Skocz do zawartości

P-51 D ICM+ Aires 1/48


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę nawet nie myśleć o odpuszczeniu tematu Mustanga. Pańska praca warta jest skończenia bo zapowiada się wyjątkowy, arcy ciekawy model. Ponadto z polskim wątkiem o którym mało kto wie. Poprawki nie powinny sprawić Panu kłopotu widząc dotychczasowy warsztat. Ze swej strony chętnie podeślę Panu nowe maski (zupełnie gratis) by ułatwić sprawę.

I czekamy na galerię jak na finały ligi mistrzów.. nie żebym interesował się piłką nożną, ale takie stwierdzenie dodaje dramatyzmu w poście

Tak prywatnie to może Pan wstawić fotkę zbliżenia łączenia kadłuba z ogonem. Bardzo nurtuje mnie jak to się Panu tak udało idealnie połączyć. Czym szpachlowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heniu to nie foch to brak czasu obecnie.

Tak zostać nie może, bo rani moje oczy, a dalsze podmalówki nie mają sensu. Tylko zmycie, a wtedy pójdą się czesać

szpachlowane linie na skrzydłach itd. na odtwarzanie tego w tej chwili brak czasu.

fotkę zbliżenia łączenia kadłuba z ogonem. Bardzo nurtuje mnie jak to się Panu tak udało idealnie połączyć. Czym szpachlowane ?

O fotkę trudno bo w tej chwili wszystko przykryła farba. Trochę widać na pierwszych fotkach relacji. Łączenie było proste; cięcie po istniejącej linii podziału i złożyło się bardzo przyzwoicie bez szpachli. Oczywiście wiele razy przykładane

do rysunków w Modelmanii. Trzeba było tylko opiłować prawie na żyletkę grzbiet przeszczepu. Oprofilowanie statecznika

pionowego: obrys ograniczony taśmą i surfejser 500 aerografem. Nic skomplikowanego. Oczywiście trochę machania

polerkami było.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy ale chyba trochę przesadzacie. Zmywanie i odtwarzanie mam opanowane.

Należy tylko pamiętać ile czasu zajęło mi dotarcie do....... zmywania.

Podkład ujawnił kilka miejsc do poprawki więc poleruję nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O-o-o - bardzo ciekawy preshading.

Możesz coś więcej o nim napisać, czyli po co to i na co to?

... oj to tylko czarny podkład pod Alclada położony dość niedbale. Ma być nie równy połysk.

No i widzisz? Jak chcesz to umisz...

To czekam co dalej.

..czasami coś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że chyba już wszystko zostało powiedziane. Będę wracał do pierwszej wersji jaką zrobiłem.

Maluję to co widać bez domniemań, choć nie gwarantuję idealnego odwzorowania.

Na pewno trochę to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och ty w życiu cały warsztat chłonąłem jak najlepszy kryminał. Szkoda konika pięknie wyglądał w tym malowaniu, szkoda trochę, że nie zdecydowałeś się na przemalowanie pasa i kołpaka na biało zwłaszcza, że zdjęcie wcześniej występował w tej kolorystyce ale wielki szacun i pokłony za to co zrobiłeś później ja bym się do tej pory na taki krok nie zdecydował ale teraz?????

Będę oczywiście z zapartym tchem śledził losy tego mustanga bo jest to zdecydowanie warsztat co się zowie dzięki któremu można się wiele nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ripper1 dziękuję, ale przesadzasz. Najlepsze co tu jest to dyskusja o kolorystyce. Reszta warsztatu żadna rewelacja. Zajrzyj do Mikołaja 75 to dopiero jest warsztat.

MeliusManu; rozmieszczenie znaków już mam. O grafice możemy pogadać na maila, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ripper1 dziękuję, ale przesadzasz. Najlepsze co tu jest to dyskusja o kolorystyce. Reszta warsztatu żadna rewelacja. Zajrzyj do Mikołaja 75 to dopiero jest warsztat.

MeliusManu; rozmieszczenie znaków już mam. O grafice możemy pogadać na maila, OK?

 

Ja wiem czy przesadzam? Pewnie ze są warsztaty typu Andrzej Ziober gdzie nie ma zestawu pudełkowego tylko są plany budowy oraz takie typu "Mój pierwszy model" gdzie modelarz się pyta czy dobry będzie pędzel który kupił w papierniczym. Moim skromnym zdaniem o jakości warsztatu decyduje nie tylko super wykonanie zestawu z włożoną pracą własną ( a taka tu jest i nie ma tu dwóch zdań ) ale też tocząca się w nim dyskusja na takie jak u Ciebie tematy z których inni mogą się wiele nauczyć. Też mam w planach budowę tego konika ( a kto go nie ma chyba że już zbudował ) i miała w założeniach być to kolejna maszyna z dywizjonu 303 ale jak zobaczyłem Twoją "Z-tkę" to mnie zauroczyła i dzięki temu warsztatowi jestem dużo bogatszy o wiedzę na ten temat i o to w tym wszystkim chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.