Skocz do zawartości

F-14D 1:48 HASEGAWA


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Waszmościów.

Grzegorz - widziałem na FB z solankowym tematem, podziwiam za chęci. Cieniowanie bardzo ładnie odtworzone. Te samoloty właśnie tak wyglądają na pokładzie. Nie są brudne, a raczej tak odbarwione. Brawo Grzegorz, będę brał przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Model ciekawy, posiada kilka tak zwanych momentów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na nienaturalnie czyste opony, mało przejrzystą osłonę kabiny (matowa w zasadzie), nie usunięty szew w jej środkowej części. W kilku miejscach widać trochę nieudolne podmalówki pędzlem i trochę kurzu przyklejonego do farby i kłaków. Nieprecyzyjnie pomalowany czarny pas po bokach kabiny na wlotach powietrza, to znaczy w trochę złym miejscu.

Weathering rzecz gustu, do mnie nie przemawia niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeden z lepszych F-14 jakie widziałem. Oponki fakt- mogły by być lepsze, ale reszta jest znakomita .Kotek jest bardzo dobrze pomalowany. Bardzo dobrze odtworzono ślady eksploatacji, co w tym modelu jest bardzo istotne, i nie chodzi mi o maniere utytłania modelu gotowymi specyfikami, tylko o poprawne odtworzenie tego co widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ciekawy, posiada kilka tak zwanych momentów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na nienaturalnie czyste opony, mało przejrzystą osłonę kabiny (matowa w zasadzie), nie usunięty szew w jej środkowej części. W kilku miejscach widać trochę nieudolne podmalówki pędzlem i trochę kurzu przyklejonego do farby i kłaków. Nieprecyzyjnie pomalowany czarny pas po bokach kabiny na wlotach powietrza, to znaczy w trochę złym miejscu.

Weathering rzecz gustu, do mnie nie przemawia niestety...

Dziękuję za Twoją opinię , ale myślę że co nie co mogę wyjaśnić.

Piszesz o nienaturalnie czystych oponach, może i tak, ale czy opona zawsze jest ubrudzona, wytarta? Może akurat był mokry pokład i bieżnik jest mokry?. Może samolot przeszedł podobną operację jak na tym zdjęciu?

Sdit6_4RG5OMmhFOvdlodvLd2_a7wnOE10PLKbfT8p0=w1476-h957-no

Matowość osłony kabiny wynika ze zdjęcia, naświetlenia, białego tła. Zapraszam do Łasku. Tam będzie model, można sprawdzić jak jest w realu.

Temat nie usunięcia szwu, wyjaśnił chyba kolega Woit.

Kurz nie jest przyklejony do farby. Jest to raczej efekt warunków w jakich były robione zdjęcia. Fotki były robione w trakcie konkursu w Kołczygłowach. Na pewno nie jeden z nas przekonał się jak wyglądają modele po powrocie z konkursu.

Nieprecyzyjnie pomalowany pas na wlotach powietrza? popatrz jak różnie mogą one wyglądać.

W3yyeN-L-DaRNi5O22V9q6Ai462_m3sdEJqRP9Q_N9g=w666-h956-no

Bll-3w7cKEATXTGyjgMjkWPzQ1jF7ieOvHoP2-0HqWo=w1275-h956-no

eiTL3ECT6bRe41Xa2xuqZsxXiD2oCIiVbTdxI-ifiz0=w1200-h812-no

AL2gdJi7rYcktASKVeVydoQoRWXUXP0m4bJryAxgRJY=w960-h628-no

A nieudolne podmalówki pędzlem? może właśnie chodziło mi o pokazanie takich podmalówek?

Masz prawo do własnej oceny, i do własnych odczuć, i uwag, ale i ja mam prawo do obrony swojej wersji. Do tego właśnie jest forum.

Bardzo dziękuję za Twoje uwagi.

Zamieszczone zdjęcia pochodzą z Internetu. Przepraszam Autorów jeśli naruszam ich prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nie usunięty szew w jej środkowej części. (...)

 

Czy masz na myśli to co widać na poniższym zdjęciu?

Canopy_2.jpg

Tak, ten szew miałem na myśli. W wielu modelach trzeba go usuwać z owiewki, dobrze wiedzieć, że w tym wystarczy usunąć tylko jego niewielką część. Dziękuję za obrazowe wyjaśnienie.

Piszesz o nienaturalnie czystych oponach, może i tak, ale czy opona zawsze jest ubrudzona, wytarta? Może akurat był mokry pokład i bieżnik jest mokry?. Może samolot przeszedł podobną operację jak na tym zdjęciu?

Kupuję Twoją historię, jednak sterylnie czyste opony dalej mi nie pasują do Twojego modelu.

Kurz nie jest przyklejony do farby. Jest to raczej efekt warunków w jakich były robione zdjęcia. Fotki były robione w trakcie konkursu w Kołczygłowach.

Ale wiatrochron jest matowy, no sorry ale zdjęcia tutaj nie kłamią. Widać na tych starszych i tych z Konkursu.

Nieprecyzyjnie pomalowany pas na wlotach powietrza? popatrz jak różnie mogą one wyglądać.

Pełna zgoda, sugerowałem się tym zdjęciem. Jak widać ten pas występuje w wielu położeniach na samolotach i nie ma jednej reguły.

US_Navy_010401-N-0295M-001_An_F-14D_Tomcat_assigned_the_Bounty_Hunters_Fighter_Squadron_Two_(VF-2)_launches_from_the_aircraft_carrier_USS_Constellation_(CV_64)_towing_a_TDU-32B-B_aerial_banner_tow_target.jpg

A nieudolne podmalówki pędzlem? może właśnie chodziło mi o pokazanie takich podmalówek?

Trochę się nie zrozumieliśmy. Mnie chodziło o te mazaje widoczne na tym zdjęciu w miejscu, gdzie jest wypełniacz po wysuniętym skrzydle.

016_zpsvmeru4tc.jpg

Oraz ręcznie pomalowana czerwoną rurę w ogonie, gdzie farba wylała się poza nią samą.

008_zpsfpcnjm2t.jpg

Na prawdziwym samolocie podmalówki wokół paneli są robione farbą ze sprajów więc użycie do tego celu pędzla w modelu uważam za niefortunny wybór, zwłaszcza widać to w okolicach kabiny. Na grzbiecie wyszły już bardzo ładnie.

Podobają mi się bardzo szkiełka w termonamierniku pod nosem, z czego je wykonałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo szkiełka w termonamierniku pod nosem, z czego je wykonałeś?

Jedno szkiełko to zestawowa szybka, a drugie to.... kulka od łożyska.

Z tego co pamiętam to podmalówki pod kabiną robiłem Aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Wspaniały. Super że zdecydowałeś się na otwartą owiewkę! Uwielbiam takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.