Skocz do zawartości

Prince of Wales Tamiya 1:350


irlandczyk85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was bardzo serdecznie.Stałem sie posiadaczem okrętu prince of wales w skali 1:350 tamiya.Jako iż jestem mało doświadczonym modelarzem to mam kilka pytań i licze na wsparcie bardziej doświadczonych forumowiczów.Model mam i instrukcją angielska z racji tego że kupiłem go w irlandi.Do modelu dokupiłem część farb humbrola acrylic oraz filer i zestaw do washa i rdzy aka trzy w jednym.Zestaw ak typowo do statków.Niestety nie dostałem wszystkich farb humbrola akrylic.Czemu farby akrylowe? za 3 tygodnie moja żona rodzi i niechce jej smrodzic farbami teraz oraz po porodzie.Posiadam farby akrylowe w tubach do malowania obrazów.Czy one tez moga być do modeli?Gdzieś widziałem jak ktoś korzysta z takich farb.Bede malował pedzlami nie dorobiłem sie jeszcze aerografu i mysle że to daleka przyszłość.do farb dokupiłem lakier hubrol bezbarwny mat .Niechce zrobić świecidełka z modelu wrecz odwrotnie ślady użytkowania mile widziane.kupiłem też filer/szpachle do modeli.

Dzisaj chciałbym zacząc malować kadłub i moje pytanie jest takie czy użyć czerwonego koloru w tubie dla plastyków czy też innego koloru humbrola.Do kadłuba kupiłem humbrol akrylic nr62 taki brzydko mówiac sraczkowaty kolor .Jasny brąz brak czerwonego w sklepie i szczeże mówiac brak funduszy na zamawianie z innych sklepów.Średni mi zalerzy na kolorystyce orginalej wole zrobić coś innego.

Interesuje mnie zrobienie pokładu z drewna.Posiadam dwie spore paczki drewienek takich jak maja zapałki ale wydaje mi sie to zagrube.jestem stolarzem wiec fornil moge zalatwić mysle że bedzie lepszy.tylko sporo zabawy z wycinaniem.Niestety bedzie sporo wycinania malych elemetów z pokładu zeby wpasować tam drewienka.Zastanawiam sie jak to zrobić może ktoś z was to wykonywał i mi coś podpowie.Mam jeszcze pytanko co do malowania a własciwie kolejnosci.Po położeniu koloru chciałbym połozyc dodatki z ak czy wczesniej musze połozyc przed washem lakier?z tego co wywnioskowałem to tak.Lakier mat humbrola.Czy jak bede scierał zacieki white spiritem to nie zejdzie lakier i farba?Może ktos na chłopski rozum mi wyjasnic jak to wyglada.'Zrozumiale" i prostym jezykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

Fajnie, że kolejny Brytyjczyk na pochylni.

 

"Kto pyta nie błądzi" ale kto czyta mniej pyta ...

 

osiem linijek poniżej Twojego wątku masz DOSKONAŁĄ relacje Kolegi okram12 z budowy Księcia Walii, z odtwarzanym drewnianym pokładem. Może warto zapytać o technikę autora wątku...

zachęcam też do literatury Forumowego wątku tu: Jak to zrobić i jak pokazać

Są tam na pewno (sam czytałem) odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

 

Po lekturze zaczynaj budowę ! i pewnie na Twoje kolejne pytania uzyskasz odpowiedzi tu na Forum...

