Skocz do zawartości

MiG-21F-13 1:48 Trumpeter


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie kleiłem żadnej rury więc dla odmiany Ołówek na warsztacie.

 

DSCN2663_zps60b52437.jpg

 

DSCN2665_zps895771cb.jpg

 

DSCN2666_zpsa70239e4.jpg

 

DSCN2667_zps02224928.jpg

 

DSCN2673_zpsaa4ce59b.jpg

 

DSCN2674_zpsd355aaf6.jpg

 

DSCN2675_zps8c24cb6e.jpg

 

Będzie pudło+blachy Eduarda+kalki Model Makers. Z kolorem pod blachy w kokpicie trafić ciężko. Jak wymieszałem wydawało się ok, a po pomalowaniu jest jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rzeczywiście kolego Mikele z kolorem wnętrza kabiny nie trafiłeś całkowicie.Powinieneś dobrać odcień szarości a nie błękitu. Natomiast zwieracz dyszy jak i sama dysza wylotowa do poprawy bo mam nadzieję ,że nie zostawisz jej zielonej od zewnątrz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit spróbuję jeszcze przefiltrować ciemnoszarym, mam nadzieję, że zacznie przypominać rzeczywistość. A Dysza jeszcze daleka jest od gotowości.

 

DSCN2676_zps82fa3dab.jpg

 

DSCN2677_zps130718ee.jpg

 

Zielony po całości poszedł z lenistwa. Jeszcze dostanie pudrów i lakierów tak, żeby było ciemno i zadymiono jak bozia kazała.

 

edit:

 

Główny pulpit będzie czarny. Pojęcia nie mam, czy w polskich F-13 taki powinien być (ma ktoś foty w ogóle? ) ale tyle dał Edek w pakiecie i odwrotu ni ma.

 

DSCN2682_zpsf94354dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar%5B64919%5D_k48028.jpg

Myślę, że właściciel Martoli się nie obrazi za podprtolenie obrazka

 

Dwumiejscówki mi się nie podobają, nie mają gracji. Wyglądają jak spasione ex-modelki czy gwiazdy filmowe, które nie mogą się pogodzić z faktem, że ich czas już minął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wnętrze naszych F-13-tek ,oraz kolor tablicy przyrządów to wybór prawidłowy. Bo nasze F-13-tki miały czarną tablice przyrządów więc EDUARD zrobił to jak najbardziej poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wolę D. Z pełnymi podwieszeniami, CFT wygląda jak prawdziwa maszyna bojowa ;)

 

Ta tylna kabina i garb wyglądają jak jakaś paskudna narośl Co kto lubi ;)

 

Jeśli chodzi o wnętrze naszych F-13-tek ,oraz kolor tablicy przyrządów to wybór prawidłowy. Bo nasze F-13-tki miały czarną tablice przyrządów więc EDUARD zrobił to jak najbardziej poprawnie.

 

No to dobra wiadomość. Kabina tym samym zakończona (pomijając drobnostki czy szybę celownika i fotokarabin, które wkleję dopiero przed finalnym zamknięciem kabiny).

 

DSCN2683_zps0bb5e9f0.jpg

 

DSCN2684_zps8e1e2403.jpg

 

DSCN2687_zps2b423051.jpg

 

DSCN2688_zps2f8248e4.jpg

 

Fotel i rama szyby pancernej wstawione są luźno dlatego na fotach mogą być krzywo. Swoją drogą, jak widać, niezależnie od tego, czy osłonę kabiny chcieć wykonać zamkniętą czy otwartą szpachlowania będzie całe mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się wydało, które malowanie będzie to mam prośbę. Jeśli ktoś z Was ma zdjęcia/informacje na temat jakiś istotnych szczegółów malowania to wrzucajcie je do wątku śmiało. Zastanawiam, się jaki kolor powinny mieć wewnętrzne strony hamulców aerodynamicznych (zamierzam otworzyć wszystkie trzy) - dural, szara jak we wnękach podwozia czy może żółto-zielona podkładówka?

