Skocz do zawartości

[R]IJN Yukikaze 1945r Hasegawa 1:350


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj miałem zamiar malować linoleum. Ale za nim to nastąpiło musiałem pięterko nadbudówki dziobowej poprawić. Postanowiłem zmienić plastikowy pseudo reling na fototrawiony ,a przy okazji zaszpachlować ślad po wypychaczu. Reling usunąłem nożykiem , zaszpachlowałem wgłębienie , i postanowiłem reanimować listwy łączące płaty linoleum które zniknęły w trakcie szlifowania. Nożykiem wytrasowałem linie w które wkleiłem drucik 0,1mm. Całość pomalowana XF-79.

 

IMG-20140828-00380_zps5f4104a5.jpg

IMG-20140828-00386_zps951546d6.jpg

IMG-20140828-00390_zps012c98fb.jpg

 

Kadłub po pomalowaniu Hull Red wygląda tak:

 

IMG-20140828-00391_zps2eefc01a.jpg

IMG-20140828-00392_zps88c52903.jpg

IMG-20140828-00393_zpse9733004.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czas powolutku wracać do Yukikaze.

Jakiś czas temu w drodze wymiany nabyłem zestaw Lion Roar dedykowany niszczycielowi Kagero w tym wypadku Yukikaze do Tamiyi.

Więc postanowiłem zweryfikować plany budowy pod kontem wykorzystania w całości ( no może tylko działka AA będą hybrydą luf Abera, zestawu Tamki oraz coś niecoś od Liona).

IMG-20141227-00574_zps88bbf61f.jpg

 

Na pierwszy ogień idzie pokład rufowy który wymieniam na blaszany. Aby to zrobić ogoliłem dupeczkę Yukikaze.

 

IMG-20141227-00573_zps848cac3b.jpg

 

IMG-20141227-00570_zps985b3c06.jpg

 

Po goleniu nawierciłem kilka otworów aby nadmiar kleju miał gdzie ujść. Do klejenia użyję dwu składnikowego Poxipolu , a krawędzie podleję rzadkim SG.

 

IMG-20141228-00580_zps9e129fab.jpg

 

Mam jeszcze pytanko do szanownych kolegów czy może ktoś posiada resztki tego zestawu Lion Roar a w nim nie wykorzystane relingi na komin.

W zestawie który mam takowych już nie ma( o czym wiedziałem wymieniając się). Pewnie przyjdzie mi samemu dorobić ale jakby ktoś miał to z chęcią się zamienię np za działka AA tego zestawu których nie będę ruszał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne realia życia powodują że budowa czegokolwiek poza klockami z synem będzie się mocno przeciągać

Ale zaczęte projekty jestem zdeterminowany aby ukończyć prędzej czy później

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki....

Fajnie, że do niego wróciłeś.

Odnośnie relingu wokół komina. Można dociąć z regularnego relingu. Wytnij z prostego odcinka połówkę, ale bez środkowej liny i dognij do kształtu komina. Powinno się udać...

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład rufowy już na swoim miejscu. Krawędzie delikatnie podlane rzadkim SG.

 

IMG-20141231-00596_zps0a7ef02f.jpg

 

Zabrałem się za nadbudówkę rufową. Zgodnie z instrukcją LionRoar ogoliłem ją prawie ze wszystkiego.

 

IMG-20141231-00595_zpsfb5d552c.jpg

 

I zabieram się za powolne oklejanie jej blachami. Będę musiał zrobić zamówienie Hobby Link bo kleje Tamiyi się kończą

 

IMG-20141231-00597_zpsf8da994a.jpg

IMG-20141231-00598_zps36414ae3.jpg

 

Przerwa w klejeniu i czuję się jakbym robił pierwszy model z blachami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy uzbrajania nadbudówki rufowej i śródokręcia w blachy.

 

IMG-20150105-00599_zps4ebf4110.jpg

 

Element blachy ryflowanej dodałem z zestawu Edka. To ten ciemniejszy.

 

IMG-20150105-00607_zpsfffb8f0c.jpg

 

Dodatkowa platforma na nadbudówce rufowej.

 

IMG-20150105-00602_zps16aec039.jpg

IMG-20150105-00603_zpsf64bca4e.jpg

IMG-20150105-00604_zps8a94adee.jpg

 

Zostały jeszcze bulaje, drabinki oraz relingi.

Z bulajami poczekam na klej Microscale który baje cienką warstewkę jak taśma klejąca.Można odklejać i przyklejać Jak będzie poprawnie podleję SG.

