Skocz do zawartości

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakoś nie mogę wziąć się za skończenie malowania samolotu, więc zrobiłem sobie zasobniki: AN/AXQ-14 oraz AN/AAQ-28. Do tego ostatniego dorobiłem "szklane" oczka, jak w oryginale.

Z tej "bombowej" roboty zostały mi jeszcze do dorobienia Sidewindery (pójdzie resztka Eduarda która mi została) oraz Pythony z nieszczęsnego zestawu SkunkModels.

 

104_zps36512af4.jpg

 

Z nudów wczoraj pobawiłem się dyszą silnika oraz suchymi pastelami.

W środku i na zewnątrz.

Efekt bardzo mi się spodobał i postanowiłem go zostawić.

 

105_zpsbfa69560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, czym ja ich nie robię, łatwiej powiedzieć.

Jeśli pytasz o ten metalowy pierścień, to najpierw był jakiś jasny metalizer, chyba aluminium Alclada, potem troszkę clear red i clear blue, potem trochę burnt irona, potem trochę pigmentów (chyba głównie sadza Tamki), a potem jeszcze odrobina suchych pasteli, czarnej konkretnie, choć to ostatnie to chyba nie było potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj maila... Myslalem ze mam w telefonie zdjecie silnika MiGa-29 ktorego baaaardzo powoli robie ale jak wroce z dyzuru jutro do domu to przesle Ci fotki tego silnika... Zaznaczam ze to moja pierwsza przygoda z ceniami tamki i efekt jaki uzyskalem mozna bardziej traktowac jako eksperyment :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za kolor numer dwa - zieleń kaczego jaja, że się tak wyrażę.

Maskowanie tego maleństwa pod tak skomplikowany (stosunkowo) wzór kamuflażu jest mało przyjemna, ale nie było wyjścia.

Najgorsze było to, że zielony kolor na maszynie (nie licząc stateczników) znajduje się w 10 odrębnych miejscach, a na całym samolocie w sumie w 14. Tak więc trzeba było uważać.

 

107_zps38eebcd9.jpg

 

Malowanie bez historii: najpierw Tamiya XF-21, potem marmurek z mieszanki bazowego C303, potem złamałem to lekko off-whitem, a na koniec filtr z bazowego.

Wyszło jak miało wyjść, czyli delikatne zróżnicowanie koloru bazowego. Jestem zadowolony.

 

108_zps56a520b2.jpg

 

109_zps3e49d82d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na zdjęciach wpada trochę w odcień interior green, w realu jest bardziej seledynowy.

No ale po prawdzie to nigdy nie będzie sufowa zieleń, bo Gunze ani Tamka takiego koloru nie mają.

Ten po prostu jest najbliższy oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.