 

Druga sprawa, to na zdjęciach z CSIL samolot ma zdemontowane OCP, a że zamierzam je wykonać to teraz pytanie - jaki kolor? Cała w kolorze spodu kadłuba, dural? Chcę wykonac model z czasów WAT, dość wczesnych wręcz, bo jeszcze bez tych paskudnych czerwonych podmalówek. Jeśli są gdzieś w necie jego zdjęcia to prosze o namiar, bo ja nic, poza tym jednym zdjęciem na forum PWM z czasów CSIL(?) znaleźć nie mogę. Choć patrząc na otoczenie samolotu równie dobrze może to być watowski hangar na Bemowie.

 

eb87c0877de57f68.jpg

 

edit:

 

Jeszcze jedno pytanie, choć tu w zasadzie tylko potwierdzenia potrzebuję. Po naniesieniu kamuflażu napisy eksploatacyjne nie były odtwarzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie duże gabaryty poklejone a teraz klasyka gatunku, czyli szpachlowanie. Będzie go trochę, bo spasowanie części ogólnie mówiąc zgrubne. Co bynajmniej nie znaczy, że narzekam, ot normalka, tylko się odzwyczaiłem przez te wszystkie modele Tamiyi

 

DSCN2691_zps36c38e00.jpg

 

DSCN2692_zpsb1292c47.jpg

 

DSCN2693_zpsdb775ece.jpg

 

DSCN2695_zps13b0fd41.jpg

 

DSCN2697_zps819b67f4.jpg

 

DSCN2698_zpsdd2648fb.jpg

 

I w zasadzie ponawiam swoje pytania dotyczące OCP, napisów eksploatacyjnych i do puli dorzucam kolejne - kiedy te paskudne czerwone podmalówki zostały wykonane? Chciałbym zdrowo wypłowić malowanie, tak jak na powyższym zdjęciu, i się zastanawiam, czy będzie poprawnie, jak wykonam tak mocno spracowane malowanie ale na samolocie z zamontowanym OCP, bez czerwonego stożka i pylonów podskrzydłowych i zamontowanej prawej klapy bez kamuflażu. I jeszcze a propos malowania - PTB podkadłubowy jest cały w kolorach góry płatowca, czy od spodu niebieski? Z powyższej foty ciężko powiedzieć.

 

ps. zdjęcia klap wysuniętych "do startu" też by mi się przydały, bo taka konfiguracja chodzi mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie jest w monografii 4+, ale w dużej zbieżności czasowej z Twoim, bo i słoneczko jest i budka strażnicza. Na tymże zdjęciu OCP nie ma.

Klapy - rozważ, bo na razie masz "pełne" otwory ulżeniowe, a powinny być na przestrzał. W tygodniu wyślę Ci skany klap z 4+, jeśli podtrzymasz wolę wysunięcia.

Malowanie - dobrze zaplanuj, bo schematyzm doprowadzi do błędnego rezultatu, nawet jeśli wzbudzi entuzjazm.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj wysyłaj. Terminy mnie nie gonią, więc mogę poczekać. Co do koncepcji to cały czas rozważam. W ostateczności będzie bez OCP i w stanie wizualnym jak na foto z WATu (wyjaśniło się w międzyczasie, że to stamtąd zdjęcie ;) ). Te wypłowienia mnie kuszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech kuszą, jak najbardziej. Tyle że masz tam dość skomplikowaną mozaikę efektów, nie tylko przebarwień ale i sporych, niemal japońskich otarć do srebra. Dlatego piszę o zaplanowaniu. Problem będzie bo zdjęć mało i nawet oględziny oryginału w Lublinku pomogą tylko co do części zagadnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał teraz odpieprzony jak stróż w Boże ciało, więc nie bardzo mi za wzór może posłużyć

13450474033_c2ed796c02_z.jpg

 

A co do powierzchni - ubytków do duralu nie planuję, ale właśnie takie mozaikowe zmiany barw, gdzie w zasadzie nie widać specjalnie kolorów bazowych.

 

Swoją drogą - jest w internetach świetny model 2015 w stanie muzealnym.

 

http://doogsmodels.com/completed-builds/completed-builds-aircraft/completed-builds-148-aircraft/mikoyan-gurevich-mig-21f-13-fishbed/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele - nie wiem czy widziałeś, ale warto zerknąć (jest na co popatrzeć - 4 częściowa relacja z budowy "2015"):

 

http://doogsmodels.com/2014/03/01/148-trumpeter-mig-21f-13-part-i/

 

 

Znam znam, spać nie mogę po mocach przez ten model Aczkolwiek sam aż tak styrać modelu nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.