Skocz do zawartości

MH-47E SOA Chinook/ 1:72 Italeri


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Dobra, dobra ty tu nie kadź, jam nie Gucio

Gdzie model ja się pytam

 

Spokojnie bo się zestresuję

 

zbyt dużo nie pojechałem do przodu bo czasu mało a szlifowanie to nie jest moje ulubione zajęcie. Okolice kabiny już raczej gotowe, przybyło też kilka detali, pewnie będzie jeszcze sporo poprawek po surfacerze ale najpierw jeszcze trzeba popracować nad tyłem kabiny bo tam też czeka mnie sporo zabawy z papierem ściernym

 

428045bc12b68bf1.jpg

 

333e30d90bde19d1.jpg

 

Powstają też powoli turbiny:

 

45e38c279ae5d456.jpg

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie,

 

Pora wrócić do wiatraka i pchnąć nieco robotę do przodu Dziś zmajstrowałem taki reling który rozciąga się wzdłuż kadłuba:

 

e9cb9c372681e7cb.jpg

 

W sumie nawet nie wiem do czego służy, może to jakaś antena? Chętnie się dowiem jeśli ktoś taką wiedzę posiada Przybyło również kilka detali na grzbiecie kadłuba.

 

Dokończyłem również szlifowanie podstawy tylnego wirnika, to właśnie tam elementy pasowały do siebie najgorzej i trzeba było trochę użyć nożyka i szpachli.

 

542644ad52742622.jpg

 

2e5a202aba4340ac.jpg

 

Teraz trzeba odzyskać niektóre linie podziałowe, dokleić turbiny i pędzie można położyć pierwszą warstwę Pana powierzchniowca Pewnie będzie jeszcze trochę poprawek ale najgorsze chyba mam już za sobą.

 

Zastanawiam się też nad podstawką pod model i wymyśliłem, że mógłby to być fragment pustyni. Jeszcze nigdy nie robiłem tego typu rzeczy i nie wiem jakiego tworzywa najlepiej użyć zwykły piasek będzie chyba zbyt gruboziarnisty choć może w Afganistanie pustynia jest bardziej skalista niż np. w Iraku, musiałbym sprawdzić Czy ktoś miał już do czynienia z taką pastą od Vallejo? :

 

http://www.mojehobby.pl/products/Stone-Textures.-Desert-Sand-200ml.html

 

Może by się to nadało? Trochę czasu jeszcze mam to pokombinuję ale wszelkie sugestie są mile widziane

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad podstawką pod model i wymyśliłem, że mógłby to być fragment pustyni. Jeszcze nigdy nie robiłem tego typu rzeczy i nie wiem jakiego tworzywa najlepiej użyć zwykły piasek będzie chyba zbyt gruboziarnisty...
Ja zakupiłem piasek dla gadów w sklepie zoo,do tego sitka i pończocha,przesiewasz w pojemniczki dzieląc na różną ziarnistość.Uzyskasz lepszy efekt niż te gotowe masy.Wpisz w google "chinook diorama" a coś podpatrzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się też nad podstawką pod model i wymyśliłem, że mógłby to być fragment pustyni.

 

 

n7nx.jpg

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się też nad podstawką pod model i wymyśliłem, że mógłby to być fragment pustyni.

 

 

n7nx.jpg

;)

 

 

Ciekawa sprawa chodziło mi po głowie coś podobnego ale może jak kiedyś zrobię Black Hawk'a to wtedy pokuszę się o tego typu dioramkę. Szukałem nawet załogi śmigłowca ale nic nie umiałem znaleźć w tej skali Teraz będzie to zwykła podstawka z wygrawerowaną tabliczką i fragmentem pustyni.

 

Ta pasta jest genialna tyle czy jest na tyle genialna by nadać się pod 72.

 

Czy mógłbyś nieco rozwinąć temat tej pasty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo ma dośc gruby pigment(stąd moje obawy o zastosowanie w skali 1/72) a sama pasta dobrze trzyma się plastiku ,drewna ,styroduru.Wodo zmywalna nie śmierdzi.Zresztą jutro jak dam radę zrobię zdjęcie i zademonstruje jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zresztą jutro jak dam radę zrobię zdjęcie i zademonstruje jak to wygląda.

 

Byłbym bardzo wdzięczny ;)

 

Dziś odzyskałem brakujące linie podziału i dokleiłem resztę drobnicy, która nie będzie przeszkadzała w czasie malowania. Zdecydowałem, że turbiny przykleję dopiero po skończeniu pracy z podkładem, będę też musiał je przed przyklejeniem pomalować od strony wewnętrznej bo inaczej ciężko będzie tam dojść z aero. Jak czas pozwoli to jutro wieczorem psiknę pierwszą warstwę surfacera.