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również robię teraz Księcia Walii w 1:350 od Tamiya więc możesz zaglądnąć na mój warsztat, niestety robię najprostszy kamuflaż z powodu małej wprawy obsługi aerografu. Gdybyś miał jakieś pytania to śmiało oraz również będę tutaj zaglądać ;) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolesiofca z Zielonej Wyspy, zrób jak pisał Blacman, poczytaj też wątki w tym dziale, no i działaj. Oleje i farby dla plastyków to raczej w fazie brudzenia, natomiast do kolorów bazowych to jednak lepiej coś modelarskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że malowałem z pudełka kamo nie znaczy że tak zostawię, dokończę na biało a później prysnę szarym i będzie już trochę lepiej wyglądało. Nie znam angielskiego a translatory tłumaczą jak chcą, każdy inaczej więc nie wiem które tłumaczenie jest prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
wziełem sie za malowanie kadłuba.malujac pedzlem trudno zachowac proste linie.co do kamo to problem robi biały kolor humbrol akryl.hyba milion warstw bede nakładał żeby uzyskać idealną biel na siwym plastiku.też tak macie?
Chyba nie skorzystałeś z rady blackman'a ani nie przeglądnąłeś innych wartościowych wątków warsztatowych... Przy takim pędzie i zakresie jaki chcesz wykonać to niestety nie będzie dobrze wyglądało... Jeśli już na początku nie widać odzewu z twojej strony na rady to obawiam się, że szybko się one skończą - chyba, że ktoś będzie miał więcej cierpliwości.... Poza tym, jak tu radzić skoro nie ma zdjeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/u/0/photos/117271646552115285245/albums/6056739726481275745/6056739724389665106

mam problem z wrzuceniem zdjeć moze prześle komuś na email i mi wrzuci niewiem juz co żle robie mam fotki na gmeilu i nic nie idzie same linki sie pokazuja zamiast zdjeć

 

Edit Moderator:

 

Po pierwsze niewłaściwy link. Poprawny powinien wyglądać tak:

 

https://lh6.googleusercontent.com/lRZQO4St5rc5ixLiB4dlVwfZal0Ju9luEMqaxwrmBA=w1108-h831-no

 

Po drugie nie wpisałeś kodu dla fotek:

 

....%20tutaj%20link%20do%20fotki.....

 

Poprawnie wygląda to tak:

 

 

lRZQO4St5rc5ixLiB4dlVwfZal0Ju9luEMqaxwrmBA=w1108-h831-no

DSC_0328.jpg

DSC_0331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze złożone i pomalowane łódeczki

DSC_0336.jpg

DSC_0342.jpg

Czy pokład nie wyszedł za ciemny?

DSC_0344.jpg

DSC_0346.jpg

DSC_0349.jpg

To co lubie najbardziej.Armatki.Zastanawiam sie jak wykonać domowym sposobem barierki niestety niemam kasy na elementy fototrawione.Myslałem o druciku posiadam 0,4 0,5 0,7 miedziane dacie mi jakieś rady jak to wykonać jaki drucik dobrać.wydaje mi sie że 0,4 itak bedzie za gruby.I jak to połaczyć. superglue ?

DSC_0352.jpg

Troszke drobnicy czyli pontony

DSC_0354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lufy to proponuję skalpelem zrobić otwory, tak jak to u mnie wygląda w Prince of Wales lub Musashi, minuta "wiercenia" skalpelem a efekt o wiele lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do luf lepsze są wiertła... Na bazarku można kupić czasami za 3 zł. Barierki nazywamy relingami I można je samemu wykonać. Układasz druciki równolegle na koszulce takiej co się dokumenty wkłada i kleisz CA. Ale lepiej kupić gotowe... Ponadto popraw te pontony bo raczej nie były one w takich kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w kraju jakim mieszkam nie ma takich bazarków.W polsce bym dostał wszystko od reki.pomysle coś z tymi lufkami.

Nastepna porcja łódek plandeki robiłem sam z foli aluminiowej pomalowałem trochę wash i czarna nitka

DSC_0356.jpg

DSC_0357.jpg

Motorówka mam nadzieje że wyszła nie najgorzej.

DSC_0358.jpg

DSC_0360.jpg

I tutaj komplecik zamontowany

DSC_0361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w kraju jakim mieszkam nie ma takich bazarków.

 

ojojoj... Nie do wiary... W globalnej wiosce wystarczy zapytać....

