Skocz do zawartości

F-14A Tomcat 1:48 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

akurat jeśli chodzi o ilość to trzymałem się zestawu, bo łącznie były dołączone 4 czujniki, po dwa na stronę, ale jeśli powinny być 3 z prawej to się dorobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czujników w sumie powinno być 7.

Z prawej strony:

- pitot

- AoA

- czujnik TTP (AIC)

Z lewej strony:

- AoA

- Pitot

- AoA (AIC)

Z przodu: tzw. czujnik windvane, czyli po prostu kawałek sznurka.

Do tego naturalnie dochodzi AoA na dziobie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników w sumie powinno być 7.

 

 

1. Angle-of-Attack Probe (dziób)

2. Pilot Static Pressure Probe (prawa)

3. Angle-of-Attack Probe AIC (prawa)

4. Total Temperature Probe (prawa)

5. Windvane (przed owiewką)

6. Angle-of-Attack Probe AIC (lewa)

7. Pilot Static Pressure Probe (lewa)

8. Angle-of-Attack Probe AIC (lewa)

9. Total Temperature Probe (lewa)

 

Ten przed owiewką jest najbardziej fikuśny:

 

Os1420onaA012_zpsc7d2976d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem taki delikatny marmurek z koloru dosłownie o ton ciemniejszy od bazowego, z koloru troszkę jaśniejszego, i teoretycznie takiego samego jak baza, ale innej firmy, przez co minimalnie się różni odcieniem. Mam nadzieje że na zdjęciach będzie to widać bo na żywo są widoczne takie delikatne przejścia.

 

14lsit.jpg

 

480g3m.jpg

 

pn41lc.jpg

 

7msrwd.jpg

 

Czy gdzieś przy silnikach lub wlotach powinny być jakieś ślady "okopcenia" ?? Głownie chodzi mi o wloty powietrza do silników lub końcówki tylnych stateczników przy wylotach dysz silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników w sumie powinno być 7.

Z prawej strony:

- pitot

- AoA

- czujnik TTP (AIC)

Z lewej strony:

- AoA

- Pitot

- AoA (AIC)

Z przodu: tzw. czujnik windvane, czyli po prostu kawałek sznurka.

Do tego naturalnie dochodzi AoA na dziobie.

 

To ile jest 6, 7 czy 8 tych czujników A może 8 plus 1. Przy czym jeden to ten montowany w pierwszych maszynach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi jeszcze o tematykę kalek, to zdecydowałem że zrobię go w barwach takich jak na zdjęciu

 

gt72q6.jpg

 

I w związku z tym mam pytanko, czy ktoś ma może jeszcze jakieś zdjęcia, tej lub podobnej maszyny w takim malowaniu (oznaczeniu), bo kalki może gdzieś dokupię, lub chociaż jakieś szablony, bo dużo oznaczeń technicznych mam z innych modeli więc myślę że powinny się nadać, najgorzej będzie z oznaczeniami typowymi dla maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś przy silnikach lub wlotach powinny być jakieś ślady "okopcenia" ?? Głownie chodzi mi o wloty powietrza do silników lub końcówki tylnych stateczników przy wylotach dysz silnika??

 

 

Ja bym nie robił, ale zdania będą pewnie podzielone... Trzeba by znaleźć konkretne zdjęcie tego egzemplarza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz, świetnie to teraz wygląda.

Dodaj zabrudzenia na obszarze kadłuba.

 

 

Dzięki Solo zabrudzenia zrobię tym razem bardziej subtelne niż zazwyczaj, ale dość intensywne jak na tą maszynę, nie ukrywam że będę się wzorował na modelu Giusseppe.

 

ia9qsj.jpg

 

 

i zdjęciu które jest w moim poście powyżej.

 

Zabrudzenia chce zrobić washem na liniach podziałów, za pomocą farby olejnej + white spiryt, a te "ciapki" szaro grafitowe to suchą pastelą, delikatnie wklepując ją wacikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś przy silnikach lub wlotach powinny być jakieś ślady "okopcenia" ?? Głownie chodzi mi o wloty powietrza do silników lub końcówki tylnych stateczników przy wylotach dysz silnika??

 

 

Ja bym nie robił, ale zdania będą pewnie podzielone... Trzeba by znaleźć konkretne zdjęcie tego egzemplarza...

 

 

Ja też się przy tym nie upieram, bo już raz go "okopciłem" i wiadomo jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej, bo zaciekawiłeś mnie.

 

Wszystkie elementy które normalnie można by nakleić z kalek, ja postaram się zrobić samemu, wycinając je w taśmie i traktując jako szablon namaluję na modelu, lub po prostu poprzez zaklejanie miejsc które mają być nie malowane, tak jak np te pasy antypoślizgowe na początku skrzydeł, czy końcówki stateczników pionowych. Gwiazdy na skrzydłach czy kadłubie są namalowane z szablonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie oznaczeń ciąg dalszy. Od razu przyznam się bez bicia że malowanie ogona występuje w F-14 ale nie koniecznie w połączeniu z takim malowaniem na nosie, ale nie ukrywam, że próba wycięcia szablonu czaszki czy kota trzymającego bombę mogła by się nie powieść, dlatego wybrałem dość prosty wzór.

 

59iey6.jpg

 

nyzgwm.jpg

 

2ilvea.jpg

 

następny etap to sidolux i kalki typowo techniczne (no step, no lift, itp) które na szczęście mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie oznaczeń ciąg dalszy. Od razu przyznam się bez bicia że malowanie ogona występuje w F-14 ale nie koniecznie w połączeniu z takim malowaniem na nosie, ale nie ukrywam, że próba wycięcia szablonu czaszki czy kota trzymającego bombę mogła by się nie powieść, dlatego wybrałem dość prosty wzór.

 

59iey6.jpg

 

nyzgwm.jpg

 

2ilvea.jpg

 

A co to za dywizjon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.