallejo.

Drzwi dostały pierwsze podmalówki i cieniowania, ale to jeszcze nie koniec prac nad nimi. Jak widać gałka drzwiowa w trakcie prac poszybowała gdzieś w nieznane - będę musiał wytoczyć nową

Tak to się prezentuje:

 

detale19.jpg

detale112.jpg

detale113.jpg

detale114.jpg

detale115.jpg

detale117.jpg

detale118.jpg

detale121.jpg

detale122.jpg

detale123.jpg

detale11.jpg

detale12.jpg

detale15.jpg

detale16.jpg

detale17.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Świetna praca , ale ta chałupa jest za czysta. Odłażąca farba ( jest super ) na deskach i czysto na połączeniach? Daj jakiś wasch na połączeniach desek żeby je uwypuklić bo teraz wyglądają jak nie domalowane. A zbiera się tam sporo kurzu i innego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1970 - chałupa jeszcze nie skończona

 

Niewielki postęp, ale zawsze do przodu. Zrobiłem od podstaw imadło, zmyłem i pomalowałem od nowa kilka drobiazgów ( jeszcze czekają je pigmenty ) i zabrałem się za pierwsze prace przy bohaterze nr1. Za namową kolegi poprawiłem też węgielki w grillu.

 

IMG_0860.jpg

IMG_0861.jpg

IMG_0862.jpg

IMG_0863.jpg

IMG_0864.jpg

IMG_0865.jpg

IMG_0866.jpg

IMG_0867.jpg

IMG_0869.jpg

IMG_0870.jpg

IMG_0872.jpg

IMG_0875.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms - dzięki wielkie

 

Dziś pomalowane dodatki trafiły na stół. Doszło jeszcze kilka drobiazgów własnej roboty jak pudełeczka, zwinięta dętka, teleskop, szmatka czy skrzynka na narzędzia. Kilka z nich wymaga jeszcze pomalowania. Zacząłem też modelować figurkę. Na początek przerobiłem nogawki spodni na dresowe - dodałem ściągacze. Wyrzeźbiłem nowe buty na bazie wojskowych i zacząłem przerabiać korpus ( ręka jeszcze do poprawki ). Tak to wygląda:

 

stoacute1420.jpg

stoacute14201.jpg

stoacute14202.jpg

stoacute14203.jpg

stoacute14204.jpg

stoacute14205.jpg

stoacute14206.jpg

stoacute14207.jpg

stoacute14208.jpg

stoacute14209.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gerd - dzięki ;o)

 

Tymczasem zabrałem się za sianie trawki. Sama trawa to mieszanka kilku rożnych + łąka kwiatowa Polaka. DO tego kilka pigmentów ziemistych. Wylewka dostała trochę pigmentów, a otoczenie stołu warsztatowego drewienka i trochę ogólnego syfu.

Nie jest to koniec brudzenia

 

trawa1.jpg

trawa2.jpg

trawa3.jpg

trawa4.jpg

trawa5.jpg

trawa6.jpg

trawa7.jpg

trawa.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zrobiłem moją drugą w życiu główkę figurki. Miał to być starszy człowiek o mocno zamyślonym wyrazie twarzy. Czy wyszło - ocenicie sami.

Pytanie do Was - czy głowa trzyma proporcje względem figurki? Nie mam żadnej innej figurki w 1/35 dla porównania - stąd to pytanie :->

 

IMG_0939.jpg

IMG_0943.jpg

IMG_0944.jpg

IMG_0945.jpg

IMG_0946.jpg

IMG_0948.jpg

IMG_0949.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeser na pierwszy rzut oka to ciut za potężna w porównaniu z dłońmi.

Nie znam się zbytnio ale jakby ją zmniejszyć o 10-15% to by było OK.

 

PS: Miałem pytać o te liście bo też mi się bardzo podobają ale już mnie ubiegli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedzi. Macie racje i główka idzie do wymiany. Dzięki uprzejmości kolegi Pawła ( PaRazo ) główki już do mnie lecą. Także niedługo pokażę efekty nowych prac nad głównym bohaterem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Dostałem główki figurek od kolegi Pawła, także zacząłem ją przerabiać. Przerobiłem czapkę na czapkę z daszkiem, dodałem wąsy i zaznaczyłem oczy. Głowa przyklejona, ale szyja i zespolenie z korpusem wymaga jeszcze szpachlowania milliputem. Podobnie góra bluzy.

Zrobiłem też dach. Stary, wielokrotnie łatany, trochę rozjechany z mchem na sobie. Taki miał być. Dodałem też płot oddzielający podjazdy i domy. Pomalowany, podniszczony i "zmszony" :P Mchy/porosty będę musiał jeszcze poprawić...

 

dach.jpg

dach11.jpg

dach10.jpg

dach9.jpg

dach8.jpg

dach6.jpg

dach5.jpg

dach4.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.