 

I zabudowa śródokręcia:

 

IMG-20150105-00609_zps1eb5f805.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem przesyłkę i postanowiłem sprawdzić zakup ( na zdjęciu Bic SG tylko dla porównania wielkości )

 

IMG-20150108-00616_zps2ff12248.jpg

 

Najpierw przeprowadziłem test wizualnie i organoleptycznie Klej ma wygląd i zapach prawie jak Wikol. Nawet początkowo byłem zły że wydałem 25zł na coś Wikolowatego. Ale po chwili jak trochę umazałem sobie nim palec roztarłem to się zdziwiłem. Palce kleiły się jakby były pokryte taśmą klejącą nawet dość mocną

 

Po umyciu rąk stwierdziłem że dalej się trochę kleją więc musiałem powtórzyć szorowanie.

 

Dalszy ciąg eksperymentu polegał na użyciu kleju w praktyce.

Na nadbudówce rufowej dokleiłem nim bulaje. Delikatnie wykałaczką posmarowałem krawędzie otworów i przykładałem do nich wycięte fototrawione bulaje. Chwytało od razu i można było korygować pęsetą położenia elementu bez jego odpadania. Potem zalałem delikatnie rzadkim SG.

 

IMG-20150108-00619_zpsddf84d7a.jpg

 

Klej jak wysycha jest bezbarwny i tworzy na powierzchni nie wysychającą cieniutką warstewkę klejącą się. Dzięki temu ułatwi mi pracę z elementami foto.

 

Wracając do modelu to trochę koryguję zestaw LionRoar na podstawie posiadanych planów. Wszelkie relingi postanowiłem wykonać samodzielnie lub pożyczyć z zestawu Edka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Klej jak wysycha jest bezbarwny i tworzy na powierzchni nie wysychającą cieniutką warstewkę klejącą się.

Jak to się później ma do malowania i przyczepności farby / podkładu do lepkiego kleju? Rozumiem, że jeszcze nie testowałeś, ale rozważałeś tę kwestię?

 

 

Wszelkie relingi postanowiłem wykonać samodzielnie

Jaką metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to przy moich punktowych mocowaniach przy użyciu tego kleju nie będzie problemu. Pewnie przyczepność farby do kleju będzie słaba.

 

Co do relingów bardzie miałem na myśli wszystkie poręcze wokół nadbudówek , komina , dział oraz wyrzutni torped. Reling wokół kadłuba będzie od Liona.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalejesz klejem będzie taki sam ślad pod farbą jak po zalaniu klejem. Powierzchnia po tym ustrojstwu pomaga z blaszkami ale nie można jej stosować tak by wychodziła poza element , bo jest to widoczne pod farbą( jak poleży - złapie też kurz). Jeśli już zobaczysz nadmiar poza elementem , to zanim złapiesz go pkt-owo klejem CA , można zeskrobać ostro zakończoną wykałaczką. Z reguły wystarczy nałożyć go tak by nie pokrywać powierzchni większej niż element jaki w tym miejscu ma przylegać. Pomaga przy relingach , zwłaszcza dłuższych z dolną poprzeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadbudówka rufowa ukończona , brakuje tylko kół ratunkowych i bębnów z linami.

Pokryłem podkładem aby wyłapać jakieś babole. Przed malowaniem jeszcze trochę ją dopracuję. Użyłem elementy fototrawione Liona i Edka.

 

IMG-20150115-00625_zps026cf17f.jpg

IMG-20150115-00624_zps581fd4e6.jpg

IMG-20150115-00623_zps9702d877.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś tam podłubałem. Wykonałem relingi wokół pierwszego komina ( prócz górnego który będzie klejony po malowaniu) oraz wokół zabudowy śródokręcia.

 

Relingi wykonuję z blaszki Rainbow. Trochę je przycinam bo są raczej dedykowane krążownikom lub większym jednostkom.

Drugi komin trochę zaślepiłem żaluzją wykonaną z plastikowych profili.

Na kominach dorobiłem drabinki wykonane z zestawy FlyHawka.

 

IMG-20150203-00634_zps9fa75d11.jpg

IMG-20150203-00635_zpscc1d5dfe.jpg

IMG-20150203-00637_zps445a50a0.jpg

 

Zrezygnowałem z platformy LionRoar na działka 25mm ,a wykorzystałem zestawową. Według planów ( MO i PM ) bardziej pasuje plastikowa. Dodatkowo blaszana ma trochę za krótkie boczki i nie otaczają one w całości platformy( powstają szpary trudne do zaślepienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.