Skocz do zawartości

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzeci kolor kamuflażu gotowy.

Brąz to C310 nieco zróżnicowany mieszanką z off-white i stonowany potem kolorem bazowym.

Tak więc najtrudniejsze malowanie już za mną i jestem z niego stosunkowo zadowolony.

Po zdjęciu masek pojawiła się potrzeba małych poprawek w kolorach żółtym i zielonym, ale to później.

 

Trzeba przyznać, że z autorów kamuflażu to kawał sadystów.

 

110_zpsdcca8648.jpg

 

111_zpsfe4c9dcb.jpg

 

112_zpsf703e7b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, jak widać na obrazkach, nawet chyba udało się dość wiernie te kształty odtworzyć.

Tak przy okazji, instrukcja malowania Hasegawy ma niestety niewiele wspólnego z autentycznym wzorem tego kamuflażu.

Model malowałem na podstawie instrukcji zestawu kalkomanii IsraDecal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale wiem jak ten samolot wygląda.

 

Dziś popracowałem nad drobnicą, czyli czujnikami, antenami, oraz drobnymi poprawkami malarskimi.

Najpierw wziąłem się za czujniki.

Z nieznanych mi przyczyn Hasegawa nie odtworzyła na grzbiecie dwóch pierwszych patrząc od kabiny: okrągłego czujnika czegoś tam (na szybko nie udało mi się odkryć do czego to służy) i anteny, choć na pudełku mają to narysowane.

Antenkę po prostu wykorzystałem z zestawu (sporo ich tam Hasegawa dała), natomiast czujnik przerobiłem z innego, dość podobnego oraz okrągłego profilu polistyrenowego. Wyszło to nawet podobne do oryginału.

 

Tak wygląda całą "bateria" gotowa do malowania.

 

113_zpsa6950c4b.jpg

 

To co było już zamontowane na grzbiecie maszyny, trzeba było jeszcze pomalować szarym kolorem tu i tam. Podobnie jak czujnik na ogonie maszyny.

Zamaskowałem to wszystko taśmą.

Przy okazji na zdjęciu widać ile rzeczy trzeba poprawić w kamuflażu.

 

114_zps5a19f1f0.jpg

 

Zamontowałem wszystkie czujniki i anteny, poprawiłem kamuflaż (choć trzeba będzie jeszcze kilka drobiazgów skorygować), poprawiłem ewentualne zacieki itp.

Zostało jeszcze do zrobienia:

- pomalować odgromniki na czarno

- pomalować niektóre "kratki" na kadłubie odpowiednim kolorem

- zamontować światełka na stateczniki i wyrzutniach rakiet

- drobne prace malarskie

- pomalować dziób maszyny.

I można brać się za kalkomanie.

Ale jeszcze muszę dokończyć wnęki podwozia, co mnie jakoś w ogóle nie pociąga.

 

115_zpsf0c988c4.jpg

 

116_zps92cf3d3e.jpg

 

117_zps7214c382.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.