Skocz do zawartości

Prince of Wales Tamiya 1:350


irlandczyk85

Rekomendowane odpowiedzi

Olinowanie z drutu 0,1mm. Mosiężny i prosty kupisz w sklepach modelarskich. I uwierz mi - nie odkształca się tak bardzo jak bardzo się go boisz ...

Ma wielką zaletę, że nie trzeba go naciągać bo już jest prosty

Alternatywą są włosy z peruk oraz żyłki wędkarskie. Sznureczki się będą mechacić i bardzo szpecić model. Suszarką nagrzewa się wyciągnięte na zapalniczką linki, które powstały z ramki z resztek modelu. Trudna to technika aby owe linki uzyskać ale łatwo się je mocuje.

Maskowanie spróbuj może blue tack'iem - wcześnie wyklej go sobie na matę aby stracił na przyczepności. Nie zerwie wtedy farby.

 

Czy taki będzie ok?

http://www.mojehobby.pl/products/Drut-mosiezny-o-dlugosci-10-metrow-i-srednicy-0-10mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobrze, a kłaść pod farbę podkład?

ja osobiście nie używam nigdzie podkładu. W przypadku drutu pryskam go wcześniej Acetonem ze starej psikawki w celu dokładnego odtłuszczenia.

Do farby dodaję kroplę lub dwie rozpuszczalnika nitro. Od tego nie przytyje....

Używam farb Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace nad modelem cały czas trwają.Olinowanie powoli powstaje.Na zdjęciach wygląda dość grubo ale to chyba przez zoom bo normalnie wygląda dobrze.Drucik 0,1

image-8d739088fc9033c5a69189f76b04ce3cb371dc168e864506f83834eba9fb8bf2-V.jpg

image-e4e9960c451da589344ba164ead3f506fc06b291ec65b05e434978683c3e905d-V.jpg

Powstał maszt nr 2 i początki olinowania

image-9d7ad02281ecd0d31150a61b8b43eff88d23ad0b8d6c9b28f9db37c995104315-V.jpg

image-633e9c6c4925415455d5059fa169231041d2889a5a3787b1bca79eb23a9f4a1e-V.jpg

image-31b1d431092ff0bf49292ee88b3278deca2c762e8781abad330dd40d83edac49-V.jpg

image-448d5026845c25f40f17bad2045b58b41ae411a75b6ceaa142fe8d3a3cfe6f8d-V.jpg

Wykonałem również dalmierze cztery sztuki

image-ebe0ebe7a7bf03e57b679207f6649855380d914b8b7e5db4f755a2ae5af89a30-V.jpg

Dzwigi przed malowaniem

image-ff3187f73767ee347075a11cf809a44bcea903d89dde393689e50e26b9acc932-V.jpg

A teraz pare pytań dot zdjęcia poniżej

olinowanie.jpg

Interesuje mnie jak zrobić łączenie lin pokazane strzałką a dokładnie jak zrobić zagięcie lin.Na pierwszym rysunku u góry proste olinowanie a na drugim już powstaje kont na linie górnej .Pytanie jest takie czy zakładając line od punktu 1 do 3 naprężyć ją i zakładać póżniej line miedzy punktem 1 do 2 czy jednak zostawicć troche luzu na górnej linie żeby zrobić lekki kąt na łączeniu.Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przy linach powstał przy malowaniu pędzlem. Farba niby rzadka ale wyszło jak wyszło szczególnie przy białym maszcie.przy ciemnym już jest ok.Na białym tle też bardzo sie to uwydatnia.jak pisałem wcześniej na żywo całkowicie inaczej na szczęście.Dużym problemem w malowaniu były dalmierze ze względu na słaby dostęp miedzy elementami.Jakoś sie udało i z efektu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacyjne.oznaczaja liczby i litery z tego co sie nie myle i niesa cywilne

Ja nie mowie o flagach Miedzynarodowego Kodu Sygnałowego poniżej, tylko o tych dwóch Union Jackach na samej górze. To są brytyjskie flagi cywilne, nie podnoszone na okrętach Royal Navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacyjne.oznaczaja liczby i litery z tego co sie nie myle i niesa cywilne

Ja nie mowie o flagach Miedzynarodowego Kodu Sygnałowego poniżej, tylko o tych dwóch Union Jackach na samej górze. To są brytyjskie flagi cywilne, nie podnoszone na okrętach Royal Navy.

