Skocz do zawartości

vxvx


siem tasiem

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli ktokolwiek ma się tu merytorycznie/pomocniczo wypowiedzieć, to musisz zamieścić zdjęcia a nie linki. Na forum jest cały wątek jak to zrobić - wystarczy poszukać.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł wątku roboczy. nie chciało mi się pisać po 1 w nocy ;-). przepraszam za chaos spowodowany zamieszczeniem zdjęć. nie jestem informatykiem i nie miałem dotąd styczności z jakimkolwiek forum tym bardziej zamieszczaniem zdjęć. diorama będzie przedstawiać patrol radziecki, który natknął się na porzucony sprzęt niemiecki w okolicach stalingradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł wątku roboczy. nie chciało mi się pisać po 1 w nocy ;-).

To po co w ogóle coś wrzucałeś o pierwszej w nocy, skoro Ci się nie chciało? A poza tym na forach można używać opcji "edytuj", tak jeżeli chodzi o tytuł, jak też o własne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne jacy wy wszyscy mądrzy... ojojoj. zamiast szydzić i pomoglibyście koledze. ale czego się spodziewać... lepiej szydzić i wyśmiewać się jak już wspomniałem nie jestem informatykiem i z tą dziedziną informatyki nie miałem do tej pory nic wspólnego. proszę o odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości, sensowną i konstruktywną krytykę a nie jakieś bzdetne przytyki typu "granat " itp. wszyscy jesteśmy mądrzy... jeśli nie o nas idzie... cały czas się uczę i tyle. dziękuję za zrozumienie

1669325

1669325

 

1669325

 

1669325

 

1669325

mam nadzieję, że teraz będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem informatykiem i z tą dziedziną informatyki nie miałem do tej pory nic wspólnego
No tak, tu sami informatycy na forum...

 

proszę o (...) sensowną i konstruktywną krytykę

- Przeczytaj REGULAMIN FORUM

- Wpisz normalny temat (chyba że nie jesteś polonistą i z tą dziedziną języka nie miałeś nic wspólnego)

- Wstawiaj normalne zdjęcia, a nie linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym to niezły jesteś kozak, skoro robisz dioramę zimową ze śniegiem z sody na pierwszy ogień... Podziwu godne, ja jeszcze się nie porywam na takie wyzwania.

 

Budynek lewituje nad podłożem ze śniegiem, armata także, przy pojeździe nie ma śladów butów, chociaż drzwi są otwarte... chyba że robisz scenkę typu porzucony sprzęt, zadymka śnieżna, załoga uciekła... odciśnij w błocie jakieś ślady opon, gąsienic, będzie bardziej realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze jakiej pomocy/reakcji możesz się spodziewać po zamieszczaniu takich tematów o tytule wymyślanym "na odwal się".

 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy budowie dioramy jest odpowiedni dział :

http://www.modelwork.pl/viewforum.php?f=90

Tam zamieść (w odpowiedni sposób) zdjęcia i napisz co chcesz zrobić itp.

Ale najpierw:

Poczytaj jak zamieszczać zdjęcia, edytować posty.

Jest także odpowiednie miejsce na testy i próby:

http://www.modelwork.pl/index.php

na samym dole tej strony - dział "TEST"

Każdy post przed wysłaniem możesz podglądnąć - zobaczysz wtedy czy zdjęcia są zamieszczone prawidłowo.

 

Na razie po tak "spreparowanym" temacie i tytule nie spodziewaj się zbyt wiele "sensownej i konstruktywnej krytyki" bo jak napisał PaRazo: "wrzucanie czegoś na odwal j/w to szydera sama w sobie z mrówczej pracy modelarzy w tym dziale."

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że modelarstwem zajmuję się od jakiegoś czasu. od 2003 sklejam modele. zaczynałem od 1/35 obecnie zajuje się tylko 1/72. od 2009 zacząłem kombinować coś z dioramami. zanim to nastąpiło spooooooro przesiedziałem przy kompie w poszukiwaniu różnych technik itp. nie mając internetu i nie znając się na zamieszczaniu zdjęć na forum aż do teraz(bo nigdy nie należałem do żadnego forum - mea culpa) i nigdy nie interesowały mnie tajniki zamieszczania zdjęć bo skupiałem się na gromadzeniu materiału w postaci zdjęć z epoki (II wojna światowa), zdjęć i opisów różnych technik modelarskich począwszy a skończywszy na początkowym "psuciu " modeli aż do skutku. nie jest to moja pierwsza diorama, mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie. dołączając do tego forum myślałem, że zasięgnę rady u źródła, nauczę się od kolegów mających większe doświadczenie na tym polu ale nie miałem doświadczenia w poruszaniu się na jakimkolwiek forum (oczywiście przyznaję się do tego). tak, macie rację wystarczyło przeczytać regulamin itp. ale nie zrobiłem tego. przyznaję się. co do braku internetu (do którego zaraz ktoś się przyczepi, korzystałem z dobroci brata ;-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałem ochrzaniony gdy zamieściłem zdjęcia "z warsztatu" bez remake'u. podkreślam; niniejsze zdjęcia przedstawiają motyw "na brudno" tak jak to widzę. poszczególnych elementów mojej dioramy nie przykleiłem na stałe gdyż nie była ona skończona. przepraszam, że nie zdążyłem wyjaśnić tego wszystkiego ale była późna godzina, dała o sobie znać nieumiejętność poruszania się w środowisku forumowiczów itp. nie oczekuję jakichś pochwał na temat tego co robię ale żeby op....lać... jestem tu nowy (byłem) i byłem pełen nadziei, że pomożecie mi się poruszać po waszym forum (pomijając regulamin itp) ale cóż, życie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już się dowiedziałeś proponuje abyś zakończył ten temat i wykonał wszystko tak jak powinno być

 

dział dioramy

nazwa właściwą do tego co robisz

Zdjęcia wstawione odpowiednio

 

jeśli czegoś nie wiesz to dział o tytule "jak to jest zrobione"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.