Skocz do zawartości

Prince of Wales Tamiya 1:350


irlandczyk85

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko malowane ręcznie pędzlem.mam preparat do robienia śladow rdzy z ak chyba go zastosuje na tych armatkach tylko niewiem w których miejscach.chetnie wysłucham porad.acha jak taki preparat będzie wyglądał na białym?Czy na armatach moge zastosowac grey wash for ships?Czy ten preparat jest tylko przeznaczony do siwego?

DSC_0418.jpg

DSC_0421.jpg

DSC_0423.jpg

DSC_0424.jpg

DSC_0425.jpg

DSC_0426.jpg

DSC_0427.jpg

DSC_0428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do testowania łederingu najlepsza jest flaszka po koka koli Pomaluj sobie kawałek na kolory kamo ( zdecydowanie rzadszą farbą... ) a potem poszalej z wynalazkami od Miga Ramireza bez obawy o model. Jak juz wypacujesz odpowiednią technikę i dobierzesz kolory, wtedy przenosisz to na model ( przynajmniej ja tak robię ). Co do miejsc które należałoby zapaskudzić to pooglądaj sobie fotki i kieruj sie zdrowym rozsądkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady.główny problem jest z siwym kolorem jest zagesty i od teraz bede go rozcieciał z wodą.Biały kolor kupiłem razem z modelem.Myślałem że model jest biały a to faktycznie jest inny odcień.No nic pierwszy model.Ucze sie:] Obiecuje że nastepnym razem bedzie lepiej.Z tą puszka cłkiem dobry pomysł.przetestuje i dam znać jak mi idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten sam problem i wydawało mi się że to jest biały kolor, kiedyś z czasem poprawię błąd ale chwilowo nie mam modelu przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to bylo tak ze kupilem naszybko model z farbkami.nakrecilem sie poprostu chyba po 20 latach przerwy w modelarstwie.przy nastepnym modelu bedzie lepiej.zblizaja sie swieta wiec mam do wyboru jakis fajny modelik.a po swietach urodziny okragle:)wiec moze aerografik znajdzie sie w moim posiadaniu.jedno co moge powiedziec ciesze sie ze wrocilem do modelarstwa ,bardzo mnie to uspokaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda OK.W blaszkach nie ma nic trudnego, szczególnie jeżeli miałeś kiedyś do czynienia z modelami kartonowymi. Ogólnie blaszki to fajna zabawa a mają ogromne zasługi dla wyglądu modelu. Dobra blacha to najmarniej + 20 punktów do respectu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jako świeta coraz bliżej czas na prezent. Zastanawiałem sie nad jakimś japończykiem ale to wieki koszt.Zastanawiam sie nad zakupem bliżniaka czyli king of george z Tamki.Pytanie moje jest takie.czy elementy fototrawione do georga są takie same jak w tym w ksieciu?Czy modele są inne ? z tego co widze to takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PomPomy. Strasznie dużo pracy wymagały te maleństwa.Łącznie 6 sztuk.

DSC_0446.jpg

Radar

DSC_0462.jpg

Przy kominach zabrakło troszkę dokładności.W dodatku przy jednym kominie zniszczyłem plastikowy element na którym powinna być kratownica na szczycie komina.Nie montowałem na drugim tej co przetrwała.stwierdziłem że będzie to dziwnie wyglądać jak na jednym będzie a na drugim nie.

DSC_0454.jpg

DSC_0450.jpg

Aktualnie czekam na prezent świąteczny Bismarck + wood deck+eduard fototrawionki wszystko w skali 1:350 oraz sporo farb które potrzeba mi do księcia.Odrazu po przyjściu paczki biorę się za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraski sa z 1978 jak dobrze pamietam. Spasowanie jak to z Tamka bywa jest swietne. Moddel ma kilka niedociagniec(wypukle deskowanie glownego pokladu i jego brak na wyzszych poziomach). Dla mnie zestaw Edka byl zbyt ubogi i zakupilem Lionroar do Reveloskiego Bismarcka. Czeka mnie troche przerobek ale dam rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze blaszki sa do Revella nie oznacza ze nie mozesz ich wykorzystac do modelu Tamki. Moze byc sytuacja ze beda potrzebne mniejsze lub wieksze przerobki. Jesli chodzi o bismarcka to mi zalezalo na detalach nadbudowek ktorych praktycznie brak w modelu Tamki a zatem jest mniej przerubek. Zastanawiam sie czy Tamka wyda ulepszona wersje Bismarcka tak jak bylo to w przypadku Yamato aczkolwiek Yamato/Musashi jest im blizszy niz jakis tam niemiaszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim warsztacie pojawił sie mały problem.zamowilem farby humbrol akryl i jakimś dziwnym trafem okazało sie ze zrobiłem pomyłkę i zamówiłem emaliie humbrola.potrzebuje porady.czy można te dwa rodzaje farb łączyć ze sobą.wlasciwie chodzi mi oto czy jak będę malował to bedą widoczne różnice pomiędzy farbami.np w miejscach przejścia z jednego koloru w drugi.szkoda żeby te farby zostały w szafie nie użyte.czy przy waszu nie będzie problemów.wlasciwie może powiecie mi na chłopski rozum jaka jest różnica miedzy faktura zastosowaniem itp.dziekuje moi mili za udzielenie wyczerpującej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bulaje musze poprawic.dopiero na zdjęciach zobaczyłem niedociągnięcia.ja malowalem kamo pędzlem.pierwszy model i brak sprzętu.dopiero teraz dostalem od mikołaja psikawke ale jeszcze kompresor musze kupić.mysle ze psikawka da sie robic kamo tylko maskowania troche bedzie.ten model bedzie cały pomalowany pędzlem.chce sie nauczyć czegos.bede brał sie za olinowanie i tutaj pada pytanie jakich materiałòw użyć.tutaj chętnie wysłucham rad.wiem ze w powszechnym zastosowaniu są druciki ale boję się że będą sie odkształcać.jeżeli macie jakąś alternatywe dajcie znac.najlepszym myśle rozwiązaniem byłby jakiś sznurek lub coś takiego.moge zaineestować w materiał ze sklepu yylko niewiem czego szukać dokładnie.mojehobby ma wmiare tanie przesyłki do irlandi lub ebay wchodzi w gre.a może ktoś by mi opisał kilka rodzajòw matriałòw i ich właściwości.gdzieś wyczytałem kiedyś ze olinowanie nagrzewano suszarką i sie naciągało.gdzieś indziej ze wyciagano z ramek linki.poprosiłbym o dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie z drutu 0,1mm. Mosiężny i prosty kupisz w sklepach modelarskich. I uwierz mi - nie odkształca się tak bardzo jak bardzo się go boisz ...

Ma wielką zaletę, że nie trzeba go naciągać bo już jest prosty

Alternatywą są włosy z peruk oraz żyłki wędkarskie. Sznureczki się będą mechacić i bardzo szpecić model. Suszarką nagrzewa się wyciągnięte na zapalniczką linki, które powstały z ramki z resztek modelu. Trudna to technika aby owe linki uzyskać ale łatwo się je mocuje.

Maskowanie spróbuj może blue tack'iem - wcześnie wyklej go sobie na matę aby stracił na przyczepności. Nie zerwie wtedy farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.