Te flagi są z zestawu modelu i instrukcja je przewiduje w tych miejscach.uznałem że tak powinno być.Chyba że wkradł sie jakiś błąd w plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacyjne.oznaczaja liczby i litery z tego co sie nie myle i niesa cywilne

Ja nie mowie o flagach Miedzynarodowego Kodu Sygnałowego poniżej, tylko o tych dwóch Union Jackach na samej górze. To są brytyjskie flagi cywilne, nie podnoszone na okrętach Royal Navy.

Te flagi są z zestawu modelu i instrukcja je przewiduje w tych miejscach.uznałem że tak powinno być.Chyba że wkradł sie jakiś błąd w plany?

 

Moim zdaniem jest to błąd... Union Jack był podnoszony jedynie na dziobowym flagsztoku przy specjalnych okazjach, pełnej gali banderowej. Normalna bandera wojenna podnoszona na rufowym flagsztoku, bądź na maszcie wyglądała tak:

 

300px-Naval_Ensign_of_the_United_Kingdom.svg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd Tamiya wzięła taką koncepcję... nigdy nie widzialem na zdjeciach Union Jacka na maszcie. Ale nawet instrukcja pokazuje, żeby dać jedną a nie dwie Ta druga to powinna byc flaga admiralska, czyli jedna z tych z czerwonym krzyżem i kropkami (9-16 na kalkomaniach).

Flaga admiralska podnoszona była tylko wtedy jeżeli okręt był okrętem flagowym, jeżeli robisz go z momentu zatopienia pod Kuantanem, to powinna być to flaga z czerwonym krzyżem bez kropek, oznaczająca pełnego admirała (taki stopien miał dowódca zespołu adm. Phillips.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jedna powinna być będę musiał zmienić. Dzięki za uwagę. Co do białego koloru to powinien być jasny szary coś takiego między białym a siwym.Jak pisałem wcześniej w wątku popełniłem błąd z którego już nie dam rady wybrnąć. Pierwszy model po latach i nie przemyślane zakupy. Obiecuje że przy następnym modelu nie popełnię takiej gafy.A już czeka w szafie 1/350 Pan ,B'' .Mam mały problem z farbami do tej pory malowałem humbrolem akryl i myślałem że to dobre farby ale skorzystałem z Tamiya i nagle olśnienie.Humbrol jak dla mnie nie ta liga. Tamiya bije na głowę Humbrola. Szkoda tylko wydanej kasy.Do B zamówiłem już wszystkie prawidłowe farby.Prince to taki trochę testowy model.Uczę się na nim blaszek,malowania itp... Mam nadzieje że będziecie wyrozumiali.Dopiero po dobrym poznaniu forum widzę jak skomplikowany jest każdy model i ile pracy oraz wiedzy wymaga dobre wykonanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas dłubie. zrobiłem Lampiony :] 6 sztuk

DSC_0520.jpg

Nie wiem czy to jakaś psikawka czy karabin.Stawiam na to drugie

DSC_0526.jpg

DSC_0530.jpg

Wózek pod samolot

DSC_0532.jpg

Kładka do przejścia nad katapulty.

DSC_0533.jpg

Schody do schodzenia z okrętu działają w dwie strony.hehe

DSC_0534.jpg

Powoli dłubie przy samolocie czy ktoś może powiedzieć mi jak wykonać efekt szyb.tak żeby to jakoś wyglądało

DSC_0536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.