Skocz do zawartości

F-14A Tomcat 1:48 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Warto docenić, że wziąłeś sobie jednak krytykę malowania za dobrą monetę i zdecydowałeś się przemalować model. Problem w tym, że to co pokazujesz na zdjęciach obnaża kolejne szkolne błędy. Stateczniki pionowe przykleiłeś bez szpachlowania, a stery wysokości, które są płytowe i mocowane tylko w jednym punkcie (czytaj: jest między nimi a kadłubem minimalna szczelina), ordynarnie przykleiłeś do płatowca zostawiając ślady kleju. Ponad to, na dziobie widać ślady miejsc, w których jest podział technologiczny modelu. Co więcej jedną, z niezaszpachlowanych linii podkreśliłeś jeszcze łoszem. Razi więc dość mocno brak estetyki w twojej pracy.

Kolejny dysonans, to fikcyjne oznaczenia. Zaimponowałeś, jak widać po postach, samodzielnym wycinaniem masek, ale czemu nie robisz tego w oparciu o jakąkolwiek dokumentację? Różnica między jeden od czterdzieści jeden jest w tym przypadku dużo większa niż... 40.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daz mam dla Ciebie kilka porad a właściwie to dwie:

Po pierwsze to ustal czy chcesz się wzorować na konkretnej maszynie czy robić ślady ogólnie występujące na danym typie maszyny, kiedy już to będzie ustalone to napisz co masz zamiar zrobić i wtedy nikt się już nie przyczepi. Ja tak zrobiłem przy moim kotku z Italerki, napisałem że chce zrobić bardzo zmęczoną maszynę z "Desert Storm", kiedy samoloty latały nad płonącymi szybami naftowymi i wszelkie ślady były mocno podkręcone, ja dodatkowo zaznaczyłem że te ślady chcę jeszcze troszkę podkręcić.

Po drugie, nie wzoruj się na czyimś modelu tylko na zdjęciach prawdziwych maszyn (chociaż przyznam szczerze że przyjemnie mnie połechtało to że bierzesz mój model pod uwagę).

O sprawach merytorycznych czy też o technikach modelarskich wszystko zostało już napisane więc nie będę się powtarzał.

Wiadomo że każdy kiedyś zaczynał, jednym przyswojenie tych wszystkich technik przychodzi prędko a innym nieco wolniej a i tak wszyscy uczymy się cały czas.

Nie wściekaj się tak na krytykę, każdy czasem jest krytykowany, trzeba ją przyjąć i wyciągnąć wnioski.

Dobrze że postanowiłeś przemalować model, to jest już postęp.

Życzę powodzenia i udanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.