Skocz do zawartości

Merkava MK. IV LIC - 1:35 - Academy


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Model ukończony sam w sobie, takie mam wrażenie.

Galerię chcę zrobić już z podstawką, więc na razie w wątku warsztatowym pokazuje jak wygląda model.

Łańcuchy muszę poprawić, bo się lekko odkształciły od chwytania i obracania wieży.

 

DSC04604_zps63fc898d.jpg

DSC04605_zps315cbc3d.jpg

DSC04606_zpsaf0aa02d.jpg

DSC04607_zpse8b63081.jpg

DSC04608_zpsf807b937.jpg

DSC04609_zps54ec307d.jpg

DSC04610_zps3662eff6.jpg

DSC04611_zps40dd236d.jpg

DSC04612_zpsb878646b.jpg

DSC04613_zps32f4f508.jpg

DSC04614_zpsfada1942.jpg

DSC04617_zps899e042a.jpg

 

Jeśli macie jakieś pomysły co zmienić.podrasować do podstawki to śmiało piszcie.

/na pewno będzie to piaszczysta droga, więc nie przesadzałem z mokrym błotem na układzie jezdnym. Może scenka z punktem kontrolonym lub granicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ! Brudzenie ok !. W łańcuchach nie ma tych kulek ? płaskie są na końcu ? Lepsze by były - łańcuszek RB + kuleczki, npp od szpilek itp. Anten mu brakuje !. Ja bym usunął te pudła coca cola i pepsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

O ile przy budowie i malowaniu pojazdów czuję się już w miarę pewnie, to przy poidstawkach sporo czeka mnie jeszcze nauki.

 

Pomysł padł na fragment drogi asfaltowej gdzieś w strefie Gazy.

 

DSC04619_zps07cc886d.jpg

DSC04620_zps4387770c.jpg

DSC04621_zpsdb9ad5c9.jpg

 

Model na podstawce w miarę elegancko się prezentuje

DSC04622_zps80840230.jpg

 

Co do scenki, to zamierzałem wykorzystać dwóch Palestyńczyków i jednego wojaka IDF.

Myślałem o zrobieniu jakiegoś przejścia granicznego lub punktu kontrolnego i trzepanie szmatogłowych z jakimiś tam tobołkami.

 

Ewentualnie może jakiś wrak pojazdu obok spalony i żołdak na poboczu ogarnia co się stało...

 

Nie mam jakoś kluczowego pomysłu na to.

 

DSC04623_zps747a4cb2.jpg

DSC04624_zps8222471c.jpg

DSC04625_zps621c16f5.jpg

DSC04626_zps9d7f421c.jpg

DSC04627_zpsfccdab09.jpg

DSC04628_zps2ce08d9e.jpg

 

Na tą chwilę wyczerpałem maksymalnie swoje umiejętności przy malowaniu figurek.

Wymieniłem twarz wojaka z IDF na żywiczną z Dragona od jakiegoś SS-mana, ot mały chichot losu. Krypto nazista w mundurze IDF.

 

Tak prezentuje się cała ekipa z Gazy

DSC04629_zps7d0aaa27.jpg

 

Tutaj orginalne foto dla porównania

road_zps10df97c6.jpg

 

Jeśli macie jhakieś pomysły to śmiało pomóżcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł akceptowalny- co bym zmienił i poprawił

A. Struktura piasku- ten wyglada jak na skoczni w dal. O ile ciekawie zniszczyłeś asfalt, to piasek jest jak z muzeum

B. Wojak- na IDF sie nie znam, ale on chyba na czołgistę nie wygląda. Jeśli to piechur, to w warunkach wojny raczej bez szpejów by sie tak nie prezentował na widok publiczny.

 

Czołg podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wojak to tak w ogóle nie pasuje tutaj.

Pomijając niezbyt trafny dobór barw umundurowania i oporządzenia, to ubranie ma czołgisty, a hełm piechura, i to jeszcze taki przedpotopowy.

 

Tak oto wygląda załoga współczesnego czołgu:

 

PvIndwD_zpsd8269959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej analizie, prace nad podstawką będą kontynuowane, ale raczej w innej koncepcji niż ta z kawałkiem autostrady.

 

Model uważam za fajnie wykonany, nie chce tego popsuć w odbiorze słabą podstawką.

Dlatego zdecydowałem model przenieść do galerii a prace nad podstawką w tym temacie kontynuować w miarę możliwości bez ciśnienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.