Skocz do zawartości

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz co i to jest powód do szczycenia się, że się nie da go kupić?? Wybacz ale ja nawet 50 zeta bym za to coś nie dał. Hasegawa pojechała po bandzie z tym zestawem. Zresztą patrząc na inboxa w 48 i porównać go choćby do zestawu Italeri to Hase siada na łeb ze swoimi wyrobami. I tak jak kolega Ostach napisał dorobienie we własnym zakresie albo kolejny wydatek na zasobniki. Nie mam pojęcia co Ciebie pokusiło na ten model??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co i to jest powód do szczycenia się, że się nie da go kupić??

 

Pardąąąąą? Że co i jak?

Gdzie ja się szczycę.

Chyba wyraźnie napisałem, że Hasegawa leci sobie w kulki domagając się zakupu zestawu, którego dodatkowo kupić nie można.

No, po prawdzie to jednak można, bo jest na eBayu i zapewne kupię.

 

Hasegawa pojechała po bandzie z tym zestawem.

 

A w którymkolwiek zestawie Hasegawa dała pełny komplet amunicji?

Prawdopodobnie dlatego to jest mój ostatni model tej firmy.

 

Nie mam pojęcia co Ciebie pokusiło na ten model??

 

W sensie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co spowodowało, że się pokusiłeś na ten model, patrząc na zawartość pudełka nie wiem co o tym myśleć, za tą kwotę miałbyś zestaw w 48, a nawet 32 i problem z głowy kilku bambetli które musisz dokupywać. Taka ciekawość mnie nurtuje jakimi farbami będziesz go malował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś prostego, bo nie mogłem się zdecydować co robić w skali 1:48.

A do tego izraelskie malowania myśliwców bardzo mi się podobają, więc po części to był taki wybór.

No i Karamboli8.

Malować będę farbami Gunze i Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w 48 wyglądałby zupełnie inaczej, obawiam się, że będziesz miał problem z zielonym z którym też miałem problem, jedyne sensowne wyjście to Pactra. Widzisz do końca się nie przyglądałem dokładnie, dlaczego masz ekrany w kabinie zielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele złego o tych farbach słyszałem, żeby kupować Pactrę.

Zresztą, tak szczerze, to jeśli odcień koloru kamuflażu nie będzie do końca zgodny z realem, to zupełnie mnie to nie martwi.

Liczy się proces budowy modelu, a jak on na koniec będzie wyglądać, to dla mnie sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie używałem, ale czytałem często że lubią zapychać aerograf.

Wierzę w takim razie, że nie są problematyczne, ale ja zostaję przy Gunze.

Szczególnie, że kolor tej farby (H074) na oko przypomina bardzo kolor Sufy.

Podobnie jak XF-21 Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się zamknąć kadłub.

A raczej po prostu skleić, bo zamknięty to on będzie, gdy wreszcie zaszpachluję i wyszlifuję miejsca łączenia.

Hasegawa za bardzo chyba nie potrafi zrobić równych połówek kadłuba, przez co góra jest nieco szersza na dziobie niż dół.

Na szczęście na całej długości kadłuba w okolicach połączenia nie ma dużo linii podziału, więc samo zlikwidowanie śladów klejenia nie powinno być kłopotliwe.

Na czas prac nad kadłubem zdemontowałem (czyt.: samo odpadło) wszystkie wystające drobiazgi.

Po znalezieniu ich na podłodze, czekają na lepsze czasy w pudełeczku, kiedy to zamontuję je na gotowym kadłubie.

No i wciąż czekam na dyszę silnika, którą dziś wysłał do mnie MojeHobby.pl.

Na wszelki wypadek samej końcówki kadłuba nie skleiłem, żeby nie okazało się potem, że nie mogę wcisnąć tam dyszy.

 

048_zpsbef3e413.jpg

 

Postanowiłem zrobić wychylone hamulce aerodynamiczne.

Obciąłem więc to co zrobiła Hasegawa, uzupełniłem blaszkami Eduarda i doszlifowałem kadłub, tak aby te hamulce jakoś tam pasowały. Montaż naturalnie na sam koniec, bo coś czuję że nie będzie to łatwo przykleić.

 

049_zpsc7b5c31e.jpg

 

I na koniec: AGM-142 Popeye od SMW.

Na żywo ta rakieta wygląda dużo ładniej, bo jest malutka.

Tutaj na zdjęciach "zabijają" ją te grubaśne linie podziału.

Do pocisku dorobiłem soczewkę oraz dyszę silnika.

 

050_zps0b2f8e92.jpg

 

051_zps97dd8f12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pracy kosztował mnie wlot powietrza.

Hasegawa sprytnie go zaprojektowała jako taką specyficzną wkładkę, wsuwaną do zewnętrznej komory wlotu, dzięki czemu nie ma tam żadnych problemów ze śladami klejenia.

Popełniłem jednak spory błąd montując tam żywiczną komorę podwozia i nie sprawdzając dokładnie (na oko pasowało... na oko...) czy aby nie będzie przeszkadzać w montażu "wsuwki".

Dzięki temu zmuszony byłem włożyć sporo pracy w szpachlowanie i "utykanie" paseczkiem polistyrenu szpary jaka w ten sposób powstała. Udało mi się jednak ładnie to wszystko wyprowadzić do pierwotnego kształtu.

Sama wnęka Airesa pasuje niemal idealnie.

"Niemal" oznacza że jest jednak o jakiś 1 mm za krótka, przez co jej krawędzi jest widoczna w otworze kadłuba. Wyjściem było, jak widać na zdjęciu, zasłonięcie tejże krawędzi paskie polistyrenu i zaszpachlowanie szpar. Wyszło chyba nieanajgorzej.

A sam wlot został już od razu pomalowany w środku, choć jak widać pewne pędzelkowe poprawki na koniec będą wskazane.

Acha - to co na zdjęciu wydaje się krzywe (goleń), naprawdę nie jest krzywe.

 

052_zps195ece12.jpg

 

053_zps8ae6f85b.jpg

 

Dziś wreszcie po kilku tygodniach oczekiwań przyszła do mnie dysza silnika.

Tak to wygląda gotowe do montażu.

Uwielbiam malowanie tych elementów silnika, aż sam jestem ciekaw co mi z tego wyjdzie.

 

054_zpsfadd1364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do kwestii uzbrojenia, bo chciałbym mieć to ustalone zanim się za to wezmę.

Spodobał mi się pomysł 2xAGM-142 Popeye wraz z zasobnikiem AXQ-14, do tego dwa zbiorniki paliwa oraz zasobnik AAQ-28.

Chciałbym jednak urozmaicić ten zestaw, dlatego pomyślałem jeszcze o bombie Rafael Spice. Czy byłoby wskazane podwiesić ją na drugim skrzydle.

W takiej konfiguracji samolot przenosiłby (stanowiska):

1. AIM-9L

2. pusty pylon

3. zbiornik

4. Rafael Spice

5L. puste

5. AXQ-14

5R. AAQ-28

6. zbiornik

7. AGM-142

8. pusty pylon

9. AIM-9L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 2 i 8 to tylko Pythony, ale jakoś mnie odrzucają te rakiety takie są brzydkie.

Zresztą takie napchanie sprzętu w jednym samolocie to trochę za dużo.

Wbrew temu co pisałem, nie chciałbym jednak robić wersji maszyny "paradnej", tylko taką, powiedzmy, operacyjną.

Czyli uzbrojenie takie jak na prawdziwą misję.

Wydaje mi się, że te maszyny rzadko latały na misje obwieszone jak choinki sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.