2,5 złocisza za 10 sztuk ... darmowa wysyłka...

http://www.ebay.com/itm/gi-b-10PCS-0-5mm-Micro-HSS-Twist-Drilling-Auger-bit-for-Electrical-Drill-New-/181130308384?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2a2c352b20

 

plandeki są świetne...Fajny pomysł z tą folią. można też spróbować z teflonową taśmą. Tu mistrzem absolutnym jest Rhayader. Warto zerknąć - chyba w wątku Warspite podał recepturę wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postanowiłem domówić kilka dodatkowych cześci Edka relingi i dżwig. Stwierdziłem po kilkudniowych prubach robienia relingów że niema sensu sie meczyć.Nic mi nie wychodziło.Jak już znalezałem sposób to bardzo pracochłonny i wykonanie dodatków trwało by z dwa miesiace.Może jak wejde bardziej w modelarstwo to przy jakimś modelu sprobuje zrobić coś samemu.Może macie jakieś porady lub link gdzie moge zobaczyć jak sie łaczy elementy fototrawione i jak sie je gnie.poczytałem troche na necie ale niema zbytnio zdjec lub filmów na ten temat.bede kleił na Ca niemam lutownicy.Chetnie wysłucham porad

DSC_0400.jpg

DSC_0399.jpg

A tutaj mała ciekawostka złamana noga:/ ale są i dobre wieści urodziła mi sie córka ma już 3 tygodnie.planuje teraz wrócić do modelu po miesiacu przerwy.Mała w nocy śpi wiec bede mógł popracować nad modelem tym bardziej ze na kilka miesiesiecy jestem wyeliminowany z pracy.

DSC_0397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w stoczni bywa niebezpieczna Do rzeczy. Relingi możesz zacząć giąć dociskając po kawałku do kadłuba. Ja kleję punktowo po kawałku nakładając półgęsty CA na element. Bardziej okrągłe rzeczy albo na ołówku, mazaku, markerze, wiertle itd. Ewentualnie walcowanie na macie żeby się zaokrągliło. Gięcie kątów teraz na giętarce, kiedyś na niezastąpionej suwmiarce. W racie problemu pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A powiedz mi czym wycinasz elementy fototrawione.do plastiku stosowałem nożyk taki budowlany wysowany.ale niezdaje relacji w elementach fototrawionych.elemety sie naginaja podczas wycinania.mysle ze wybiore sie do apteki pi skalpel chirurgiczny.bynajmniej widziałem cos takiego w aptece.jeden element mi pekl podczas wyginania.jakos udało sie odratowac ale widac minimalnie ze cos sie z nim stalo.myslałem ze bedzie łatwiej z tymi elementami fototrawionymi.

Mam jeszcze jedno pytanie.Jako że świeta coraz bliżej postanowiłem kupić sobie prezent nastepny okret.Szukam czegos w skali 1:350 z dużą iloscia elementów.poprostu bardziej skomplikowany statek żebym mniał wiecej pracy.na poczatku myślałem nad king of george ale zbyt podobny do tego co robie.hetnie bym zbudował jakiegoś japończyka.Moze doradzicie jakiś fajny okret.Mysle ze po ksieciu zdobede coś doświadczenia.kwota jaką chce przeznaczyć 50-100 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ten co robię, a mianowicie Musashi lub bliźniaka Yamato (oba 1:350). Musashi robię bez blaszek bo nie stać mnie chwilowo ale ponoć pięknie się komponuje a sylwetka moim zdaniem - cudo. Sam model to około 200-250zł plus max 150zł blaszki pełny zestaw. Na święta robię sobie prezent w postaci Arizony 1:350 z sześcioma blaszkami Edka oraz dwiema blaszkami ludzików, koszt 230zł do negocjacji więc korzystam z okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem na okazję więc powinieneś wyszukiwać bo model ogólnie stoi około 250-300zł chyba nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.