Skocz do zawartości

T-34/85 1/35,Dragon


SzymczaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ech,wiedziałem że to mi nie wyjdzie Niestety,więcej już nic nie poradzę,tak już musi zostać Przykro mi,że Wam się nie podoba,ale starałem się jak najlepiej Muszę trenować te techniki,bo wcześniejsze modele wykonywałem bez takich rzeczy Cóż,muszę się uczyć na swoich błędach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz funduszy to odstaw model, do czasu kiedy będziesz mógł sobie na materiały pozwolić. Kasa nie może być powodem nie dokończenia modelu

Po prostu niech poczeka na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno jest zbyt ładny jak na coś co zrobili sowieci.

Odczekaj okres posuchy i Wróć do modelu z nowymi siłami "funduszami"

Bardzo fajny "teciak".Merytorycznie się nie znam - ale reszta fajna.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki messer,wiadomo,że jest zbyt ładny,bo jeszcze żadnych obić nie robiłem Poszukam,może trochę tej farby mi zostało i postaram się zrobić to rozjaśnianie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuć te heretyckie techniki. Żaden pojazd nie ma takiej tęczy na pancerzu, uwierz mi

 

Wystarczy wziąć pierwsze lepsze zdjęcie i można zauważyć, że światło i cień istnieje naprawdę pomimo tego, że regulamin wojskowy pewnie nic o tym nie wspomina.

 

Wystarczy wziąć pierwsze lepsze zdjęcie (albo pójść na własny czołg) i można zauważyć że światło i cień istnieje, a nie jest namalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz, twój tank Ja uważam taką modulację (chyba że jest symboliczna i delikatna) za wynaturzenie. Widywałem modele gdzie każda płyta, właz i śrubka była w innym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według Ciebie wygląda w porządku? Bo chcę zrobić eksploatowany pojazd,tylko bez przesady bo taki czołg raczej nie miał długiego żywota na froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor ma T-34 z obrazka?

t-34%20modulacja.jpg

Oczywiście jest jednolity, ale w naturze tak nie występuje ze względu na światło. Na wielokrotnie pomniejszonym obiekcie światło nie zagra tak samo, bo fizyka jest ta sama, a obiekt inny. Modulację oczywiście można zrobić dobrze - tak żeby model wyglądał naturalnie, albo można zrobić tak żeby żeby każdy widział, że modulacja została zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam własny czołg pozwala mi go oglądać dosyć często. Nie jestem przez to modelarskim guru ale widzę na własne oczy że czołg nie ma każdej śrubki, klapki i skrzyneczki w innym kolorze jak to często widuję na warsztatach. Powstała cała gałąź przemysłu produkująca żenująco rozbudowane "zestawy modulacyjne" i głosząca że jeśli nie zapodasz trzydziestu odcieni zieleni na wieży to jesteś pupa, a nie modelarz. Zasugerowałem Szymczasowi że generalnie to jest jego model i bez takich bajerów spokojnie się obejdzie, a herezji użyłem w żarcie czego podkreśleniem była wesoła buźka. A co do autorytetów to polecam poprzeglądać wywiady z Migime Jimenezem , który sam stwierdza że jest to efekciarskia i bajerancka technika ale nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Co do moich modeli to zaciekawiony zjawiskiem obejrzałem sobie mojego Pz II w panzergrau bez modulacji i o dziwo efekt cienia również występuje. Więc nie dajmy się zdominować jednej szkole Shaolin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankmania, z całym szacunkiem, ale nie dorabiaj swojej, kolejnej już, ideologii. SzymczaS założył warsztat, żeby poprosić o pomoc i opinię, a tu zaczyna się tworzyć Kółko Filozoficzne. Moderatorem nie jestem, ale takie dyskusje powinny być w osobnym wątku lub na PW.

Ja dodatkowo jestem zdania, że jeżeli ktoś w swoim warsztacie prosi o opinię/pomoc, to jej udzielam. A jeżeli chce się wypowiadać na inny temat, to nie pisze wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,proszę Was,nie kłóćcie się,jesteśmy modelarzami i nie powinniśmy się tak zachowywać Przykro mi,że mój warsztat wywołał tyle zamieszania Nie jestem modelarzem doskonałym,robię modele tak jak potrafię,staram się nadążać za współczesnymi technikami aby wykonywać modele na takim poziomie jak Wasz

 

Co do modelu żeby wyglądał realistycznie - chodziło mi o to,żeby wyglądał jak czołg z 44 roku,to znaczy eksploatowany,ale całkowicie zajeżdżony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.