Jump to content

vxvx


siem tasiem
 Share

Recommended Posts

Kolego, jeżeli ktokolwiek ma się tu merytorycznie/pomocniczo wypowiedzieć, to musisz zamieścić zdjęcia a nie linki. Na forum jest cały wątek jak to zrobić - wystarczy poszukać.

 

Pozdrawiam

Messer

Link to comment
Share on other sites

tytuł wątku roboczy. nie chciało mi się pisać po 1 w nocy ;-). przepraszam za chaos spowodowany zamieszczeniem zdjęć. nie jestem informatykiem i nie miałem dotąd styczności z jakimkolwiek forum tym bardziej zamieszczaniem zdjęć. diorama będzie przedstawiać patrol radziecki, który natknął się na porzucony sprzęt niemiecki w okolicach stalingradu.

Link to comment
Share on other sites

tytuł wątku roboczy. nie chciało mi się pisać po 1 w nocy ;-).

To po co w ogóle coś wrzucałeś o pierwszej w nocy, skoro Ci się nie chciało? A poza tym na forach można używać opcji "edytuj", tak jeżeli chodzi o tytuł, jak też o własne posty.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo śmieszne jacy wy wszyscy mądrzy... ojojoj. zamiast szydzić i pomoglibyście koledze. ale czego się spodziewać... lepiej szydzić i wyśmiewać się jak już wspomniałem nie jestem informatykiem i z tą dziedziną informatyki nie miałem do tej pory nic wspólnego. proszę o odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości, sensowną i konstruktywną krytykę a nie jakieś bzdetne przytyki typu "granat " itp. wszyscy jesteśmy mądrzy... jeśli nie o nas idzie... cały czas się uczę i tyle. dziękuję za zrozumienie

1669325

1669325

 

1669325

 

1669325

 

1669325

mam nadzieję, że teraz będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

nie jestem informatykiem i z tą dziedziną informatyki nie miałem do tej pory nic wspólnego
No tak, tu sami informatycy na forum...

 

proszę o (...) sensowną i konstruktywną krytykę

- Przeczytaj REGULAMIN FORUM

- Wpisz normalny temat (chyba że nie jesteś polonistą i z tą dziedziną języka nie miałeś nic wspólnego)

- Wstawiaj normalne zdjęcia, a nie linki

Link to comment
Share on other sites

a poza tym to niezły jesteś kozak, skoro robisz dioramę zimową ze śniegiem z sody na pierwszy ogień... Podziwu godne, ja jeszcze się nie porywam na takie wyzwania.

 

Budynek lewituje nad podłożem ze śniegiem, armata także, przy pojeździe nie ma śladów butów, chociaż drzwi są otwarte... chyba że robisz scenkę typu porzucony sprzęt, zadymka śnieżna, załoga uciekła... odciśnij w błocie jakieś ślady opon, gąsienic, będzie bardziej realistycznie.

Link to comment
Share on other sites

Zastanów się dobrze jakiej pomocy/reakcji możesz się spodziewać po zamieszczaniu takich tematów o tytule wymyślanym "na odwal się".

 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy budowie dioramy jest odpowiedni dział :

http://www.modelwork.pl/viewforum.php?f=90

Tam zamieść (w odpowiedni sposób) zdjęcia i napisz co chcesz zrobić itp.

Ale najpierw:

Poczytaj jak zamieszczać zdjęcia, edytować posty.

Jest także odpowiednie miejsce na testy i próby:

http://www.modelwork.pl/index.php

na samym dole tej strony - dział "TEST"

Każdy post przed wysłaniem możesz podglądnąć - zobaczysz wtedy czy zdjęcia są zamieszczone prawidłowo.

 

Na razie po tak "spreparowanym" temacie i tytule nie spodziewaj się zbyt wiele "sensownej i konstruktywnej krytyki" bo jak napisał PaRazo: "wrzucanie czegoś na odwal j/w to szydera sama w sobie z mrówczej pracy modelarzy w tym dziale."

 

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

chodzi o to, że modelarstwem zajmuję się od jakiegoś czasu. od 2003 sklejam modele. zaczynałem od 1/35 obecnie zajuje się tylko 1/72. od 2009 zacząłem kombinować coś z dioramami. zanim to nastąpiło spooooooro przesiedziałem przy kompie w poszukiwaniu różnych technik itp. nie mając internetu i nie znając się na zamieszczaniu zdjęć na forum aż do teraz(bo nigdy nie należałem do żadnego forum - mea culpa) i nigdy nie interesowały mnie tajniki zamieszczania zdjęć bo skupiałem się na gromadzeniu materiału w postaci zdjęć z epoki (II wojna światowa), zdjęć i opisów różnych technik modelarskich począwszy a skończywszy na początkowym "psuciu " modeli aż do skutku. nie jest to moja pierwsza diorama, mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie. dołączając do tego forum myślałem, że zasięgnę rady u źródła, nauczę się od kolegów mających większe doświadczenie na tym polu ale nie miałem doświadczenia w poruszaniu się na jakimkolwiek forum (oczywiście przyznaję się do tego). tak, macie rację wystarczyło przeczytać regulamin itp. ale nie zrobiłem tego. przyznaję się. co do braku internetu (do którego zaraz ktoś się przyczepi, korzystałem z dobroci brata ;-))

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

zostałem ochrzaniony gdy zamieściłem zdjęcia "z warsztatu" bez remake'u. podkreślam; niniejsze zdjęcia przedstawiają motyw "na brudno" tak jak to widzę. poszczególnych elementów mojej dioramy nie przykleiłem na stałe gdyż nie była ona skończona. przepraszam, że nie zdążyłem wyjaśnić tego wszystkiego ale była późna godzina, dała o sobie znać nieumiejętność poruszania się w środowisku forumowiczów itp. nie oczekuję jakichś pochwał na temat tego co robię ale żeby op....lać... jestem tu nowy (byłem) i byłem pełen nadziei, że pomożecie mi się poruszać po waszym forum (pomijając regulamin itp) ale cóż, życie ;-)

Link to comment
Share on other sites

To jak już się dowiedziałeś proponuje abyś zakończył ten temat i wykonał wszystko tak jak powinno być

 

dział dioramy

nazwa właściwą do tego co robisz

Zdjęcia wstawione odpowiednio

 

jeśli czegoś nie wiesz to dział o tytule "jak to jest zrobione"

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.