Skocz do zawartości

F-14A Tomcat 1/72 Italeri


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w mojej pierwszej galerii

 

Jest to mój pierwszy model plastikowy po przesiadce z modelarstwa kartonowego Nie należał do zbyt łatwych, sporo szlifowania było w okolicach kabiny i osłony radaru, co do dysz silników to pasowały dramatycznie Od razu zaznaczam, że nie korzystałem z żadnej monografii lub zdjęć konkretnej maszyny, model złożyłem prosto z pudełka bez żadnych dodatków. Pierwszy raz (oczywiście po wielu próbach) pomalowałem model aerografem i muszę przyznać, że sprawia to niezłą frajdę, przy modelach kartonowych nie było tego problemu z doborem kolorów, podkładu itp. Zdaję sobie sprawę, że model posiada sporo niedopracowań i błędów merytorycznych ale ogromnie cieszy moje oko już po ukończeniu stojąc na półce. Malowany farbami Vallejo Air i Pactra.

Z każdym modelem będę się starał poprawiać jakość wykonania i stosować szerszą waloryzację, cały czas kompletuję jeszcze warsztat szczególnie jeśli chodzi o chemię. Mam nadzieje, że choć trochę się spodoba

 

Zapraszam do oglądania

 

f1732665d12e31a9.jpg

c329d72b3e43cda9.jpg

0aafab2da3ea0022.jpg

30884f1acd8e9954.jpg

76e85eb6d34a4554.jpg

d125725cf9c638c8.jpg

c9bf106781d28a06.jpg

b2806c3513e17d3e.jpg

256807b9f786328d.jpg

9dc64d9ddf80a11c.jpg

972ef231a164882b.jpg

f4ef8600cf92c457.jpg

d4c6b8a4390b1af5.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że model posiada sporo niedopracowań i błędów merytorycznych ale ogromnie cieszy moje oko już po ukończeniu stojąc na półce.

 

 

Owszem posiada tego całkiem sporo ale podoba mi się twoje podejście do sprawy.... Oprócz tego jest starannie i czysto... Faktycznie mógłbyś pokusić się o jakieś brudzenie i nieco go uplastycznić, przy okazji ćwicząc różne techniki... Jak dla mnie (tym bardziej, że to pierwszy plastik) jest dobrze. I jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że będzie coraz lepiej....

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze

 

Fajnie zrobiony, ale wash wydobyłby z niego sporo życia.

 

Z pewnością by tak było, jednak muszę dopiero trochę poeksperymentować z tą techniką na moim doświadczalnym modelu i zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Mój następny model już na pewno będzie zwashowany

 

Fajnie i czysto sklejony model, jak na pierwszy to rewelacja!! Nie było żadnych napisów na rakietach?

 

Niestety nie było choć pewnie można było coś wymyślić we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo,ten model jest bardzo ładny. Oczywiście brakuje mu tych efektów plastycznych,detali,smaczków. Ale staranność,szlif, czystość. tak trzymaj. Moim zdaniem świetny start. Teraz może być tylko lepiej. Masz talent, cierpliwość i jesteś staranny. To najlepsza baza do wybitnego modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jesteś na początkowym etapie drogi. Ale ze świadomością tego, jakie są błędy, albo czego jeszcze nie zrobiłeś, jesteś na właściwym kierunku do na prawdę dobrych efektów. Tego Ci życzę! A za wybór tematu

 

Wróć kiedyś do Tomcata - jest tu kilku, którzy merytorycznie Ci z chęcią pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.