Skocz do zawartości

MH-47E SOA Chinook/ 1:72 Italeri


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Na imię mam Paweł i obecnie mieszkam w Wodzisławiu Śląskim. Od dłuższego czasu już przeglądam forum, gdzieś w otchłani jest moja relacja z budowy Airbusa A380, jednak z powodu braku czasu i natchnienia model wylądował w szafie ale na pewno zostanie ukończony

 

Do modeli plastikowych wróciłem po kilkunastu latach przerwy, którą spędziłem na konstruowaniu modeli kartonowych.

Na warsztat postanowiłem wziąć model ciężkiego śmigłowca CH-47E SOA Chinook w skali 1:72 od Italeri.

 

96c20d7c87a3c670med.jpg

 

Model złoże bez żadnych dodatków, z tego co znajduje się w pudle malowany będzie aerografem (dopiero zaczynam przygodę z tym narzędziem), jedynie w miarę możliwości postaram się zrobić zabrudzenia i ślady eksploatacji.

Na początek przygotowałem obie połówki kadłuba, wypraski pochodzą chyba z innej wersji chinook'a ponieważ należy wyciąć boczne sponsony jeśli dobrze się wyrażam i na ich miejsce wkleić nieco powiększone.

 

e850572f1d172d0d.jpg

870687b353b55e4a.jpg

 

Po wstępnej przymiarce szerszych sponsonów nie wygląda to źle i nie będzie potrzeba dużo szpachli.

 

To by było dziś na tyle, mam nadzieję, że wkrótce prace pójdą do przodu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie

 

... jakby to powiedzieć, moja skala i mój temat nie mogę przeoczyć

Popatrzę sobie zatem i wnioski powyciągam

 

Bardzo chętnie zobaczę go również w Twoim wykonaniu

 

Tymczasem wkleiłem już poszerzone sponsony, tak jak mówiłem wcześniej pasują całkiem dobrze, wszystkie szpary zaszpachluję jak już skleję do kupy cały kadłub. Wkleiłem już też część oszklenia przedziału kabiny i tutaj mam pewną uwagę co do części 18C, czyli okrągłych szybek, otóż w instrukcji jest pokazane, że należy je wkleić od wewnętrznej strony kadłuba jednak za bardzo nie pasują od tej strony, natomiast całkiem dobrze wkomponowały się w otwory od strony zewnętrznej i tak też je umieściłem.

 

1b2c3ad35c926289.jpg

 

59b4b21ec118a5d2.jpg

 

29e1277d681ffd87.jpg

 

Zabrałem się również za przygotowanie podłogi kabiny pilotów i przedziału desantowego, przykleiłem dwie ścianki, tutaj również nie było żadnych problemów ze spasowaniem

 

6fd5106d97a1e0ac.jpg

 

To by było na tyle, myślę, że w weekend uda mi się coś znów podłubać.

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

 

Do roboty!!! Weekend przyszedł, nie ma spania :P

model sam się nie zrobi

 

 

Chciałbym coś podłubać ale żonka mi tyle roboty zadała, że nie wiem za co się zabrać myślę, że wieczorem coś podłubię, czeka mnie usuwanie śladów po wypychaczach wewnątrz kadłuba, potem podkład i malowanie, może jutro coś pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? żonka zniwelował twoje modelarskie plany?

Czy udało się coś zrobić?

 

Nie całkiem zniwelowała ale mocno zweryfikowała

 

Zabrałem się za przedział ładunkowy. Postanowiłem zrobić ślady eksploatacji w postaci zabrudzeń. Na podkład położyłem preshading, następnie kolor Light Grey z gamy Valleyo Air (nr 50), potem zrobiłem równoległe smugi używając tego samego koloru lekko przyciemnionego kolorem czarnym a na sam koniec jeszcze raz Light Gray znacznie rozcieńczony aby nie przesadzić z tymi smugami. Pierwszy raz robię tego typu rzeczy więc proszę o wyrozumiałość, nie wiem czy efekt jest wystarczający, będę wdzięczny za wszelkie rady. Mam zamiar zapuścić jeszcze wash'a ale najpierw muszę się zaopatrzyć w odpowiedni preparat. Oto fotki:

 

658b7cee2115b2a3.jpg

 

d89a5fd6f1ae9925.jpg

 

Mam nadzieję, że efekt jest widoczny za zdjęciach.

