Skocz do zawartości

MiG-21F-13 1:48 Trumpeter


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kadłub gotowy, skrzydła przyłożone na razie na sucho. Wyrzutnie npr, jak widać, do obróbki skrawaniem nadają się w całości, pewnie skończy się na ich całkowitym przeszlifowaniu i odtworzeniu linii podziałowych i nitów, bo taki sajgon jak teraz to by walił po oczach po metalizerze z kilometra.

 

DSCN2708_zps41d578e2.jpg

 

DSCN2709_zps0626f2cd.jpg

 

DSCN2707_zps232dd8a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to można się już brać za kolorowanki. Z preshadingu tylko poleciałem po przednich krawędziach powierzchni sterowych i klap. Resztę cudowania będę robił w trakcie malowania kolorów bazowych. Prawa klapa będzie w duralu, stożek wlotowy i noski belek podskrzydłowych na czerwono, więc i cała reszta musi być zgodnie z konwencją.

 

DSCN2713_zpsf251a324.jpg

 

DSCN2714_zpsb0b281b3.jpg

 

DSCN2716_zpsda883c90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Gunze C się dobrze plastiku trzymają. Prawdę mówiąc może jeden model zrobiłem w całości w surfacerze. A z tym cieniowaniem w trakcie malowania to teoria mówi, że lepiej można wtedy dobrać kolorystycznie przebarwienia niż przy jedno/dwukolorowym preshadingu. Tak na mój rozum powinno się zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia - dzięki za czujność, ale przy zamkniętej osłonie kabiny jej prawie w ogóle nie będzie widać. Gdybym robił otwartą kabinę to inny temat, ale Trumpeter się nie postarał z wyglądem burt, moje lenistwo się jeszcze na to nałożyło i osłona kabiny będzie zamknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha była odchylana do tyłu w momencie zajmowania przez pilota miejsca w fotelu , dla jego wygody.

A najlepiej "rzeżbić " z puszki po piwie .Przyjemne z pożytecznym .

Będę obserwował MiG-usia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blaszce Eduarda do kokpitu był odpowiedni element, więc dziś pytanie, dziś odpowiedź.

 

DSCN2717_zps939ae553.jpg

 

DSCN2719_zps2ad8d5e0.jpg

 

Ja byłem święcie przekonany, że ona leżała na zagłówku i rozkładała się dopiero przy katapultowaniu zabierając ze sobą osłonę. Ale ze szpecem się kłócił nie będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie herezje normalni piszecie;)

A na serio, szpachla to mały problem, a co z różną kolorystyką blaszek i żywic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses - jak widać na załączonym obrazku Z blach to tu na zewnątrz są tylko te brzechwy na skrzydłach przed lotkami. Parę razy więcej je trzeba przykryć farbą i się wyrównuje. Z żywicami jest tak samo. Poza tym, jak się bawisz w przebarwienia, filtrowania i co tam jeszcze to koniec końców masz na modelu tyle warstw lakieru, że się ni chu chu nie dopatrzysz co jest pod spodem

 

Dorotka - z tym "dawaj dalej" to przerwa co najmniej do środy, bo mnie jak co tydzień dwa dni po 15h w robocie czekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.