 

7dd51240acd69bfb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto Krzychu Myślę, że nadawało by się to bardzo dobrze ponieważ nie mam zamiaru robić podstawki z piaskiem Sahary, który jest drobny jak pył. Jeśli nie znajdę tańszej alternatywy to może kupię tą pastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i Chinook dziś posiwiał poszła pierwsza warstwa finishing surfacera 1500. Tragedii nie ma, myślałem, że w niektórych miejscach będzie gorzej. Pozostało trochę rys do poprawy, które powstały podczas trasowania linii gdy straciłem chwilowo panowanie nad nożem Surfacer 500 powinien załatwić sprawę

 

1cb33f76d5b34af2.jpg

 

2e0eca9e2f9aa216.jpg

 

6bdbecd86d81f6dc.jpg

 

W kilku miejscach trzeba będzie trochę więcej zeszlifować.

Największa szpara była na połączeniu górnej części oszklenia kokpitu, tu wyszło nawet całkiem dobrze i poprawki będą kosmetyczne.

 

a6f24c53367ab2b4.jpg

 

Po tych wszystkich poprawkach całość przeszlifuję na mokro a na to pójdzie jeszcze jedna warstwa surfacera i mam nadzieję, że po tym będę mógł już przejść do preshadingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś uporać z wszelkimi poprawkami i drugą warstwą podkładu. Bardzo się cieszę, że mam już ten etap za sobą

 

Jeszcze przed drugą warstwą przykleiłem na swoje miejsce sondę do tankowania w powietrzu:

 

eeddc97448d459ef.jpg

 

Gdy podkład wyschnął cały kadłub przeszlifowałem na sucho papierem ściernym 2000 i na spodzie jak i grzbiecie kadłuba wylądowały anteny, antenki i cała inna drobnica

 

42ca1524ba9ceed9.jpg

 

75fa858e7b2d5072.jpg

 

Co do malowania to raczej odpuszczę sobie kolor czarny, gdyby kalki werners wings były dostępne bezpośrednio w Polsce to może bym się na nie skusił. Pozostanę przy kolorze Olive drab, ewentualnie przyciemnię go co nieco gdyby si okazało, że jest za jasny. Zresztą na tym zdjęciu maszyna jest chyba właśnie w takim malowaniu, raczej to nie jest kolor czarny

 

5717ca8a7c30f29d.jpg

 

To by było tyle ode mnie przed świętami a i chyba w tym roku tak więc życzę wszystkim podglądającym ten temat zdrowych i wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym roku, trzeba odrobinę odpocząć od modeli i zabrać się za lepienie ciastek świątecznych... ;)

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miało już nie być żadnej aktualizacji w ty roku ale zostałem zmuszony przez życie aby posiedzieć trochę w domu dlatego też złapałem za aerograf i Chinook zyskał kolor

Nie robiłem zdjęć z poszczególnych etapów malowania bo też wielkiej filozofii nie było: Na początek pocieniowałem linie podziału i środki niektórych paneli czarnym matem, na to poszły dwie warstwy Tamiyi XF-62 Olive Drab a na koniec rozjaśniłem nieco wnętrze poszczególnych paneli. W niektórych miejscach trzeba będzie zrobić poprawki ale jeśli chodzi o mnie to jestem nawet zadowolony ale byłbym wdzięczny za opinie bardziej a kolegów:) Oto co mi wyszło:

 

e06ba76420604f5e.jpg

 

311f2706143cee2e.jpg

 

Tutaj zrobiłem zadrapania na pokrywach ale wydaje mi się, że ą zbyt agresywne i chyba je zamaluję

 

78e523d971e4827b.jpg

 

ed4de1057b204380.jpg

 

2098da9717180b10.jpg

 

d222ea9bc75e416c.jpg

 

Po poprawkach będzie sidolux, kalki, znów sidolux i dark wash. Trzeba będzie zrobić też okopcenia i może jakieś zacieki ale tym będę martwił się później

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po świętach,

 

Niby człowiek powinien być wypoczęty i pełen werwy a tu jakoś chęci na nic nie ma...

 

Przez te ostatnie kilka dni udało mi się uklepać oba wirniki:

 

a0b8cac79565a2c7.jpg

 

e1c85737189333dc.jpg

 

Całość malowana Gunze Tire Black, na ten sam kolor przemalowałem też tarcze u podstawy wirników.

 

Zgodnie z instrukcją niektóre części środkowej części wirnika powinny być pomalowane gunmetalem jednak zostawię je całe czarne tak jak widać to na tym zdjęciu:

 

95920fce9a3a6ade.jpg

żródło: http://www.aviationspectator.com/more-aviation-photos?page=279

 

Jeśli znajdę jakieś niepotrzebne kalki to postaram się dorobić widoczne na nim żółte paski.

 

Teraz muszę wykonać kilka poprawek w rejonie tylnej rampy, zrobić zadrapania i można kłaść sidolux pod kalki

 

Pozdrawiam i do następnego razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.