 

Pozdrawiam i do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Dość fajnie to wygląda. Fajnie byłoby dodać jakieś otarcia i obicia do metalu albo do podkładu. Tylko nie podkładu twojego tylko takiego jaki jest naturalny jak farba odpryśnie lub się przetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Dość fajnie to wygląda. Fajnie byłoby dodać jakieś otarcia i obicia do metalu albo do podkładu. Tylko nie podkładu twojego tylko takiego jaki jest naturalny jak farba odpryśnie lub się przetrze.

 

Coś postaram się jeszcze z tym zrobić Czy te otarcia i obicia można wykonać za pomocą mocno zaostrzonego twardego ołówka?? chyba kiedyś widziałem ten sposób ale nie wiem czy się sprawdzi w tym przypadku.

 

A skąd kolego dorwałeś te powiększone sponsony?

 

Wygląda na to, że to wypraski z zestawu wersji transportowej do której dodano jedną ramkę z tymi sponsonami, uzbrojeniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten weekend też przyniesie nam jakieś postępy

 

Grzegorzu niestety raczej nic nowego nie pokażę Zrobił mi się w dom mały szpital więc czasu mało poza tym dziś o 18.00 jest wielki klasyk czyli Real gra z Barceloną i obawiam się, że po takim meczu nie będę już ryzykował coś dłubać przy modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitrandir chyba u każdego kto pracuje W końcu mamy taki piękny kraj z perspektywami:D Nie mniej z niecierpliwością czekam na rozwuj tematu bo ten wiatraczek czeka i na mnie i na lepsze czasy... Półka oczekujących ostatnio rośnie co nie miara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitrandir chyba u każdego kto pracuje W końcu mamy taki piękny kraj z perspektywami:D Nie mniej z niecierpliwością czekam na rozwuj tematu bo ten wiatraczek czeka i na mnie i na lepsze czasy... Półka oczekujących ostatnio rośnie co nie miara

 

Ta... wiem coś o tym

160 wiatraków czeka na zrobienie

 

a co i rusz jakiś smakowity kąsek się pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Udało mi się dziś conieco podłubać co kolega Grzegorz nie powie, że się obijam

 

Dokończyłem prace przy podłodze przedziału transportowego i pomalowałem kabinę. Domalowałem trzy ciemniejsze pasy na podłodze gdyż zwęszyłem zdjęcia na necie, na którym takie pasy są. Następnie lekko aerografem pocieniowałem wszystko i ołówkiem zrobiłem niewielkie zadrapania, na koniec całość przetarłem zwykłą gumką i papierem o granulacji 2000 . Tak już to zostawię, nic więcej nie będę kombinował

 

61f3a8dcd62128e7.jpg

 

b7cf5efd7987ea20.jpg

 

7e47751f3e656413.jpg

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Korzystając z wolnego wieczora udało mi się skończyć malować wewnętrzne powierzchnie kadłuba.

 

95800758d3486dda.jpg

 

0e1e186c48216920.jpg

 

Zbyt dużo tu nie kombinowałem bo i też nie ma po co bo i tak ciężko będzie tam cokolwiek z zewnątrz dostrzec poza tym przestrzeń ładowni modelu i tak niewiele przypomina oryginał. Postaram się pomalować rampę, która będzie w pozycji otwartej żeby wyglądała jak na tej fotce oraz zrobię siłowniki, których w zestawie brak:

 

dfab67c466e91149.jpg

 

Po złożeniu obu połówek kadłuba nie wygląda to najgorzej, mam nadzieję, że ze spodnią częścią poszycia również nie będzie problemu:

 

b73b6574a5f2da11.jpg

 

Pozdrawiam do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.